Nawigacja

 • 01.03.2018

  Szanowni Państwo

  W dniach 1 marca 2018 do 5 kwietnia 2018 trwa pierwszy etap rekrutacji dzieci w wieku od 3 do 6 lat do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Więcławicach Starych. Rodzice kandydatów do oddziałów przedszkolnych składają wnioski wraz  z załącznikami.

  W dniach od 1 marca do 5 kwietnia prowadzimy rekrutację dla kandydatów do klasy I  Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Więcławicach Starych.  Zgłoszenia składają Rodzice kandydatów zamieszkałych w obwodzie szkoły natomiast wnioski składają Rodzice kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły.

  Druki dokumentów dostępne w sekretariacie szkoły w godzinach 7.30- 14.30.

   

  Niezbędne Dokumenty dostępne są także na stronie internetowej strony w zakładce Rekrutacja.

   

   

   

 • ORGANIZACJA WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO W GMINIE MICHAŁOWICE W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

  01.03.2018

       W związku z budową przedszkola samorządowego w Michałowicach przyjmuje się, że do czasu uruchomienia placówki  tworzy się dodatkowe oddziały przedszkolne dla dzieci 3-5 letnich  w  Szkołach Podstawowych w Michałowicach, Raciborowicach i Więcławicach Starych.

  Ustala się następujące zasady organizacji wychowania przedszkolnego w oddziałach przedszkolnych:

  1. Oddziały przedszkolne będą pracować w godzinach od 7.00 do 17.00
  2. W godzinach od 8.00 do 13.00 wychowanie przedszkolne będzie bezpłatne, natomiast zajęcia wykraczające ponad ww. czas będą odpłatne w wysokości 1 zł za każdą rozpoczętą godzinę pobytu dziecka w oddziale przedszkolnym.
  3. Sale zostaną zlokalizowane w miarę możliwości w oddzieleniu od starszych uczniów, w częściach przeznaczonych i dostosowanych do potrzeb dzieci w wieku przedszkolnym. Zostaną stworzone swoiste enklawy dziecięce zapewniające dzieciom w miarę możliwości każdej szkoły właściwy klimat i warunki.
  4. Dzieci będą korzystały z oddzielnych szatni, przeznaczonych tylko dla oddziałów przedszkolnych, a w miarę możliwości także  z oddzielnych wejść do budynku.
  5. Toalety zostaną dostosowane do potrzeb najmłodszych dzieci, przy czym za każdym razem dziecko będzie korzystało z toalety pod opieką dorosłego opiekuna.
  6.  W przypadku pobytu dziecka w czasie do 5 godzin dziennie dziecko otrzyma śniadanie i obiad, w czasie powyżej 5 godzin- także podwieczorek. Wyżywienie w przedszkolu będzie odpłatne, zapewniane przez firmę cateringową.
  7. Dzieci młodsze będą miały możliwość leżakowania, w tym celu  zostaną zakupione nowe dodatkowe sprzęty, meble i wyposażenie  dostosowane do potrzeb dzieci w danym wieku.
  8. Do każdego oddziału przedszkolnego będą zatrudnieni nauczyciele z pełnymi kwalifikacjami w zakresie wychowania przedszkolnego w wymiarze potrzebnym do zapewnienia dzieciom opieki w czasie zadeklarowanym przez rodziców.
  9. Dodatkowo zostaną zatrudnione osoby na stanowiskach pomocy nauczyciela,  wspomagające pedagogów   w bieżącej opiece nad dziećmi, rozdawaniu posiłków, wyjściach do toalety etc.
  10.  Rekrutację do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2018/2019  prowadzą szkoły podstawowe: w Michałowicach, w Raciborowicach i Więcławicach Starych.  Dokumenty można pobrać na stronie internetowej danej szkoły lub w sekretariacie. Dokumenty należy złożyć w terminie od 1 marca do 5 kwietnia 2018r.
  11. Szczegółowych informacji o rekrutacji do oddziałów wychowania przedszkolnego udzielają sekretariaty szkół.

   

  UWAGA  

   Wójt Gminy Michałowice zaprasza rodziców,  opiekunów,  mieszkańców gminy na spotkanie  w sprawie budowy przedszkola oraz podjętych rozwiązań organizacyjnych w zakresie wychowania przedszkolnego. Spotkanie odbędzie się dnia  5 marca 2018r o godzinie 18.00 w Sali widowiskowej Biblioteki Publicznej w Michałowicach , Plac J Piłsudskiego 2, 32-091 Michałowice.

   

   

 • Ładne kwiatki

  15.03.2018

        To tytuł sztuki teatralnej, którą obejrzeli uczniowie klas I-III 12 marca w Teatrze Groteska.  W krainie kwiatów pojawił się potwór. Pe… – lepiej nie wymawiać jakie ma imię. Kwiaty najpierw wpadły w popłoch, a  po naradzie u Królowej Róży postanowiły stawić czoła wrogowi. To opowieść t o tym, jak rozkwita przyjaźń, rodzi się miłość i zwycięża odwaga. Bratek, Tulipan, Chryzantema, Kaktus i  Gerbera są  kwiatami nie tylko o odmiennym wyglądzie, ale także o różnym usposobieniu. Dzieci poznały ich pochodzenie, marzenia i tęsknoty.   Wszystkim podobały się pomysłowe kostiumy i przyjemne dla ucha piosenki.

                                                                                                                                                    Wychowawcy klas I-III

  Ładne kwiatki - Obrazek 1

 • Od grosika do złotówki

  15.03.2018

       W drugim semestrze br. szklonego uczniowie klasy drugiej przystąpili do projektu „Od grosika do złotówki” Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Tematyka projektu koncentruje się wokół podstawowych pojęć dotyczących finansów i przedsiębiorczości (pieniądze, zarabianie, racjonalne wydawanie pieniędzy, oszczędzanie, inwestowanie). Dotyczy także szeroko pojętego bezpieczeństwa, trafnego przewidywania i sposobów unikania  ryzyka.

  Główne cele programu:

  • nabycie przez dzieci umiejętności gospodarowania pieniędzmi, ustalania priorytetów przy ich wydawaniu lub oszczędzaniu,
  • nabycie przez uczniów wiedzy o finansowych aspektach niebezpiecznych zdarzeń ze szczególnym uwzględnieniem ryzyka i bezpiecznych zachowań.

  Program wdrażany jest podczas obowiązkowych zajęć szkolnych. Ponieważ w zajęciach edukacyjnych klas drugich i trzecich szkoły podstawowej nie ma wyodrębnionych przedmiotów nauczania, nauczyciel dostosowuje czas zajęć do aktywności uczniów. Bloki tematyczne pozwalają nauczycielowi na włączenie ich w cykl kształcenia zintegrowanego.

  Urszula Stanisz

 • Ratujemy i Uczymy Ratować

  15.03.2018

       W II semestrze br. szkolnego zaprosiliśmy uczniów naszej szkoły, tym razem z klas pierwszych i z klasy drugiej, do udziału w Programie Edukacyjnym "Ratujemy i Uczymy Ratować" Fundacji WOŚP.  Pierwsze  szkolenie cieszyło się wielkim zainteresowaniem uczestników. Tematyka zajęć nie była obca dzieciom, które wykazały się dużą  wiedzą dotyczącą omawianych sytuacji. Wszyscy chętnie uczestniczyli w pozorowanych działaniach praktycznych.  
   

   Urszula Stanisz

  Ratujemy i Uczymy Ratować - Obrazek 1

   

 • Dzień otwarty w szkole

  06.03.2018
 • III edycji Festiwalu Sztuki Estradowej "SCENA MŁODYCH" 25 marca 2018

  05.03.2018
  Strażnica Kultury czeka na zgłoszenia uczestników do:
  III edycji Festiwalu Sztuki Estradowej "SCENA MŁODYCH" 25 marca 2018. 
   
  Na nadsyłanie zgłoszeń zostało już tylko 16 dni!!!Przypominamy, że ZGŁOSZENIA udziału przyjmujemy tylko do 20 marca! 
   
  Szczegóły na plakacie oraz w regulaminie festiwalu.Regulamin, karta zgłoszenia oraz plakat do druku w załączeniu.
   
  ZAPRASZAMY!
   
   
   
 • Konkurs plastyczny

  05.03.2018

  Regulamin szkolnego konkursu plastycznego

  „Kapelusz Pani Wiosny”

  http://www.gckradomysl.pl/images/gck/gck2016/obrazki/kapelusz.jpg

  Organizatorzy:

  1. Jolanta Styczeń
  2. Urszula Stanisz

  Cele konkursu:

  1. inspirowanie uczniów do pracy samokształceniowej,
  2. rozwijanie zdolności i umiejętności manualno-motrycznych,
  3. inspirowanie wiosenną tematyką,
  4. uwrażliwienie dzieci na piękno nadchodzącej pory roku,
  5. rozwijanie i doskonalenie możliwości twórczych dzieci poprzez działania plastyczne i techniczne w różnych materiałach, formach oraz technikach,
  6. popularyzowanie wiedzy o barwach i symbolach wiosny.

  Uczestnicy:

  1. Klasy od 0-III

  Tematyka konkursu:

  1. Tematyka konkursu powinna się koncentrować wokół tematu „Kapelusz dla Pani Wiosny”,
  2. Prace powinny być związane z kolorami oraz symbolami wiosny,
  3. Należy wyknonać kapelusz, wykorzystując barwy i wiosenne elementy,
  4. Wielkość prac dowolna, jednak nie większa niż A3.

   

  1. Technika: dowolna

  2.Termin oddania prac: 16 marca 2018r.(piątek)

  3.Wykonane i odpowiednio podpisane prace –małą karteczką z imieniem i nazwiskiem, klasą należy przyczepić na sznureczku do kapelusza, prosimy dostarczyć do p. Jolanty Styczeń kl.3b lub p. Urszuli Stanisz kl.2

  4.Organizatorzy konkursu przewidują dla zwycięzców nagrody oraz dyplomy.

  5.Prace zostaną wyeksponowane na terenie szkoły.

  6.Prace niegodne z regulaminem nie będą brane pod uwagę.

  7.Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie internetowej szkoły.

  Zapraszamy do udziału w konkursie!

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Zabawa karnawałowa

  27.02.2018

       08. 02. 2018 r. odbył się bal karnawałowy.  Wyjątkowo w tym roku  salą balową była sala w Strażnicy Kultury w Więcławicach. Najpierw bawili się uczniowie klas 0-I  a później klas II-III.

  Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za  bohaterów znanych bajek i nie tylko.  Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki jak przystało na prawdziwy bal. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Wszyscy mogli uczestniczyć w zabawach i konkursach np.: w przerzucaniu balonów, tańcu w parach z balonem czy przeciąganiu liny. Zwycięzcy konkursów nagradzani byli brawami.  Bal karnawałowy poprowadził  pan Szymon  Krzysiak, animator z Nowohuckiego Centrum Kultury.

  Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości. Zabawa karnawałowa zbiegła się z Tłustym Czwartkiem, dlatego nie zabrakło pysznych pączków, oponek  i faworków, o które zadbali rodzice.

  W tym radosnym dniu odbyła się także loteria fantowa organizowana prze SU klas I-III.

  Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Szczególne podziękowania kierujemy do Pań:  Magdaleny Gajoch, Katarzyny Kmity i  Iwony Zabiegaj.

  Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń, zresztą – zobaczcie sami! Kolejny bal karnawałowy już za rok .                                                                                                

                                                                                                                  SU klas I-III i wychowawcy klas I-III

  Zabawa karnawałowa - Obrazek 1

   

  Więcej zdjęć: https://drive.google.com/drive/folders/1mYXPp7YggnbOOOTDdMKqhzIkrgvpLLpy

   

 • RUSZA CYKL WARSZTATÓW DLA RODZICÓW „BYĆ RODZICEM I NIE SKONAĆ!”

  21.02.2018

   

       W dniu 1 marca 2018 r. w godzinach 17:00 – 19:00 w budynku Urzędu Gminy w Michałowicach (sala konferencyjna, II piętro) odbędą się pierwsze nieodpłatne warsztaty w ramach cyklu „Być rodzicem i nie skonać!smiley”, skierowane do rodziców z terenu naszej gminy, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę i umiejętności w zakresie świadomego rodzicielstwa.

   

  Temat pierwszego spotkania to:

   

  „Mózg w sieci czyli wpływ nowych technologii na funkcjonowanie dziecka. Rozwój czy uzależnienie?”

   

   Warsztaty poprowadzi psycholog z wieloletnim doświadczeniem zawodowym

  – pani Mariola Kujańska.

   

  Wszystkie zainteresowane osoby serdecznie zapraszamy!

   

   

   

   

 • Wieczór z poezją

  09.02.2018

         Dzisiejsze  spotkanie w poetyckiej kawiarence poświęcone było twórczości Juliana Tuwima. W ten zimowy wieczór przyjemnie było posłuchać takich utworów jak „Lokomotywa”,  „ Rzepka” czy „Słoń Trąbalski”. Któż z nas ich nie zna ?  Utwory tego wielkiego poety recytowały nie tylko dzieci, ale też ich rodzice-za co im gorąco dziękujemy. Wszyscy byli zachwyceni. Można było wręcz empirycznie dostrzec, jak poezja potrafi łączyć pokolenia. Takie poetyckie wzruszenia to zasługa wielkiego talentu  wybitnego twórcy. Gimnazjaliści przygotowali informacje biograficzne o Tuwimie i pięknie opowiadali  o jego życiu i  twórczym dorobku. Maja Pawłowska zaśpiewała wzruszającą piosenkę. Na koniec nie obyło się bez smakowitego poczęstunku. Był to przecież Tłusty Czwartek.                   

                                                                             Danuta   Karwan

   

 • LISTA OSÓB ZAKWALIFIKOWANYCH DO II GMINNEGO FESTIWALU MUZYKI FILMOWEJ 2018

  04.02.2018

  Lista stanowi kolejność występów uczesników.

   

  1. Katarzyna Makut

  2. Maja Mądry

  3. Anna Lasek

  4. Wiktoria Nowak

  5. Julia Baran

  6. Oliwia Osińska

  7. Zuzanna Cierpisz

  8. Aleksandra Dąbrowska

  9. Matylda Krzywda

  10. Oliwia Szczepańska

   

  11. Nicole Domańska

  12. Weronika Połetek

  13. Justyna Zapała

  14. Liliana Dziewic

  15. Zuzanna Dyrkacz

  16. Nikola Dyląg

  17. Maja Pawłowska

  18. Wiktoria Włosek

  19. Gabriela Jeleń

  20. Kamila Morawka

  21. Damian Kłusek

   

 • Spotkanie z Rodzicami

  18.01.2018

  Szanowni Państwo
  Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2017/2018 r. dnia 25.01.2018 r. tj czwartek odbędzie się zebranie z Rodzicami wg następującego harmonogramu:


  1. Godz.16.30 - spotkania w klasach 1 - 3 szkoły podstawowej , w klasie 7 szkoły podstawowej oraz II - III gimnazjum
  2. Godz. 17.35 - spotkanie z Dyrektorem w sali gimnastycznej
  3. Godz. 17. 45 - spotkania w klasach 0a i 0b. oraz 4-6 Szkoły Podstawowej.

  Serdecznie zapraszamy

   

 • Orkiestra Świątecznej Pomocy

  23.01.2018

   

  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Więcławicach Starych już po raz dziewiętnasty zbierali pieniądze na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 14 stycznia 2018 roku odbył się 26 finał WOŚP.  Wolontariusze zbierali pieniądze do puszek wokół kościoła. I znowu jak co roku nasi darczyńcy nie zawiedli. Zebrana kwota to 7.048 zł, 6,36 euro i 10 bali.

  Pragniemy gorąco podziękować  wszystkim za każdy wrzucony grosz.  Wierzymy, że nawet najmniejsza moneta  wspiera polską medycynę i pomaga wyrównać szanse leczenia noworodków na podstawowych oddziałach neonatologicznych poprzez doposażenie ich w specjalistyczny sprzęt.

  Pieniądze zostały przekazane do sztabu w Nowohuckim Centrum Kultury, z którym współpracujemy.

  Zawsze możemy liczyć na wsparcie Księży naszej parafii  z ks. Proboszczem Ryszardem Honkiszem na czele  oraz na panią Dyrektor Monikę Wołek.  

  Jak co roku pragniemy  podziękować naszym sponsorom: pani Stefanii Komenda i  panu Władysławowi Piwowarczykowi. Dzięki nim wolontariusze mogli zjeść posiłek i napić się ciepłej herbaty. 

  W  tę zimową, orkiestrową niedzielę kwestowali: Karolina Machnik, Oliwia Zębala, Zofia Masternak,  Krzysztof Masternak, Joanna Wyrwa, Wiktoria Krawczyk, Janusz Dyląg, Michał Machnik, Wojciech Wyrwa, Zuzanna Wysocka  i Małgorzata Dyląg.

  „Pamiętaj, że to, co Ty dzisiaj dałeś innym – od innych także otrzymasz. Dobro wraca i życzymy Ci z całego serca, aby ta przyjaźń i miłość były z Tobą do końca świata i jeden dzień dłużej”.

  Orkiestra Świątecznej Pomocy - Obrazek 1

                                                                                                                   Organizatorki:    Barbara Wysocka i Elżbieta Machnik

   

 • Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych Świetlik

  23.01.2018

  Dla uczniów szkół  podstawowych 2017/2018  XI edycja

   

  Miejsce przeprowadzenia:  SP Więcławice Stare

  Zakres tematyczny: nauki przyrodnicze i pochodne

  Termin konkursu: 13 marca 2018r.

  Termin zgłoszeń:  tylko do 29 stycznia 2018r.                             

   

      Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 1-3 szkoły   podstawowej. Uczniowie przygotowujący się do Konkursu,  mają za zadanie przeprowadzenie zestawu prostych eksperymentów, z użyciem  przyrządów i przedmiotów domowego użytku – ( w szkole i w domu).

   

   Każda grupa wiekowa  rozwiązuje inny test. Opłata konkursowa wynosi 11.00zł ( 10 zł wysyłamy do organizatora, a 1 zł na opłatę przesyłki). Szczegółowe informacje i testy z ubiegłych edycji na stronie internetowej www.swietlik.edu.pl/

   

  Jeśli lubisz  przyrodę i wyzwania, zapraszamy do udziału w konkursie!

  Chętnych uczniów z klas I-III proszę o  zgłoszenia.

  (Należy wpłacić 11 zł do 29 stycznia i dostarczyć zgodę rodzica).

   

                                                                                     p. B. Wysocka

                                                     

   

 • Szkolny Punkt Informacji i Kariery (SPInKa) w Szkole Podstawowej w Więcławicach Starych

  12.01.2018

        Od września w Szkole Podstawowej w Więcławicach Starych działa Szkolny Punkt Informacji i Kariery (SPInKa) w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II. Uczestnikami projektu są uczniowie klasy VII oraz II i III oddziałów gimnazjalnych. Punkt jest czynny 3 godziny tygodniowo ( 1 godzina warsztatów i 2 godziny konsultacji indywidualnych) wg wcześniej ustalonego grafiku. Punkt dysponuje bogatą  biblioteczką z zakresu psychologii, mowy ciała, komunikacji, publicznych wystąpień, która jest do dyspozycji uczniów.

   Doradztwo edukacyjno-zawodowe jest  procesem,  im wcześniej i częściej uczeń będzie miał okazję by poznawać tematykę planowania swojej przyszłości, tym większe ma szanse, aby świadomie i odpowiedzialnie dokonać wyboru kolejnego etapu edukacyjnego. Motywacja do planowania własnej kariery powinna być rozwijana już od najmłodszych lat. W dłuższej perspektywie trafne, odpowiednie do potencjału młodych ludzi decyzje edukacyjno-zawodowe wpłyną nie tylko na podniesienie jakości ich życia, ale będą też jednym z istotnych czynników przeciwdziałających bezrobociu i wzmacniających gospodarkę w skali regionu i kraju.

  Korzyści dla ucznia : pomoc w racjonalnym zaplanowaniu indywidualnej ścieżki kariery, uświadomienie możliwości wprowadzania zmian w zaplanowanej ścieżce zawodowej, zapobieganie niepowodzeniom szkolnym, zniechęceniu, porzucaniu szkoły, a w konsekwencji w podjęciu nieodpowiedniej pracy lub trudności w jej znalezieniu, przekazywanie aktualnych informacji o typach szkół ponadgimnazjalnych/ponadpodstawowych, kierunkach studiów i innych możliwościach kontynuacji nauki, pomoc we wkraczaniu i poruszaniu się po rynku pracy.

  Korzyści dla rodziców: przygotowanie do efektywnego wspierania dzieci w podejmowaniu przez nich decyzji edukacyjno-zawodowych, przekazywanie aktualnych informacji o typach szkół, możliwościach kształcenia, pomoc dzieciom w wyborze szkoły ponadgimnazjalnej/ponadpodstawowej.

  Doradca zawodowy: Barbara Dziarkowska

   

 • JASEŁKA 2017

  12.01.2018

        Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. W świąteczny klimat wprowadziły wszystkich przygotowane przez uczniów klas pierwszych jasełka.   Uczniowie w pięknych strojach oraz w scenerii nawiązującej do Betlejem przedstawili sceny narodzenia Pana Jezusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pastuszkowie i dzieci.  Nauczyciele, rodzice i społeczność szkolna nagrodzili wszystkich brawami.  Pani Dyrektor Monika Wołek  podziękowała małym wykonawcom i złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

                                                                                                     E. Machnik,    A. Mozdyniewicz

  JASEŁKA 2017 - Obrazek 1

   

 • Kalendarz adwentowy

  05.01.2018

       Przed Świętami Bożego narodzenia w naszej szkole odbył się konkurs na najpiękniejszy kalendarz adwentowy w j. niemieckim.  W konkursie brali udział uczniowie klasy 7 i 2 gimnazjum.  Prace były bardzo pomysłowe, ciekawe, starannie wykonane.

  Kalendarz adwentowy - Obrazek 1

   

 • Koncert Kolęd

  02.01.2018

  Zapraszamy do wspólnego kolędowania. W gronie wykonawców zaprezentują się uzdolnieni artystycznie uczniowie naszej szkoły, muzykujący nauczyciele, absolwenci oraz Goście Specjalni.

  Koncert Kolęd - Obrazek 1

   

   

strona:
liczba odwiedzin: 698175