Nawigacja

Nasze sukcesy Plener malarski Festiwal Nauki Olimpiada przedszkolaków Międzyszkolny Bieg Przełajowy Gazetka klas I-III "Kleks"

Nasze sukcesy

Rok szkolny 2017/2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 Rok szkolny 2015/2016

Sukces na IV Ogólnopolskim Turnieju Maszyn Wiatrowych

 

14 listopada 2015r w Krakowie odbyły się eliminacje regionalne IV Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych dla drużyn z województwa małopolskiego, świętokrzyskiego, śląskiego i podkarpackiego. Turniej Maszyn Wiatrowych polega na zbudowaniu modelu turbiny wiatrowej z dowolnego materiału konstrukcyjnego o określonych w regulaminie gabarytach i skonstruowaniu łopat turbiny w taki sposób, aby osiągnęła najlepsze parametry. Zgłoszona maszyna jest testowana na profesjonalnym stanowisku pomiarowym i oceniana w trzech kategoriach:

 • największa moc,

 • obroty przy obciążanym wale maszyny,

 • moment obrotowy przy zatrzymaniu na wale.

Wyniki uzyskane przez drużynę w każdej konkurencji decydują o jakości maszyny i miejscu zajętym w klasyfikacji generalnej. Drużyna naszego gimnazjum „Dynamodutki” w składzie: Piotr Krzyworzeka, Szymon Doniec i Mikołaj Mróz pokonała swoich konkurentów w kategorii „największa moc” oraz „obroty”, a w kategorii „moment obrotowy” zajęła ósme miejsce, co w klasyfikacji generalnej przyczyniło się do zajęcia I miejsca i zakwalifikowaniu do finału.

Finał odbędzie się 6 grudnia 2015r w Piasecznie. Trzymamy kciuki za naszych uczniów i życzymy powodzenia.

 

Joanna Paluch

 

Więcej informacji znajduje się na stronie: http://turniejmaszyn.pl/wiatrowe/


 

Finał IV Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych

 

     W niedzielę 6 grudnia 2015r. w Piasecznie odbył się Finał IV Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych. Turniejowi towarzyszyło wiele atrakcji: pokazy tańca, warsztaty technologii druku 3D, prelekcje o odnawialnych źródłach energii, zajęcia sportowe. W finale wzięły udział najlepsze drużyny z całej Polski w tym drużyna naszego gimnazjum „Dynamodutki” w składzie Piotr Krzyworzeka, Szymon Doniec, Mikołaj Mróz. „Dynamodutki” rywalizowały z 24 drużynami i zajęły 10 miejsce w konkurencji „największa moc”, 11 miejsce w konkurencji „obroty przy obciążonym wale maszyny”, 10 miejsce w konkurencji „moment obrotowy przy zatrzymanym wale”, co w klasyfikacji generalnej dało 14 miejsce. Cieszymy się z wysokich wyników naszych uczniów i wróżymy im świetlaną przyszłość jako konstruktorom i wynalazcom w tak prężnie rozwijającej się dziedzinie jaką są odnawialne źródła energii.

Więcej informacji znajduje się na stronie: http://turniejmaszyn.pl/wiatrowe/

 

 

 

 


 

Rok szkolny 2014/2015

 

13 czerwca 2015 Dziennik Polski opublikował Ranking Gimnazjów Powiatu Krakowskiego.  Sprawdź, gdzie warto się uczyć.

 

 

 

http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/3898149,sprawdz-gdzie-warto-sie-uczyc,id,t.html

 

 


 

 


 

1 czerwca 2015

Zespół Szkół w Więcławicach Starych otrzymał tytuł


BEZPIECZNA SZKOŁA

w ogólnopolskim konkursie

BEZPIECZNA SZKOŁA - BEZPIECZNY UCZEŃ

otrzymując maksymalną ilość punktów możliwych do zdobycia.

 

    W okresie od 28. X. 2014 do 31.IV. 2015 nasza szkoła brała udział w Ogólnopolskim Konkursie "Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń". W ramach konkursu realizowaliśmy zadania i podejmowaliśmy szereg działań projektowych szeroko pojętej tematyki bezpieczeństwa w szkole i wokół szkoły. Z każdego działania przygotowaliśmy szczegółowe sprawozdanie poparte dokumentacją fotograficzną, filmami, pracami plastycznymi i literackimi. Nasze działania zostały ocenione na maksymalną ilość punktów.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam i włączyli się w realizację podejmowanych zadań, a w szczególności przedstawicielom Komendy Powiatowej Policji z Krakowa, Ochotniczej Straży Pożarnej w Więcławicach Starych, Straży Miejskiej i całej społeczności szkolnej.

        Koordynator projektu: Jolanta Kocierz

 


26 maja 2015

Nasza szkoła jako jedna ze stu szkół w kraju wzięła udział w ogólnopolskim projekcie „ NIE DLA NISKIEJ EMISJI – czyli, czy wiesz czym oddychasz?” Celem głównym tego projektu było uświadomienie społeczeństwu zagrożenia związanego z niską emisją, jej przyczyn i możliwości przeciwdziałania. Celem było także rozpoznawanie źródeł niskiej emisji, przedstawienie skutków ekologicznych i zdrowotnych utrzymywania się nadmiernego poziomu zanieczyszczeń powietrza, walka ze spalaniem śmieci, stosowanie zabiegów oszczędzających ciepło, wprowadzanie odnawialnych źródeł energii.

W projekcie wykorzystano model kaskady edukacyjnej nauczyciel-uczeń-rodzina-społeczność lokalna.

Co rozumiemy pod pojęciem niskiej emisji?

Niska emisja – emisja produktów spalania paliw stałych, ciekłych i gazowych do atmosfery ze źródeł emisji (emiterów) znajdujących się na wysokości nie większej niż 40 m. Wyróżnia się emisję komunikacyjną, emisję wynikającą z produkcji ciepła dla potrzeb centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej oraz emisję przemysłową.

Realizacji zadań podjęli się uczniowie klasy szóstej- członkowie koła ekologiczno-przyrodniczego. Rozpoczęto je od przeprowadzenia lekcji wg scenariusza przygotowanego przez organizatora. Sprawozdanie z tej lekcji skutkowało otrzymaniem 20 punktów.

Następnym zadaniem było przeprowadzenie w listopadzie i w marcu łącznie 140 ankiet wśród mieszkańców naszego rejonu, dotyczących problemów wynikających z niskiej emisji. Ankiety zostały opracowane i wyniki przesłane do organizatora projektu. Za każdą przeprowadzoną ankietę otrzymywało się 5pkt, a za opracowanie ich i opublikowanie na stronie organizatora otrzymaliśmy dodatkowo 250 punktów.

Została także przeprowadzona ankieta w Urzędzie Gminy Michałowice i jej wyniki zostały także przesłane do organizatora projektu. Za wykonanie tego zadania otrzymaliśmy kolejnych 100 punktów. W realizację projektu zaangażowani byli także nauczyciele, którzy odbyli szkolenie e-learningowe. Udział w tym szkoleniu nauczycieli to dodatkowe 150 punktów w konkursie.

Działania te dały nam miejsce w pierwszej trzydziestce szkół biorących udział w projekcie, a miejsca te premiowane były pierwszą nagrodą o wartości 1200 zł.

Otrzymaliśmy urządzenie wielofunkcyjne, czyli drukarkę, skaner i kserokopiarkę kolorową marki Samsung oraz klucze do rozpoznawania roślin i zwierząt, które będą bardzo przydatne w prowadzeniu zajęć terenowych z biologii i przyrody.

W tym miejscu bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Rodzicom i Mieszkańcom, którzy poświęcili swój czas na wypełnienie ankiety, która składała się z bardzo wielu pytań, często trudnych i wymagających dużego zaangażowania.

Bardzo dziękuję także p. Katarzynie Kasperek z Urzędu Gminy Michałowice, która wraz z innymi pracownikami wypełnili ankietę i dzięki temu uzyskaliśmy kolejne cenne punkty.

 

Opiekun koła ekologiczno-przyrodniczego i koordynator projektu „Nie dla niskiej emisji”    Grażyna Juszczak-Motyka

 


 

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny – Przyrodniczy EDI

 

 

W dniu 29 kwietnia 2015 roku uczniowie klas I –III szkoły podstawowej zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi ekologii i przyrody.

Celem konkursu jest kształtowanie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej a także propagowanie obchodów związanych z Dniem Ziemi.

W konkursie brało udział 14 uczniów z klasy III, IIa i IIb SP.

Wyróżnienie zdobyli:

 • 6 miejsce – Damian Patecki

 • 7 miejsce – Wiktor Juszczyk

 • 8 miejsce – Dawid Bukowski

Dyplom uznania otrzymali:

 • Maria Deka - miejsce 11

 • Wojciech Wyrwa - miejsce 13

 • Tomasz Poradzisz - miejsce 14

 • Igor Korolczuk - miejsce 15

 • Karolina Machnik - miejsce 15

 • Julia Machnik - miejsce 15

 • Kinga Warchoł - miejsce 15

 • Piotr Janas - miejsce 19

 • Klaudia Kulesza - miejsce 19

 • Jakub Nogieć - miejsce 19

 • Dagmara Cupiał - miejsce 19

Gratulujemy zwycięzcom!

 

Koordynator – Barbara Wysocka

 

 


 

    

 

Gratulujemy !

 


 

 

     W listopadzie 2014 roku Gimnazjum im. W. Jagiełły w Więcławicach Starych, a w grudniu również Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej dołączyły do grona szkół, które otrzymały zaszczytny tytuł „Szkoły Odkrywców Talentów”. 

 

 

 

 


Gratulujemy


Gratulujemy uczniom klasy III B: Natalii Walczak, Łukaszowi Bednarczykowi, Karolowi Kubackiemu, którzy zakwalifikowali się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Historycznego. Życzymy powodzenia w czasie kolejnych zmagań konkursowych.  Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawuje pani Jolanta Sobota, której również gratulujemy sukcesu.

 


23 września 2014 r.

 

   Drużyna ze Szkoły Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi w Więcławicach 23 września 2014 roku zajęła I miejsce w kategorii szkół podstawowych w VII Memoriałowym Biegu Sztafetowym ku czci Gen. Bolesława Nieczui-Ostrowskiego.

 

   Zawody te o charakterze patriotyczno - sportowym mają na celu upamiętnienie wydarzeń z 1944 roku, gdzie na terenach powiatu proszowickiego, kazimierskiego i pińczowskiego partyzanci wyzwolili na kilkanaście dni teren o powierzchni około 1000 km2, spod okupacji niemieckiej.
     

   W tym roku w biegu wzięło udział blisko czterysta osób, uczestnicy mieli do pokonania sześciokilometrową trasę z Koniuszy do Proszowic.


      Organizatorami imprezy były: Powiatowy Szkolny Związek Sportowy oraz Starostwo Powiatowe w Proszowicach.

      Gratulujemy zwycięzcom i ich opiekunom.

 

 

 

 

 

    

         Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym:         

 


 

 

 

liczba odwiedzin: 1212143