Może i Ty chciałbyś mieć swój udział
w świętowaniu 22 kwietnia 2021 r. – MIĘDZYNARODOWEGO DNIA ZIEMI?
Zachęcam Uczniów szkoły podstawowej klas IV – VIII do wykonania ciekawego PLAKATU
o ochronie naszej planety.
Mogą tam być przedstawione nawet drobne, codzienne czynności, które możemy zrobić dla naszej planety sami. A także inne pomysły, które mogą nas zainspirować w przyszłości wręcz przekonać, że należy zacząć od siebie i już teraz dbać o nasze wspólne dobro – o Ziemię.
Cele akcji:
- Włączenie się w świętowanie Międzynarodowego Dnia Ziemi – 22 kwietnia 2021.
- Rozwijanie kreatywności, pomysłowości i zdolności plastycznych oraz informatycznych.
- Poszukiwanie i korzystanie z informacji.
- Rozwijanie właściwych postaw proekologicznych.
PLAKAT
Kryteria:
- Samodzielność wykonania prac.
- Estetyka wykonania plakatu.
- Pomysłowość i kreatywność.
- Każda osoba może oddać tylko jedną pracę.
Forma pracy:
- Praca może być wykonana dowolną techniką plastyczną lub dowolną techniką cyfrową.
Termin przesłania prac:
- Pracę należy przesłać do 8 kwietnia 2021 r. Po terminie prace nie będą przyjmowane.
Sposób przesłania pracy:
- Wykonujemy zdjęcie swojego plakatu i przesyłamy do organizatora - pani Elżbiety Lotko na maila elzbieta.lotko@spwieclawice.pl
- Zdjęcie plakatu powinno być bardzo dobrej jakości i rozdzielczości.
Wszystkie nadesłane plakaty zostaną ocenione.
Zdjęcia najciekawszych plakatów będą załączone na stronie szkoły oraz na Padlecie
https://pl.padlet.com/geosp2021/Bookmarks, dostępnym dla uczniów, czyli w miejscu, gdzie znajdują się pozostałe informacje odnośnie - Międzynarodowego Dnia Ziemi - 2021.
Organizator: Elżbieta Lotko
W Niedzielę Palmową 28 marca 2021 roku w parafii Św. Jakuba Apostoła w Więcławicach Starych nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na rodzinną i własnoręcznie wykonaną pracę.
Mino pandemii w konkursie wzięło udział ponad 30 palm. Wszystkie palmy były wyjątkowo ładne, ich stworzenie wymagało dużo pracy i inwencji twórczej. Choć nie było to łatwe zadanie, jury musiało dokonać oceny prac, wybrać zwycięzców i nagrodzić laureatów.
W kategorii największa palma:
I miejsce – Katarzyna i Klaudia Podsiadło
II – Oliwia Jurek
III – Jaś Głód
W kategorii najciekawsza palma:
I – Larry Njako
II – Nikola, Nadia i Nina Szczęśniak
III – Oliwier Banach
Wyróżnienia:
Natalia i Filip Senkara, Kacper Krawczyk, Karol Orzechowski, Julia Kuś.
Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia. Laureatom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział.
Organizator: I. Grymek, ks.M.Cupek
Zachęcamy do udziału w konkursie "Ekologiczny strój profesora Einsteina".
W załącznikach:
Regulamin_Ekologiczny_stroj_profesora_Einsteina_2021.pdf
Karta_zgloszeniowa_Ekologiczny_stroj_profesora_Einsteina_2021.docx
19 marca dzieci z klas I – III uroczyście i wesoło powitały wiosnę. Od razu zrobiło się radośnie i kolorowo, ponieważ uczniowie każdej klasy przyszli ubrani na żółto i zielono. Tego dnia uczniowie wykonali swoje Marzanny i wybrali się na spacer w poszukiwaniu oznak wiosny. Jesteśmy pewni, ze starania uczniów sprawią, że Wiosna zawita do nas wkrótce na dobre.
Opiekun SU klas I-III
W związku z zbliżającą się Niedzielą Palmową uczniowie jak co roku na plastyce wykonywali swoje palmy. Tym razem dzieła te nie powstawały w murach szkoły lecz w zaciszu domowym. Jako, że w niektórych rodzinach istnieje tradycja wykonywania takich palm wspólnie, zaznaczyłem uczniom, że taka forma pracy jest jak najbardziej dopuszczalna.
Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i niektórzy z nich z dumą prezentowali swoje palmy na przesłanych do mnie zdjęciach. Wybrane prace uczniów można podziwiać na stronie szkoły w wirtualnej galerii.
Tradycja prezentowania palm w ramach uroczystości religijnych w formie zerwanych z drzewa gałęzi była już znana w IV wieku naszej ery. Odbywały się wówczas procesje na w Jerozolimie upamiętniające wjazd Chrystusa do tego miasta.
W ciągu wieków tradycja wykonywania palm wielkanocnych i ich święcenia podczas Niedzieli Palmowej ewoluowała w różnych krajach. W Polsce ma ona szczególnie znaczące miejsce. Możemy bowiem mówić tutaj o charakterystycznych tylko dla naszego kraju formach wykonywania tych dekoracji wielkanocnych. Należą do nich m. in : palma kurpiowska, palma wileńska, palma podchalańska.
Uważam, że kultywowanie tradycji, przejawiające się w wytworach sztuki ludowej, celebrowanie ich podczas uoczystości lub w zaciszu domowym jest ważnym elementem naszej kultury oraz promowaniem ,,Małych Ojczyzn"
Marcin Cziomer
W tym roku Międzynarodowy Dzień Matematyki obchodzimy 12 marca. Z tej okazji chętni uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej przez trzy kolejne dni wzięli udział w Szkolnym Turnieju Matematycznym. Zadaniem uczestników było codziennie rozwiązanie przygotowanego zadania matematycznego. Było wielu chętnych…i wielu świetnie poradziło sobie z zadaniami.
Na wyróżnienie i nagrody rzeczowe zasługują :
Z klas I: Krystian, Anastazja, Kamil, Tomek, Staś, Szymon, Antek, Piotr, Arek.
Z klas II: Adaś, Liwia, Natalia
Z klas III: Hania D., Hania J., Maks i Julia.
Wszystkie klasy otrzymały dyplomy za aktywny udział w naszym turnieju. Wszystkim dziękujemy za udział. Zapraszamy w przyszłym roku!
J. Styczeń, U. Stanisz
Życzenia dla wszystkich Pań i Dziewczynek od chłopców z klasy 1a
5 marca 2021 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski ,,Poezja J. Brzechwy i J. Tuwima”. Wzięło w nich udział 31 uczniów z klas I-III. Konkurs odbył się bez udziału publiczności. Występy uczniów zostały nagrane i zostaną udostępnione na stronie szkoły. Dziękujemy Jarkowi Wołkowi za nagranie występu uczniów.
Uczestnicy zaprezentowali swój kunszt recytatorski, a także umiejętności, nad którymi pilnie pracowali w ostatnim czasie. Wybór zwycięzców był niełatwy, ponieważ wszyscy prezentowali wysoki poziom. Zmagania z trudną sztuką recytacji oceniało jury w składzie: p. Joanna Zakrzewska i p. Marzena Durbacz.
Wyłonieni zostali następujący zwycięzcy:
W kategorii klas pierwszych:
I miejsce - Antoni Góra i Piotr Kapuściński z klasy 1a - „O Grzesiu Kłamczuchu i jego cioci”
II miejsce Lena Sokół z klasy 1a – „Kwoka”
III miejsce Tomasz Pastuszak z klasy 1b – „Na straganie”
W kategorii klas drugich i trzecich:
I miejsce Amelia Lebica z klasy 3a – „ O panu Tralalińskim” oraz Hanna Duszyk z klasy 3b – „Kłamczucha”
II miejsce Michalina Cieślik z klasy 2a – „Pstryk”
III miejsce Helena Kuźniar z klasy 2b – „Wrona i ser” oraz Julia Kuś z klasy 2a - „Spóźniony słowik”
Wyróżnienie otrzymała Nikola Szczęśniak z klasy 2a - za „Wiosenne porządki” oraz muzyczną interpretację wiersza „Na wyspach Bergamutach”
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom składamy gratulacje, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy za rok.
Organizator konkursu Elżbieta Machnik
Zgodnie z Zarządzaniem Wójta Gminy Michałowice nr 252/2021 z dn. 28.01.2021 informuję, że liczba wolnych miejsc w klasach pierwszych Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Więcławicach Starych na dzień 26.02.2021 wynosi 10. Jednocześnie informuję, że kandydaci zamieszkali w obwodzie naszej szkoły przyjmowani są z urzędu na podstawie zgłoszenia. Kandydaci zamieszkali poza obwodem szkoły biorą udział w postępowaniu rekrutacyjnym. Składanie wniosków rekrutacyjnych rozpocznie się w dniu 01.03.2021 i potrwa do dnia 6.04.2021. Wnioski rekrutacyjne będa dostępne od dn. 01.03.2021 od godz. 9.00 na stronie internetowej szkoły oraz w wersji papierowej, na portierni.
Monika Wołek
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Więcławicach Starych
Zgodnie z Zarządzeniem Wójta Gminy Michałowice nr 252/2021 z dn. 28.01.2021 informuję, że liczba wolnych miejsc w oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Więcławicach Starych wynosi 39. Składanie wniosków do oddziałów przedszkolnych rozpocznie się od 1.03.2021 i potrwa do 6.04.2021. Wnioski rekrutacyjne zostaną udostępnione na stronie szkoły w dn. 01.03.2021. Informacje dotyczące rekrutacji można uzyskac pod numerem tel. 12 388 57 55 (w godz. 8.00- 13.00) i 12 388 50 56 (w godz.13.00- 15.00).
Monika Wołek
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Więcławicach Starych
Szanowni Państwo
Zgodnie z Zarządzeniem Wójta Gminy Michałowice nr 252/2021 z dn. 28.01.2021 roku w dniach 15.02.2021- 22.02.2021 Rodzice dzieci uczęszczających do oddziałów przedszkolnych, którzy deklarują wolę kontynuacji wychowania przedszkolnego w danej szkole składają stosowna deklarację w dniach 15.02.2021 – 22.02.2021 (godz.15.00). Wspominany dokument jest dostępny na stronie szkoły: www.zswieclawice.edupage.org oraz w wersji papierowej przed wejściem do szkoły. Publikujemy także zgłoszenie do klasy pierwszej dla dzieci mieszkających w obwodzie naszej szkoły. Zgłoszenia, zgodnie z harmonogramem rekrutacji można juz składać na portierni lub wrzucac do skrzynki na korespondencję.
deklaracja_kontynuacji_2021.pdf
deklaracja_kontynuacji_2021.docx
Zgłoszenie do klasy I:
zalaczniki_1i2_do_zgloszenia.pdf
Szanowni Rodzice kandydatów dzieci do oddziałów przedszkolnych i kandydatów do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Więcławicach Starych prosimy o zapoznanie się z Zarządzeniem Wójta Gminy Michałowice w sprawie harmonogramu rekrutacji na rok szkolny 2021/2022 do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz klas pierwszych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Michałowice. Wnioski o przyjęcie do oddziałów przedszkolnych będa wydawane i opublikowane w dn.01.03.2021.
Konkurs stwarza okazję do międzypokoleniowej działalności artystycznej oraz wymiany wiedzy na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego robienia palm, stąd też praca konkursowa może być wykonana wspólnie z rodzicami, dziadkami lub rodzeństwem. Palmę wykonujemy dowolną techniką w formie przestrzennej, minimum 50 cm wysokości.
W załączniku: Regulamin_konkursu.pdf
REGULAMIN KONKURSU RECYTATORSKIEGO w załączniku. Zapraszamy do udziału wszystkich uczniów klas I-III.
Załącznik: Regulamin_konkursu.pdf
Uczniowie klasy 1 a wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Klub 16 bpd z siedzibą przy ul. Wrocławskiej 82 w Krakowie.
Celem konkursu było:
- inspirowanie dzieci do rozwijania własnych pasji i zdolności;
- pobudzanie kreatywności i zdolności manualnych;
- promowanie patriotyzmu wśród dzieci i młodzieży.
Uczniowie z ochotą przystąpili do pracy i wykonali ciekawe projekty plastyczne. Część z nich z nich została wysłana na konkurs. Z niecierpliwością czekamy na jego rozstrzygnięcie.
Elżbieta Machnik
Karnawał to czas zabawy i radości. To miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci.
W tym roku zabawa karnawałowa w naszej szkole odbyła się w reżimie sanitarnym. Pamiętając o obowiązujących zasadach uczniowie klas I-III uczestniczyli w klasowych mini balach karnawałowych połączonych z Walentynkami. Dla wszystkich przygotowaliśmy szereg zabaw przy muzyce oraz pocztę walentynkową. W przerwie między tańcami czekał na dzieci słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Nie zabrakło pysznych pączków, faworków i oponek z racji tłustego czwartku. Wspólna zabawa, miłe życzenia walentynkowe i łakocie przyniosły wszystkim wiele radości. Zapraszamy do galerii.
Wychowawcy klas I-III i SU klas młodszych
Dzisiejszy wieczór poświęciliśmy poezji, która opiewa piękno Krakowa. To magiczne miasto królów samo stworzone jest z czarodziejskich rymów. Zachwyca nie tylko nas, ale także turystów z całego świata. Warto opowiedzieć o Krakowie wierszem. Pięknie o tym mieście pisze krakowski poeta Mariusz Parlicki i to jego utwory recytowały dziś dzieci. Wraz z naszymi uczniami recytowali ich rodzice. Bardzo dziękujemy im za to. Spotkanie odbyło się online, ale najważniejsze , że w tym czasie widzimy się i tworzymy artystyczną rodzinę, która lubi poezję. W dzisiejszych czasach to rzadkość. Na zakończenie spotkania -niespodzianka. Na pianinie zagrali dla nas piękne utwory muzyczne uczniowie klasy 6 b Emilka Dyna i Julek Sadowski. Utalentowane mamy dzieci. Zwieńczeniem całego poetyckiego wieczoru był gitarowy koncert pana Krzysztofa Jamruszkiewicza, który jest tatą Piotrka, ucznia klasy 5. Tak więc w ten mroźny, zimowy wieczór mieliśmy spotkanie poetycko muzyczne. Dziękujemy wszystkim, którzy uświetnili swą obecnością to artystyczne wydarzenie.
Danuta Karwan
Drodzy Rodzice
Informujemy, że w oddziałach przedszkolnych w naszej szkole odnotowaliśmy pojedyncze zachorowania na OSPĘ WIETRZNĄ. Prosimy Rodziców o informację w przypadku stwierdzenia u dziecka wystąpienia choroby.
Poniżej link do strony Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie z informacjami na temat ospy wietrznej:
Z powodu epidemii koronawirusa, obecny finał wyglądał zupełnie inaczej, niż w ostatnich latach. W tym roku WOŚP zbierała pieniądze na oddziały laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Wiele działań i zbiórek przeniosło się do sieci i również w naszej szkole była założona e-Skarbonka.
„Uzbrojeni” w maseczki, serduszka i puszki, nasi wolontariusze zbierali fundusze na terenie szkoły. Zbiórka odbywała się zgodnie z wytycznymi sanitarnymi, obowiązującymi w okresie pandemii.
Zebrano kwotę 752,57 i 6 euro, a do e-Skarbonki trafiła kwota 1 570 zł.
Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom za włączenie się w akcję.
Organizatorzy: B. Wysocka i E. Machnik