Dyplom dla Zespołu Szkół w Więcławicach Starych
w uznaniu za okazane wsparcie na rzecz pomocy potrzebującym dzieciom na świecie w ramach UNICEF Polska
Dyrekcja Zespołu Szkół w Więcławicach Starych informuje, że 26 marca 2015 roku, tj. czwartek odbędzie się spotkanie z Rodzicami według następującego porządku:
16:00 - 17:00 - spotkanie Rodziców uczniów klas 0a i 0b oraz klas IV-VI z Wychowawcami
17:00 - 17:30 - spotkanie z Policją dla Rodziców. Temat spotkania: "Zagrożenia w sieci. Cyberprzemoc."
17:30 - spotkanie Rodziców uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej oraz klas I-III Gimnazjum z Wychowawcami
Samorząd Uczniowski Gimnazjum serdecznie zaprasza na KIERMASZ WYROBÓW ŚWIĄTECZNYCH,
który odbędzie się 26 marca 2015 roku o godzinie 16:00 w Zespole Szkół w Więcławicach Starych.
20 marca tradycyjnie jak co roku w naszej szkole uczniowie klas O – III obchodzili Pierwszy Dzień Wiosny. Przyszli w tym dniu ubrani na żółto – zielono. Każda klasa wykonała plakat dotyczący pierwszych oznak wiosny i zaśpiewała wiosenną piosenkę.
Ważnym wydarzeniem była również obserwacja zaćmienia Słońca, które uczniowie oglądali przez specjalne szkła. Dodatkowo odbity na suficie obraz zaćmienia można było obejrzeć w sali nr 5.
Wychowawcy klas O -III
Wiosna to najpiękniejsza pora roku. Czekamy na Nią z utęsknieniem. Budzi się przyroda, wszyscy i wszystko zakochuje się w sobie. Panuje radość.
My - uczniowie gimnazjum przywitaliśmy wiosnę w szczególny sposób. Po raz 14 w tym roku odbył się Szkolny Przegląd Kabaretów. Rywalizowali ze sobą przedstawiciele klas gimnazjalnych. Uczniowie przedstawili śmieszne scenki kabaretowe. Zwyciężyła klasa III A z kabaretem pt. "Xavię i Jaś". Kolejne miejsca na podium zajęły klasy III b i I.
W czasie obrad jury w składzie: pani dyr B. Dziarkowska, pani J. Kocierz i pani J. Paluch wysłuchaliśmy utworów, które zdobyły wyróżnienia podczas konkursu "Twoja twarz brzmi znajomo".
Kolejnym punktem Szkolnej Gali Talentu był konkurs recytatorski. Pierwsze miejsce zdobyli równocześnie: Bartłomiej Bednarczyk z klasy III A przedstawiając fragment "Reduty Ordona" A. Mickiewicza oraz Justyna Doros z klasy II recytując fragment "Łąki" B. Leśmiana. Wyróżnienie w konkursie zdobyli: Angelika Krokosz z wierszem "Miłóśc od pierwszego wejrzenia" W. Szymborskiej i Patryk Warchoł z wierszem "Wędrówką życie jest człowieka" E. Stachury.
Całą galę usietniło wyjątkowe wydarzenie - zaćmienie Słońca.
Justyna Doros, klasa II gimnazjum
17 marca 2015 roku odbyła się już VIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik” . Głównym celem Konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego. Konkurs skierowany jest do dzieci z najmłodszych klas, ponieważ to w tym czasie procesu kształcenia rozwijają się najważniejsze predyspozycje, zainteresowania i talenty.
Nowatorska formuła, polegająca na przeprowadzeniu doświadczeń, wskazuje na kilka ważnych elementów: uświadamia, że wszystko, co dzieje się w naturze ale też w domu, szkole, w środowisku najbliższym każdemu dziecku, da się wyjaśnić w sposób naukowy.
Do konkursu w naszej szkole przystąpiło 25 uczniów z klas I-III SP:
Konkurs składał się z dwóch części: dyktanda i jednokrotnego testu wyboru. Do każdego zadania dołączone były cztery odpowiedzi: A, B, C, D. Dla każdego z Poziomów przygotowany był inny Test Konkursowy. Czas przeprowadzenia Konkursu, liczba zadań oraz punktacja zależne były od poziomu, na którym przeprowadzono test.
Ogłoszenie wyników Testu Konkursowego odbędzie się 11 maja 2015 roku. Czekamy z niecierpliwością!
Koordynator: p. B. Wysocka, p. E. Machnik
14 marca swoje święto ma liczba π. Uczniowie Koła matematycznego już dzisiaj przygotowali z tej okazji wiele matematycznych atrakcji. Chcieli w ten sposób pokazać, że matematyka, to nie tylko liczby, wzory i trudne zadania, ale również znakomita przygoda i mnóstwo zabawy.
Spora dawka historii odkryć związanych z liczbą π, ciekawostek a nawet dowcipów znalazła się na plakatach poświęconych liczbie π. Uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w zajeciach poświęconych tej właśnie liczbie. Przygotowano i poprowadzono pi- konkursy, pi-quizy, a pi-Agenci zachęcali do rozwiazywania pi–rebusów. Bicie rekordu w zapamiętaniu jak największego rozwinięcia liczby π okazało się bardzo emocjonującym zadaniem.
Tego dnia na pewno każdy uczeń znalazł dla siebie coś interesującego. Nawet na tak poważną naukę, jaką jest matematyka, warto czasem spojrzeć z lekkim przymrużeniem oka.
W ramach II edycji Ogólnopolskiego Konkursu "BEZPIECZNA SZKOŁA - BEZPIECZNY UCZEŃ" – nauczyciele w ŚWIETLICY SZKOLNEJ podczas zajęć opiekuńczo – wychowawczych przeprowadzili konwersatoria pod hasłem „Mój przyjaciel jest inwalidą – jak kształtować postawy akceptujące niepełnosprawność”. Zorganizowano również KONKURS PLASTYCZNY – „Niepełnosprawni są wśród nas”.
Konkurs Plastyczny – „Niepełnosprawni są wśród nas”, cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.
Nasi uczniowie wykonali szereg bardzo ciekawych prac plastycznych, które są wyeksponowane
na korytarzach szkoły.
WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO – „Niepełnosprawni są wśród nas”
Miejsca I
Martyna Łach
Katarzyna Podsiadło
Klaudia Podsiadło
Miejsca II
Katarzyna Pochroń
Patryk Podsiadło
Anna Szczepanek
Miejsca III
Dominik Krawczyk
Julia Zębala
Wyróżnienia: Maja Biale, Mateusz Bochenek, Natalia Busłowicz, Mikołaj Deka
Julia Grochowska, Roksana Kłusek, Klaudia Kusia , Michał Machnik , Aleksandra Wójcikiewicz
Zakończyliśmy trzecią edycję projektu – „Wszystkie Kolory Świata” w ramach naszej działalności w KLUBIE SZKÓŁ UNICEF. Serdecznie dziękujemy Państwu za przyłączenie się do akcji i pomoc charytatywną dla dzieci z Sudanu Południowego. Zebrane pieniądze podczas akcji zostały w całości przekazane na konto UNICEF Polska (Polski Komitet Narodowy UNICEF).
Obecnie trwa KONKURS na najbardziej oryginalną laleczkę projektu – „Wszystkie Kolory Świata”, który jest jego integralną częścią. Społeczność naszej szkoły wybrała laleczkę charytatywną – jest nią „Góralka” i zgłosiliśmy udział szkoły w konkursie.
Konkurs jest przygotowany przez Polski Komitet Narodowy UNICEF i prowadzony jest na stronie Facebook – „Wszystkie Kolory Świata”. https://apps.facebook.com/unicef-kolory-swiata/ Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia strony i do głosowania w terminie: 10.03.2015 r. (od godz. 11.00) – 16.03.2015 r. (do godz. 11.00). Każdy użytkownik Facebooka może oddać tylko jeden głos na wybraną laleczkę. Ogłoszenie wyników konkursu: 17.03.2015 r. Nagrodą w konkursie na najbardziej oryginalną laleczkę jest koncert Ambasadora Dobrej Woli UNICEF Majki Jeżowskiej w zwycięskiej szkole. Dziękujemy za udział w projekcie.
Koordynator : Elżbieta Lotko
17 lutego 2015 roku w Zespole Szkół w Więcławicach Starych w ostatni dzień karnawału odbył się po raz piąty bal przebierańców dla dzieci najmłodszych. Tegoroczna zabawa zgromadziła ponad 70 dzieci w tym uczestników Pełnej Chaty, która organizowała wypoczynek feryjny w naszej szkole. Jak przystało na bal karnawałowy wybrano Króla i Królową. W przerwach zabawę umilał słodki poczęstunek przygotowany dzięki rodzicom i sponsorom, którym bardzo dziękujemy (Grzegorz Zasada, firma EuroTrade)
Organizatorzy: I.Grymek, K.Kita, J.Kociarz, U.Stanisz, J.Styczeń
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:
Dnia 2 marca uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum oraz zaproszeni przedstawiciele zaprzyjaźnionych szkól z terenu Gminy Michałowice - gimnazjaliści z Raciborowic z Panią Dyrektor Joanną Karyś - Róg oraz gimnazjaliści z Michałowic razem z Panią Elżbietą Siekierzyńską wzięli udział w spotkaniu upamiętniającym Żołnierzy Wyklętych. Honorowym gościem uroczystości był Pan Henryk Marzec- żołnierz II batalionu "Kuźnia" Krakowskiej Brygady zmotoryzowanej AK "Bank", świadek historii, który wspominał rzeczywistość wojenną i okres walki o niepodległość po II wojnie światowej.
O działaniach prowadzonych przez ówczesną władzę wobec podziemia niepodległościowego opowiedział pan dr Andrzej Masiewicz z Instytutu Pamięci Narodowej. Zwieńczeniem spotkania była projekcja filmu udostępnionego przez IPN pt "Żołnierze Wyklęci". Temat trudny i odległy a jednak ...cisza i skupienie młodych ludzi podczas uroczystości były hołdem współczesnych wobec tych, którzy wyklęci, bestialsko zamordowani, do dzisiaj nie mają grobów. Dziękujemy przedstawicielom Stowarzyszenia Pro Memoria- Dla Pamięci : panu Zygmuntowi Janasowi oraz panu Jarosławowi Boruczkowskiemu za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości.
Dyrekcja Zespołu Szkół informuje, że zgodnie z kalendarzem roku szkolnego na rok 2014/2015 ferie zimowe trwają od 16.02 2015 r. do 27.02.2015 r. Zajęcia dydaktyczne rozpoczynają się w poniedziałek 02.03.2015 r.
Życzymy wszystkim nauczycielom oraz uczniom udanego i bezpiecznego wypoczynku.
Dyrekcja Zespołu Szkół w Więcławicach Starych
Dzisiaj w gimnazjum obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu. Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI realizowane były pod hasłem „Bezpieczni w Internecie”. Podczas obchodów DBI chcieliśmy podkreślić, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Chcieliśmy również zwrócić szczególną uwagę na potencjał sieci, który uczniowie mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.
Ferie z Centrum Kultury i Promocji czas zacząć! Zapraszamy wszystkie dzieci z Gminy Michałowice na jednodniowe wyjazdy podczas ferii zimowych!
PROGRAM WYCIECZEK :
17.02.2015 r. ZAKOPANE
– w programie mnóstwo atrakcji, m.in.: zwiedzanie, warsztaty regionalne oraz pyszne jedzonko w towarzystwie przygrywającej Kapeli Góralskiej!
KOSZT: 25 zł/os.
Wyjazd: Parking przed Zespołem Szkół w Michałowicach, godzina: 7.30
Planowany powrót: około godziny 17.00
20.02.2015 r. KRAKÓW
Warsztaty „Higiena i medycyna w dawnym Krakowie” oraz lodowisko NAWET DLA POCZĄTKUJĄCYCH!
Dowiemy się jak to dawniej z myciem bywało, poznamy ciekawostki i anegdoty oraz interesujące fakty związane zarówno z higieną dawnych mieszkańców Krakowa, jak i te dotyczące farmacji i medycyny.
Po zakończeniu warsztatów wybierzemy się na NAJWIĘKSZE W POLSCE LODOWISKO POD GOŁYM NIEBEM!
Nawet ten, kto nie potrafi jeździć nie musi się martwić, ponieważ do Waszej dyspozycji będą pingwinki do nauki jazdy.
Na koniec naszej CKiPowej wycieczki na wszystkie dzieciaki czekać będzie kulinarna niespodzianka!
KOSZT: 15 zł/os
Wyjazd: Parking przed Zespołem Szkół w Michałowicach, godzina: 8.30
Planowany powrót: około godziny 16.00
24.02.2015 r. KRYNICA ZDRÓJ
Z pluszowym misiem w świat, czyli... z wizytą w Muzeum Zabawek "Bajka".
Ile macie zabawek w domu? A którą lubicie najbardziej? Pewnie trudno Wam podjąć decyzję, bo jest ich 20 - 30, czyli sporo. Ale wiecie co, problem zaczyna się, gdy jest ich kilka tysięcy! Niemożliwe, mieć tyle zabawek? Możliwe – sami sprawdzicie.
Do Muzeum Zabawek w Krynicy Zdroju zapraszają od progu Rumcajs z Hanką. Teraz już tylko od Was zależy, gdzie spędzicie więcej czasu – czy odwiedzając Misia Koralgola i jego kolegę Kruka, czy kolekcję starych parowozów napędzanych kluczykiem, czy może żołnierzyki, czołgi i karabiny lub zamki i rycerzy. Są tam także modele samolotów i auto na pedały.
Po misiowych atrakcjach wybierzemy się na "KUBUSIOWY STOK", gdzie działa wyciąg taśmowy Sun Kid stanowiący świetną zabawę zarówno dla narciarzy i saneczkarzy bez względu na wiek.
W trakcie naszej wycieczki na najmłodszych czekać będzie również kulinarna niespodzianka!
KOSZT: 25 zł/os
Wyjazd: Parking przed Zespołem Szkół w Michałowicach, godzina: 7.30
Planowany powrót: około godziny 17.00
26.02.2015 r. KRAKÓW
Festiwal Teatrów Dla Dzieci – Nowohuckie Centrum Kultury Kraków 2015
„Kopciuszek" – Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie
Co takiego ma w sobie "Kopciuszek", że ciągle chcemy do niego wracać? Zmienia się świat, inny jest język, którym się komunikujemy, nie zmienia się jednak istota opowieści. Bohaterowie "Kopciuszka" mówią już w bardziej współczesnym stylu, ale jednak opowiadają wciąż tę samą historię. W lekki i dowcipny sposób pomagają nam spojrzeć na siebie i wybrać pomiędzy prostotą, pogodą ducha i wiarą w lepsze jutro Kopciuszka a egoizmem, pazernością i złośliwością Sióstr. Wyboru w zasadzie nie ma, wszyscy chcemy by sprawiedliwość triumfowała i pragniemy, aby i nasze pociechy rosły w tym przekonaniu.
Zapraszamy serdecznie na spotkanie z Kopciuszkiem, który wciąż jeszcze ma marzenia. Będą chwile radości, ale i smutku, bo jak mawia Wróżka " ...czasem musimy się troszeczkę pomęczyć, żeby docenić całe to dobro, które nas czeka..." Obiecujemy Wam, że wszystko dobrze się skończy!
Po tych teatralnych przeżyciach zapraszamy nasze dzieci na grę terenową m.in. po Rynku Głównym i przyległych ulicach, podczas której zwiedzimy Kraków w sposób aktywny i nieszablonowy.
Zadaniem drużyn będzie pokonanie wyznaczonej trasy by na oznaczonych punktach rozwiązać zagadki, namierzyć obiekty czy dokonać samodzielnych odkryć.
Czekają na Was nowe wyzwania - wszystko po to by jeszcze lepiej poznać miasto i jego zabytki.
KOSZT: 15 zł/os
Wyjazd: Parking przed Zespołem Szkół w Michałowicach, godzina: 9.00
Planowany powrót: około godziny 16.00
ZAPISY: CZAS START - Centrum Kultury i Promocji w Michałowicach, Pl. J. Piłsudskiego 1 (budynek Urzędu Gminy Michałowice, p. 21) - osobiście bądź telefonicznie - tel. 12. 388 50 71! UWAGA! LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!
Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do lat 10 spędzające ferie zimowe w domu na Karnawałowy Bal Przebierańców, który odbędzie się w naszej szkole we wtorek 17 lutego w godzinach 10:00-13:00.
W programie: zabawy przy muzyce, pokaz tańca, konkursy, słodki poczęstunek, kawiarenka dla rodziców.
Organizatorzy: p. I. Grymek, p. K. Kita, p. J. Kociarz, p. U. Stanisz, p. J. Styczeń
ELIMINACJE SZKOLNE – 2 LUTEGO 2015 R.
Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprosili uczniów naszej szkoły do udziału w VIII edycji Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania. Szkolny etap konkursu odbył się 2 lutego 2015 r. Dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej przygotowali do czytania fragmenty dłuższych utworów pisanych wierszem. Uczniowie wspaniale przygotowali się do konkursu. Wspólnie z nauczycielami i rodzicami wybrali ciekawe utwory, dzięki którym mogli zaprezentować swoje możliwości interpretacyjne.
2 lutego w bibliotece szkolnej, w otoczeniu książek i atmosferze życzliwości, uczniowie bardzo przejęci czytali przygotowane fragmenty tekstu. Z klas I – III aż 14 uczniów walczyło o tytuł Mistrza Czytania. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Ocenie podlegały: dykcja, interpretacja tekstu, a także zachowanie limitu czasu.
I miejsce zdobyła Teresa Milbałer z kl. I A
II miejsce zdobyła Anna Szczepanek z kl. II A
III miejsce zajęła Julia Baran z kl. I A.
Komisja konkursowa postanowiła wyróżnić także uczennicę klasy III – Marię Dekę.
Następnie do konkursowych zmagań przystąpili uczniowie klas IV – VI. Poziom zmagań także był wysoki. Aż 18 uczniów przygotowało się do konkursu. Interpretacja tekstów była bardzo dojrzała.
I miejsce zajęła Justyna Szewczyk z kl. V
II miejsce zajęła Natalia Busłowicz z kl. IV
III miejsce zdobyła Zofia Szczepanek z kl. V.
Wyróżniono także, za ciekawą interpretację utworów 3 uczniów. Wyróżnienia otrzymały: Zuzanna Dyrkacz, Maja Pawłowska i Julia Przeździk.
Naszą szkołę w II etapie konkursu zgodnie z regulaminem może reprezentować czworo uczniów. Przesłuchanie finalistów etapu szkolnego odbędzie się 11 marca 2015 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie. Do II etapu Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania przeszły: Teresa Milbałer, Anna Szczepanek, Justyna Szewczyk i Natalia Busłowicz.
Od 19 do 30 stycznia 2015r. gościliśmy w naszej szkole wolontariusza z Nowej Zelandii- Praseur`a Samreth`a, który w ramach projektu WORLD TALKS realizowanego przez AIESEC prowadził zajęcia w języku angielskim w klasach gimnazjalnych.
AIESEC to jedna z największych międzynarodowych organizacji studenckich na świecie, założona w 1948r. Jej członkami są studenci oraz niedawni absolwenci, którym organizacja daje możliwość odkrywania i rozwijania swojego własnego potencjału. Z kolei uczniowie, z którymi wolontariusze współpracują mają okazję nie tylko rozwijać swoje kompetencje językowe, ale również poznawać inne kultury, religie, zwyczaje oraz tradycje. Tym samym, młodzież kształtuje w sobie tolerancję i szacunek dla innych kultur.
Poprzez przygotowaną w ciekawy sposób prezentację multimedialną zawierającą piękne zdjęcia i krótkie filmy, a także poprzez wykład w języku angielskim, Praseur Samreth przybliżył gimnazjalistom kulturę, historię, geografię oraz tradycje Nowej Zelandii. Jednocześnie zachęcał uczniów do aktywnego udziału w zajęciach zadając im pytania. Kolejne lekcje miały charakter typowo warsztatowy. Uczniowie szlifowali język poznając słownictwo o różnorodnej tematyce, a następnie wykorzystywali je do opisu zdjęć wyświetlanych projektorem. Innym sposobem rozwijania umiejętności komunikacyjnych uczniów było wykorzystanie metody interaktywnej: question-answer. Polegała ona na zadawaniu uczniom pytań, na które musieli udzielić wyczerpujących odpowiedzi. Następnie, oni sami mogli skierować do wolontariusza swoje własne pytania uzyskując w ten sposób informacje dotyczące różnic kulturowych.
Dzięki współpracy z organizacją AIESEC gimnazjaliści uczyli się przełamywać barierę językowo-kulturową, rozbudzili w sobie ciekawość poznania innego kraju, jego życia codziennego, problemów społecznych, otworzyli się na komunikację.
W ostatnim dniu pobytu Praseur`a Samretha Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Więcławicach Starych -Monika Wołek, nauczyciele oraz uczniowie pożegnali naszego gościa dziękując mu za przybycie i przeprowadzenie ciekawych zajęć.
Koordynator spotkania: Ewelina Janas - nauczyciel języka angielskiego
W dniach od 26-31.01.2015 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w corocznym wyjeździe na białą szkołę. W bieżącym roku w „Białym szaleństwie” brało udział 35 uczniów. Byli to uczniowie wszystkich etapów edukacyjnych - od najmłodszego uczestnika z klasy 0 (Bartuś Szewczyk) do uczniów z klasy III gimnazjum. Mimo bardzo zróżnicowanego wieku dzieci chętnie uczestniczyły we wspólnych zabawach i zajęciach sportowo- rekreacyjnych.
W okresie tym codziennie od godziny 10:00 do godziny 14:00 przebywaliśmy na stoku narciarskim w Lubomierzu, gdzie uczyliśmy się i doskonaliliśmy technikę jazdy na nartach i snowboardzie.
Dużą atrakcją dla uczestników wyjazdu były zawody dla dzieci, które zorganizowała KW Policji z Krakowa oraz KP z Limanowej. Najmłodsi uczniowie oprócz wielu nagród zdobyli „Paszport narciarza”. Byliśmy także świadkami odbywających się „Mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim wojsk powietrznych”.
Popołudniami uczestniczyliśmy w wycieczkach po okolicy Poręby Wielkiej, braliśmy udział w zajęciach sportowych na hali oraz w zajęciach świetlicowych, turnieju tańca towarzyskiego.
Uczniowie klas III po kolacji przygotowywali się do egzaminów gimnazjalnych. Pod opieką nauczycieli pisali próbne testy egzaminacyjne.
W ostatnim dniu całą grupą pojechaliśmy do Rabki na lodowisko. Wszyscy uczestnicy próbowali swoich sił na tafli lodowej.
Dnia 31 stycznia o godzinie 18:00 wszyscy szczęśliwi i zdrowi powrócili do domu.
Już czekamy na kolejny wyjazd ...
L. Majewski
W Albumie fotograficznym znajdują się zdjęcia z naszej wyprawy.
„Bitwa na kulki, deszcz mydlanych baniek, batalia na dmuchane miecze, balony wyczarowane z kuferka. Czy to możliwe w szkole? W Zespole Szkół w Więcławicach na pewno! A wszystko to działo się podczas niesamowitego balu karnawałowego. Dzieciaki były w swoim żywiole! Jakie dzieciaki? Królowie, księżniczki, kowboje, Indianie, rycerze, biedronki, tygrysy… Sami zobaczcie!”- to opinia, która przeczytaliśmy w Internecie na temat naszego balu. Autorką tak barwnego opisu i równie interesujących zdjęć jest pani Iwona Bińczycka- Kołacz. Serdecznie dziękujemy. Kolejny bal już w czasie ferii…oj będzie się działo. Zapraszamy do zakładki Album fotograficzny, gdzie znajdziemy ilustrowaną kronikę wydarzeń w naszej szkole.
Karnawał to czas wspaniałej, radosnej zabawy. W czwartek 29 stycznia 2015 roku w naszej szkole odbył się niesamowity bal karnawałowy dla klas 0-III. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. Dzieci w strojach księżniczek, królów, kowbojów, Indian, rycerzy, biedronek itp. bawiły się doskonale przy prowadzących zabawę wodzirejach. Był to bal pełen niespodzianek: była bitwa na kulki, deszcz mydlanych baniek, balony wyczarowywane z kuferka…
Samorząd uczniowski przygotował loterię fantową. Rodzicom serdecznie dziękujemy za przygotowany poczęstunek.
Wychowawcy klas 0-III