Szkolny Klub Wolontariatu dziękuje wszystkim darczyńcom za włączenie się w akcję zbiórki artykułów pierwszej potrzeby dla powodzian.
Zebrane dary posegregowali i zapakowali nasi wolontariusze. Transportem zajęli się strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Więcławic.
Nadal można pomagać wpłacając datki do uruchomionej przez nas wirtualnej skarbonki.
Link do wirtualnej skarbonki znajduje się poniżej:
https://www.siepomaga.pl/szkola-podstawowa-w-wieclawicach-dla-powodzian
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!
Wójt Gminy Michałowice zawiadamia, że w dniu 28 października 2024 r. w godzinach 15.00 – 20.00 zostaną przeprowadzone wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Michałowice.
Wybory przeprowadzone zostaną w Szkołach Podstawowych na terenie Gminy Michałowice (wykaz siedzib Okręgowych Komisji Wyborczych dostępny na stronie BIP Urzędu Gminy Michałowice).Członkowie Rady wybierani są w 15 okręgach wyborczych, po jednym radnym w każdym okręgu.Kandydatów na Młodzieżowych Radnych należy zgłaszać Gminnej Komisji Wyborczej do 11 października 2024 r.
zalacznik_nr_2_zgloszenie_nieletniego_kandydata.doc
zalacznik_nr_3_zgloszenie_kandydata.doc
zalacznik_nr_4_oswiadczenie_o_wyrazeniu_zgody.doc
zal_5_oswiadczenie_zgoda_opiekunow.doc
zal_6_oswiadczenie_zgoda_opiekunow_udzial_w_wyborach.doc
Zalacznik_nr_7_o_okregach_wyborczych_w_gminie_Michalowice(1).docx
zalacznik_nr_8_zgloszenie_DO_OKREGOWEJ_KOMISJI_WYBORCZEJ.doc
Informujemy, że uchwałą Zarządu Województwa Małopolskiego Gmina Michałowice została wybrana na Partnera do realizacji projektu Małopolski Program Wspierania Uczniów współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Priorytet 6. Fundusze Europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego – CP4(f), Działanie 6.12 Edukacja – projekty Województwa Małopolskiego, Typ projektu A, komponent 2.
Projekt będzie realizowany w partnerstwie z Departamentem Edukacji UMWM i Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli, w dwóch szkołach prowadzonych przez naszą Gminę: w roku szkolnym 2024/2025 w Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Więcławicach Starych oraz w roku szkolnym 2025/2026 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Michałowicach. Głównym celem przedsięwzięcia jest wsparcie uczniów, którzy mimo wysokiego potencjału nie uzyskują wyników na miarę swoich możliwości. Projekt kierowany jest również do rodziców/ opiekunów oraz nauczycieli.
W ramach partnerstwa nasze szkoły otrzymają wsparcie w formie:
Dla uczniów objętych wsparciem zostanie zorganizowany konkurs z nagrodami, podczas którego będą mogli zaprezentować swoje osiągnięcia – sukcesy uzyskane dzięki udziałowi w projekcie.
Ponadto, wyłącznie dla uczestników projektu, zostanie wyodrębniona pula środków
w ramach komponentu stypendialnego Małopolskiego Programu Wspierania Uczniów, co pozwoli na dodatkowe wsparcie rozwoju ich uzdolnień.
W efekcie działań projektowych 80 uczniów klas 2-8 otrzyma wsparcie w postaci pogłębionej diagnozy, a 40 z nich będzie uczestniczyć w warsztatach służących rozwijaniu ogólnego potencjału i budowaniu motywacji do pracy nad sobą oraz wdrażających do planowania własnego rozwoju. Uczniowie będą również uczestniczyć w indywidualnych spotkaniach z psychologami/pedagogami. Rodzice/opiekunowie 40 dzieci zakwalifikowanych do zajęć, dzięki warsztatom i konsultacjom z psychologami/pedagogami, pogłębią wiedzę dotyczącą roli rodziny w rozwijaniu uzdolnień dziecka oraz podniosą kompetencje wychowawcze w tym obszarze. Nauczyciele poszerzą swoje umiejętności w zakresie rozpoznawania i wspierania uczniów zdolnych a także wzbogacą warsztat pracy o kompleksowe narzędzia diagnostyczne oraz o programy i materiały na potrzeby pracy z takimi uczniami.
Projekt przyczyni się do poszerzenia oferty edukacyjnej naszych szkół i pozwoli na realizację w praktyce edukacyjnej zasady, że każde dziecko jest zdolne.
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
W związku z trudną sytuacją w południowo zachodniej Polsce nasza szkoła organizuje rzeczową pomoc dla osób dotkniętych powodzią.
Zbieramy artykuły pierwszej potrzeby:
- NOWE koce, pościele, ręczniki, ubrania;
- paczkowaną gotową do spożycia żywność z długim terminem ważności;
- wodę;
- chemię gospodarczą;
- artykuły higieniczne dla dzieci i dorosłych.
Dary można składać do pojemników przed portiernią w dniach 17-23 września.
Uruchamiamy również internetową skarbonkę na datki dla ludzi dotkniętych powodzią.
Link do wirtualnej skarbonki znajduje się poniżej:
https://www.siepomaga.pl/szkola-podstawowa-w-wieclawicach-dla-powodzian
Szkolny Klub Wolontariatu
Szkolny Klub Wolontariatu włącza się w akcję Mieszkańcy Gminy Michałowice dla Mieszkańców Gminy Kłodzko.
Szanowni Mieszkańcy,
Na terenie całej Polski trwają zbiórki na rzecz osób i instytucji, które ucierpiały w wyniku trwających powodzi.
Mając na uwadze krytyczną sytuację w kraju, w naszej gminie rusza charytatywna zbiórka darów na rzecz mieszkańców gminy Kłodzko.
Wierzymy, że wspólnymi siłami uda nam się wesprzeć potrzebujących, poprzez przekazanie im zebranych darów.
Jesteśmy w kontakcie ze sztabem kryzysowym w Kłodzku, który organizuje pomoc dla poszkodowanych mieszkańców.
W wyniku powodzi zalanych zostało tam wiele domów, bloków, budynków gospodarczych, sklepów, kościołów, szkół oraz dróg. Straty są szacowane na miliony złotych. Ogromna liczba mieszkańców tej gminy znajduje się w potrzebie. Woda uszkodziła ich domy, w wielu przypadkach zabrała cały dobytek życia.
Lista potrzebnych rzeczy jest ogromna.
W naszej akcji zbieramy min:
konserwy,
gotową do spożycia żywność w słoikach,
mleka modyfikowane dla dzieci,
żywność w słoiczkach dla najmłodszych,
herbata, kawa,
nowe ręczniki,
nowe śpiwory,
nowe koce,
nowe komplety pościeli,
pasty i szczoteczki do zębów,
mydła,
żele pod prysznic
szampony,
płyny do mycia naczyń,
płyny do podłóg,
chemia gospodarcza,
rękawiczki,
środki czystości,
akcesoria do sprzątania,
chusteczki nawilżające,
pampersy dla dzieci i dorosłych
itp.
Miejsce zbiórki:
Mieszkańcy, którzy chcą się włączyć w zbiórkę mogą przynosić dary do:
Szkoły Podstawowej w Więcławicach od 7:00 do 17:00
Szkoły Podstawowej w Raciborowicach od 8:00 do 14:00
Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Michałowicach w godzinach od 8:00 do 16:00
Dom Sołecki/Klub Seniora w Masłomiącej po uprzednim uzgodnieniu z Dorota Dąbrowska pod nr telefonu 502-550-128 lub Paulina Domagała-Kłosińska pod nr telefonu 517-944-271
Zbiórka trwa do 23.09.2024 r
Obiady dla uczniów szkoły podstawowej będą wydawane od dnia 4.09.2024 r.
Moduł Przedszkolaki został zmodyfikowany.
Zamieszczono informacje o spotkaniach z Rodzicami oraz informacje dotyczące wyposażenia. O przydziale dzieci do grup Rodzice zostaną poinformowani telefonicznie.
16 czerwca wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu, po raz kolejny, wzięli udział w akcji Pola Nadziei. Kwestowali na rzecz Hospicjum św. Łazarza.
Uczniowie naszej szkoły wybrali się na tygodniowy pobyt do niezwykłego miejca. Roztocze to przepiękne tereny, wspaniałe trasy spacerowe wśród pól, łąk i lasów oraz cisza i spokój. Tam czas biegnie wolniej, można odpocząć, dobrze zjeść i aktywnie spędzić czas. Jednak nasi podopieczni wcale nie leniuchowali, tylko odkrywali tajemnice Roztocza. Jedną z głównych atrakcji było zwiedzanie Zamościa - "Perły Renesansu"- Rynku z Ratuszem, Pomnika Jana Zamoyskiego, Rynku Wodnego,Synagogi, Rynku Solnego. Nie zabrakło także zwiedzania ogrodu zoologicznego w Zamościu. Na zakończenie grupa odwiedziła Zwierzyniec, gdzie przeszła trasą od Stawów Echo do Roztoczańskiego Parku Narodowego. Oczywiście trzeba było jeszcze zrobić pamiątkowe zdjęcie przy pomniku chrząszcza w Szczebrzeszynie.
Dzieci wróciły wypoczęte i pełne gotowości na czekające je wakacyjne przygody.
W roku szkolnym 2023/2024 w naszej szkole realizowany był program edukacyjny “TRZYMAJ FORMĘ!”. Ten ogólnopolski program organizowany jest przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców. Celem programu jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety. Od zdrowego stylu życia zależy nasze samopoczucie, nasza kondycja fizyczna i psychiczna, nasze zdrowie. Kształtowanie nawyków prozdrowotnych należy zacząć od najmłodszych lat, aby dobre samopoczucie, zdrowie towarzyszyło nam jak najdłużej.
Serdecznie zapraszamy na tegoroczne Rodzinne Święto Patrona.
Już wkrótce zakończenie roku szkolnego. Klasa 3b z okazji ukończenia I etapu edukacyjnego wykonała KAPSUŁĘ CZASU, do której uczniowie włożyli listy do SIEBIE z przyszłości.
Otwarcie kapsuły zaplanowane jest na 2029r., wtedy będą w ostatniej 8 klasie.
Nasza KAPSUŁA przez ten czas będzie bezpiecznie przechowywana w szkolnym sejfie
pod czujnym okiem p.dyrektor.
Uczniowie klasy Ib i IIIa we wtorek 11 czerwca wzięli udział w niezwykłej lekcji przyrody. Wśród magicznej aury lasu poznawali sekrety leśnych zwierząt. Zajęcia w terenie urozmaicają szkolną codzienność i pozwalają pobyć na łonie natury, a wiadomości zdobyte na takich zajęciach trwale zapadają w pamięć uczniów, gdyż poparte są ich własnymi obserwacjami i doświadczeniami. Jedną z atrakcji było wspólne pieczenie kiełbasek na ognisku.
GÓRY STOŁOWE – KRAINA ZRODZONA Z MORZA
Zielona szkoła w Górach Stołowych była niezwykle udanym wyjazdem edukacyjnym dla uczniów klas: I c, II, III b. Wędrówki po górach, zdobycie Szczelińca Wielkiego, odwiedzenie labiryntu Błędnych Skał pozwoliły nam lepiej zrozumieć i docenić piękno oraz bogactwo przyrodnicze naszego kraju. Dzięki wycieczce nie tylko wzbogaciliśmy swoją wiedzę, ale również zacieśniliśmy więzi koleżeńskie i nauczyliśmy się współpracy w grupie. Wyjazd na pewno pozostanie na długo w naszej pamięci jako jedno z najważniejszych wydarzeń szkolnych tego roku. Uczniowie wrócili zadowoleni, pełni wrażeń i gotowi na kolejne przygody.
27 maja w naszej szkole odbył się przegląd teatrzyków klas I-III.
Tematyką przedstawień były bajki, inscenizacje oraz tańce.
Klasy pierwsze przedstawiły: Kopciuszka, Rzepkę i Kaczkę Dziwaczkę.
Klasa druga zaprezentowała "Spóźniony słowik",
a klasy trzecie ciekawe choreografie taneczne do znanych utworów muzycznych.
Na scenie oglądać mogliśmy grę wspaniałych aktorów, którzy zachwycali nie tylko swoją postawą,
ale także pięknymi strojami.
Całość dopełniły ciekawe scenografie i rekwizyty.
Wachlarz repertuaru był tak szeroki i różny, że nie było mowy o nudzie.
Wręcz przeciwnie wszyscy dobrze się bawili, a uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Dziękujemy wszystkim wychowawcom i uczniom klas I-III za przygotowanie tego niezwykłego wydarzenia.
6 czerwca uczniowie klasy 6b odwiedzili Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. W Muzeum można zobaczyć interesujące wystawy dawnej i współczesnej sztuki japońskiej, europejskiej oraz polskiego japonizmu. Dużym zainteresowaniem cieszą się także prezentacje z japońskiej kolekcji Feliksa "Mangghi" Jasieńskiego. W instytucie uczniowie poznali podstawowe informacje na temat Japonii, a także wzięli udział w warsztatach kaligraficznych, podczas których poznawali japońskie symbole. Dodatkową atrakcją w trakcie zwiedzania wystawy było odtwarzanie drzeworytów.
Wycieczka zakończyła się spacerem po bulwarach wiślanych i wizytą w Mc Donald's.
Z radością informujemy, że nasza szkoła zakończyła realizację projektu "Ogarnij Inżynierię", który miał na celu przybliżenie uczniom fascynującego świata inżynierii i technologii. Projekt ten był realizowany przez cały rok szkolny w klasach czwartych, piątych i szóstych. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony uczniów, jak i nauczycieli.
W ramach projektu poszczególne klasy realizowały szereg różnych działań. Ich rezultaty można zobaczyć na poniższych prezentacjach:
Jesteśmy pewni, że doświadczenia zdobyte podczas realizacji projektu będą inspiracją dla naszych uczniów do dalszego rozwoju.
Chcielibyśmy serdecznie podziękować fundacji Katalyst Engineering za współpracę przy realizacji projektu.
28 maja 2024 uczniowie klas 5a, 5b i 6b udali się na wycieczkę do Juraparku Krasiejów. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Tunelu Czasu. Tutaj przenieśliśmy się w czasie do momentu, kiedy nie istniała Ziemia. Byliśmy świadkami jej powstania, kształtowania się Układu Słonecznego, pierwszych form życia.
Po opuszczeniu tunelu czekał nas spacer po ścieżce edukacyjnej. Przewodnik opowiadał o poszczególnych gatunkach dinozaurów i o ich środowisku, a modele dinozaurów i plansze informacyjne pomogły nam wyobrazić sobie jak dawniej wyglądała nasza planeta. W trakcie wędrówki odwiedziliśmy pawilon muzealny, w którym przez przeszkloną podłogę były widoczne skamieniałości prehistorycznych płazów i gadów.
Byliśmy również w oceanarium i kinie 5D. Stanęliśmy oko w oko z drapieżnym rekinem oraz udaliśmy się w krótką podróż batyskafem w poszukiwaniu Atlantydy.
W Parku Nauki i Ewolucji Człowieka każdy wcielił się w rolę temponauty, czyli w podróżnika w czasie. Wyposażeni własnego wirtualnego przewodnika :) Przenieśliśmy się w czasie i w przestrzeni aby poznać dzieje człowieka i losy świata. To naprawdę fascynująca wyprawa.
Na wycieczce była również chwila czasu na zabawę w parku rozrywki (karuzele, samochodziki, mini rollercoaster) oraz na zakup pamiątek.
To był dzień pełen wrażeń. W naszej pamięci pozostanie długa podróż, która została wynagrodzona odrobiną wiedzy, mnóstwem atrakcji i wspólnymi przygodami.