Nawigacja

Nasze aktualności Podstawa programowa Wyprawka Przedszkolaka 2020/2021

Nasze aktualności

Rok szkolny 2020/2021

Uwaga! Konkurs

     

 

 

Uwaga!  KONKURS

  

 

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu najbliższych, czy w życiu przedszkola. Równie ważne jest więc ŚWIĘTO CHŁOPCÓW, które przypada 30 września i na stałe wpisało się w harmonogram imprez w naszym przedszkolu.

W tym dniu doskonale bawili się główni bohaterzy- czyli chłopcy, ale także ich koleżanki. Chłopcy musieli sprostać zadaniom o charakterze sportowym i tanecznym, a dziewczęta chętnie im w tym towarzyszyły. Dziewczynki wręczały chłopcom upominki i własnoręcznie namalowane laurki.

Był to dzień pełen wrażeń, radości i wesołej zabawy.

 

„Powitanie jesieni”

23 września w ramach zajęć dydaktyczno-wychowawczych przywitaliśmy jedną z najpiękniejszych pór roku. Tego dnia wzięliśmy udział w licznych zabawach ruchowych, matematycznych i językowych z udziałem liści, żołędzi i kasztanów. Wycieczka w poszukiwaniu darów jesieni okazała się bardzo owocna. Kasztany, szyszki i jesienne kwiaty wzbogaciły kąciki przyrody. Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie smutna, nudna i zimna, ale przepiękna, barwna, ciepła i bogata w jesienne skarby!

 

Dzień Przedszkolaka

Przedszkolaki mają swoje święto ustanowione przez Sejm: Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka obchodzony 20 września. Święto to zostało ustanowione aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Dzień ten ma także dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Nasze przedszkolaki obchodziły swoje święto 21 września. Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci każda z grup świętowała we własnej sali z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Uroczystość obfitowała w różne atrakcje, zabawy  muzyczno- ruchowe z wykorzystaniem chusty animacyjnej, zabawy z balonami, tańce przy muzyce.  Radość i uśmiech dzieci świadczyły o wspaniałej zabawie.  Na pamiątkę dzieci otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy super przedszkolaka.

 

 


Rok szkolny 2019/2020

Projekt „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”.

Po kilku miesiącach dobiegła końca edycja międzynarodowego projektu edukacyjnego:

„MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”

do którego przystąpiły dzieci z grupy 0b „Pszczółki”.

Mały Miś w świecie wielkiej literatury to ogólnopolski projekt rozwijania czytelnictwa. Dzieci dzielnie realizowały w przedszkolu, kolejne moduły projektu zdobywając certyfikaty: M-1 „Czytające przedszkolaki”, M-2 „Misiowy wolontariat”, M-3 „Dzień Pluszowego Misia”, M-4 „Mały Miś i prawa dziecka”, M-5 „Bezpieczni z Małym Misiem”, M-6 „Zmisiowany dzień matematyki”, M-7 „Mali przedsiębiorcy”. Udział w tym przedsięwzięciu przyczynił się do uatrakcyjnienia codziennych zajęć, jak i w znacznym stopniu do wzbogacenia wiedzy dzieci uczęszczających do przedszkola. Misiowe zadania stwarzały sytuacje do twórczych zabaw- plastycznych, ruchowych, muzycznych, które rozwijają twórcze postawy.

Składamy serdeczne podziękowania dzieciom i rodzicom za włączenie się w realizację projektu, bez pomocy których nie udało by się ukończyć realizacji projektu.

Za udział w projekcie nasza szkoła otrzymała certyfikat

Wzorowej placówki małego Misia w świecie wielkiej literatury.

 

 


Projekt edukacyjny „Necio.pl- zabawa w internet”

W dniach 02.03.- 06.03.2020r. dzieci z najmłodszej grupy przedszkolnej brały udział w projekcie edukacyjnym „Necio.pl- zabawa w internet”. Realizacja projektu miała na celu zapoznanie dzieci z internetem oraz uwrażliwienie ich na zagrożenia związane z korzystaniem z sieci. Podczas zajęć dzieci zaznajomiły się z bohaterem serwisu www.necio.pl- robocikem Neciem oraz podstawowymi pojęciami związanymi z komputerem i internetem. Słuchając bajki, ucząc się piosenki, wykonując karty pracy, dzieci miały możliwość poznania zasad działania internetu, oswajały się z klawiaturą komputera, a także dowiedziały się, co robić w sytuacji zagrożenia w sieci.

 


BAL KARNAWAŁOWY

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas…

W dniu 24 lutego 2020r wszystkie dzieci z Oddziałów Przedszkolnych bawiły się wspólnie na balu karnawałowym w naszej szkole. Tego dnia progi poszczególnych sal przedszkolnych przekroczyły kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w sali gimnastycznej- gdzie trwała zabawa-  można było spotkać wróżki, królewny, motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Manów, biedronki, ...nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu Panią animatorkę zabaw, która- wraz ze swym kolegą DJ-em- zachęcała wszystkich do tańca przygotowaną muzyką. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach i konkursach. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.

Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniu pięknych balowych strojów.

 


 

"Dzień Babci i Dziadka"
 
         Dnia 24.01.20 odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości. Dzieci pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce. Starszaki zaprezentowały Jasełka. Mali artyści z przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Na koniec wszystkie wnuczęta obdarowały swoich ukochanych gości upominkami. Dopełnieniem uroczystego spotkania był słodki poczęstunek. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.
 

 


ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO
 „Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa”

Z przyjemnością informujemy, iż konkurs plastyczny na „ Najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową” został rozstrzygnięty.

Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej dzieci, rozwijanie wrażliwości estetycznej, stworzenie dzieciom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych, kultywowanie tradycji wykonywania kartek bożonarodzeniowych, umożliwienie dzieciom przedstawienia własnej wizji, nastroju oraz tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i rodziców. Otrzymaliśmy 27 przepięknych prac. Nie lada zadanie miała komisja oceniająca prace uczestników konkursu. W związku z tym, jury zdecydowało przyznać:

I miejsce- Kamil Janeczek- grupa „0a” oraz Natalia Dyląg- grupa „0c”

II miejsce- Szymon Chamielec- grupa „0a” oraz Aleksander Lebica- grupa „0b”

III miejsce- Filip Tempski- grupa „0a” oraz Nikola Bednarczyk- grupa „0b”

Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody pocieszenia za udział w konkursie. Byli to: Jakub Rerak, Amelia Kociarz, Nadia Szczęśniak, Piotr Wyrwa, Michał Kuchta, Lena Podsiadło, Jakub Leszczyński, Natalia Niemiec, Zuzanna Raj, Mikołaj Bednarczyk, Lena Kuś, Kacper Krawczyk, Antoni Jamruszkiewicz, Krzysztof Karwacki, Kasia Adamska, Aleksandra Juszczyk, Karolina Kociarz, Dorotka Badowska, Dagmara Kociarz, Alicja Badowska oraz Antonina Kędziora.

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim, którzy zdecydowali się na wzięcie udziału w konkursie. J


Jasełka

W piątek 20 XII z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w oddziałach przedszkolnych odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane dla rodziców przez dzieci pod kierunkiem swoich pań. Wśród śpiewu aniołów do żłobka przybyli pastuszkowie, Trzej królowie, dzieci oraz postacie z bajek. Dziecięca interpretacja Narodzin Jezusa pozwoliła wszystkim wczuć się w atmosferę świąteczną pełną ciepła, miłości i radości. Wyrazy uznania należą się rodzicom za przygotowanie pięknych strojów dla dzieci. Serdecznie dziękujemy.


 

Mikołaj w przedszkolu

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie, 4 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również  do naszego przedszkola. Oczekując upragnionego Gościa dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały spektakl  pt. „ Dwa skrzaty- dwa światy”, krakowskiego teatru Kameleon. Bohaterami przedstawienia była dwójka kolorowych skrzatów Dobraś i Dobrasia, którzy wesoło żyją w swoim lesie, do dnia, w którym pojawia się nowy mieszkaniec… skrzat, o którym nikt nic nie wie, oprócz tego że wygląda inaczej. W bajkowej scenerii, angażując dzieci do aktywnego udziału w przedstawieniu, Dobraś i Dobrasia uczyli że nie wygląd i pozory powinny wpływać na naszą ocenę człowieka, lecz jego postawa i wartości.

 Po zakończonym spektaklu dzieci   nasłuchiwały charakterystycznego dźwięku dzwoneczka, który corocznie zwiastuje przybycie wspaniałego gościa. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – troszkę zawstydzone. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Za prezenty dzieci odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami. Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym przedszkolakom wiele radości.

 

 


"Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary.”

29 listopada 2019 roku w Oddziałach Przedszkolnych zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb,
w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło  ustawiania bucików, najbardziej popularnej wróżby jaką jest lanie wosku, „horoskopy” czy „studni życzeń”. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem. Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Roczny kalendarz pełen jest fantastycznych dni do świętowania. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje Dzień Pluszowego Misia obchodzony 25 listopada, w rocznicę powstania tej maskotki. Mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek moda na misie nie przemija. Przedszkolaki z naszej szkoły wesoło świętowały razem ze swoimi ukochanymi pluszakami przyniesionymi z domu. Były zabawy przy muzyce, układanie misiowych puzzli, gimnastyka z misiami. Dzieci poznały historię pluszowego misia oraz wykonały misiowe portrety. Miło i sympatycznie spędziliśmy ten dzień na przytulaniu.

 


PRZEDSZKOLAK  BADACZEM  I  ODKRYWCĄ                            

 Starszaki uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych poświęconych powietrzu prowadzonych przez studentów AGH. Oglądały doświadczenia, dzięki którym dowiedziały się czym jest powietrze oraz jakie ma właściwości. Zajęcia dostarczyły dzieciom nie tylko wielu radości ale również rozwijały umiejętność obserwacji i wyciągania wniosków.

 


13.11.2019

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO „KAPELUSZ PANI JESIENI”

Z przyjemnością informujemy, iż konkurs plastyczny został rozstrzygnięty.

Celem konkursu było utrwalenie znajomości charakterystycznych cech jesieni, kształtowanie i rozwijanie zainteresowań plastyką, rozwijanie zdolności manualnych, rozwijanie kreatywności uczestników konkursu, rozbudzanie wrażliwości na piękno przyrody.

Uczestnicy przygotowali pracę dowolną techniką plastyczną, używając różnorodnego materiału przyrodniczego: liście, kasztany, żołędzie, kwiaty i wiele innych darów natury.

Prace oceniła komisja,  która miała niezwykle trudne zadanie. Ponieważ prace były bardzo piękne, nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu:

Wyróżnienie: Zuzanna Jurek

Oryginalność wykonania: Aleksander Lebica, Antoni Góra, Dagmara Kociarz, Amelia Kociarz

Kreatywność wykonania: Nadia Szczęśniak, Piotr Wyrwa, Karolina Kociarz, Filip Tempski

Pomysłowość wykonania: Szymon Chamielec, Staś Suder, Kacper Krawczyk, Lena Podsiadło

Wrażenia estetyczne: Kasia Adamska, Zuzanna Raj, Natalia Dyląg, Lenka Kuś, Nikola Chuchro, Antoni Witek

Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Wszystkim gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkurach.


Uwaga Konkurs!


 

Narodowe Święto Niepodległości

8 listopada 2019 roku w naszej społeczności przedszkolnej świętowaliśmy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczysta akademia rozpoczęła się od odśpiewania hymnu narodowego „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie dzieci z poszczególnych grup przedszkolnych recytowały wiersze oraz śpiewały pieśni patriotyczne. W atmosferze powagi  i zadumy średniaki z grupy „Pszczółek” zaprezentowały przepiękny taniec mówiący o historii Polski. Zwieńczeniem całej uroczystości było wzruszające wykonanie pieśni patriotycznej  „11 listopada” przez Anastazję F. z grupy „0a”. Udział w tego typu wydarzeniach uczy dzieci  od najmłodszych lat patriotyzmu oraz kształtuje pozytywne postawy i uczucia względem ojczyzny.


 

Wyjazd do kina

Dnia 30 października dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Multikina w Krakowie aby obejrzeć spektakl pt. "Przygody Wilka i Zająca", Wrocławskiego Teatru In Art.  Bohaterowie przeżywali mnóstwo przygód, m.in. odwiedziny w restauracji u świnki wegetarianki, spotkanie z policjantem, czy Wróżką Kozą.  Przedstawienie zachwyciło małych odbiorców kostiumami, scenografią, muzyką i ciekawą grą aktorską. Z wypiekami na twarzach przyglądały się przygodom bohaterów "Przygód Wilka i Zająca". Aktorzy, scena, muzyka oraz pomysłowe, kolorowe stroje przyciągały uwagę młodych widzów i wywołały w nich prawdziwy zachwyt. Profesjonalna gra aktorów sprawiła, że dzieci z dużym zainteresowaniem śledziły przedstawienie teatralne od początku do końca. Nie zapomniały także nagrodzić aktorów głośnymi brawami.

 


W zdrowym ciele zdrowy duch                                                

O tym, jak ważne jest jedzenie zdrowych posiłków, codzienny ruch i dbanie o higienę przekonały się przedszkolaki podczas spektaklu pt „W zdrowym skrzacie zdrowy duch” w wykonaniu aktorów teatru  Kameleon z Krakowa. Bohaterami przedstawienia były dwa krasnale: Milasia i Dobruś. Dobruś nie wie co jest dla niego dobre. Często grymasi, nie chce jeść, nie myje zębów ani rąk. Ruszać się też nie lubi. Za to uwielbia słodycze. Pewnego dnia zostaje ukarany za swoje zachowanie i wróżka odbiera mu głos. Na szczęście dzieci wiedziały co trzeba robić aby być zdrowym. Dzięki ich pomocy Dobruś odzyskał głos. Cieszymy się, że nasze przedszkolaki dobrze znają zasady zdrowego trybu życia.

 „Pasowanie na przedszkolaka”

25 października 2019 roku  dzieci z  Oddziałów Przedszkolnych  stały się oficjalnie prawdziwymi przedszkolakami. To ważne wydarzenie w życiu naszych milusińskich, rozpoczęło się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej. Dzieci z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa.  W dalszej części przedszkolaki złożyły uroczyste przyrzeczenie i obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, nie grymasić, nie płakać, nie szlochać i Panie mocno kochać! J Pani Dyrektor  za pomocą „czarodziejskiego ołówka", dokonała uroczystego „Aktu pasowania".
Na pamiątkę tej ważnej chwili każdy przedszkolak otrzymał dyplom i…małe co nieco.
Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i wychowawców. Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za udział w uroczystości.

 


 

Powitanie jesieni

23  września powitaliśmy jedną z najpiękniejszych pór roku- kolorową jesień. Wybraliśmy się na długi spacer w poszukiwaniu „jesiennych skarbów”. Zebraliśmy mnóstwo kolorowych liści, szyszek, kasztanów, którymi ozdobiliśmy kąciki przyrody w naszych salach. Dary jesieni wykorzystamy do wielozmysłowego poznawania i wzbogacania wiedzy o tej porze roku.

 


DZIEŃ CHŁOPAKA

 

30 września chłopcy obchodzili swoje święto w przedszkolu

„Dzień Chłopaka”. Dziewczynki sprawiły swoim kolegom z grupy drobne upominki. Podarowały również własnoręcznie namalowane laurki i złożyły życzenia. Nie zabrakło w tym dniu słodkiego poczęstunku. We wszystkich grupach był to dzień, pełen radości i dobrej zabawy.


 

Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

 

W dniu 20 września 2019 roku przedszkolaki w całym kraju obchodziły swoje święto. Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły już od samego rana. W każdej grupie panowała niesamowita atmosfera…Dzieci uczestniczyły w zabawach, konkursach, tańcach w rytmie dziecięcych przebojów oraz  konkurencjach sportowych. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Nie można było pominąć….słodkiego co nieco. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały symboliczne upominki w postaci dyplomów lub medali. Ten najważniejszy dzień dla naszej społeczności przedszkolnej był pełen radości i beztroski. Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy naszych podopiecznych.

 


 

liczba odwiedzin: 1597592