Książki Naszych Marzeń

W bibliotece szkolnej pojawiły się nowe książki! Każda jest nowiutka, pachnąca jeszcze farbą drukarską. Aż 122 książki czekają na czytelników, którzy zabiorą je do domu i przeczytają z wypiekami na twarzy!

Nasza szkoła wzięła udział w programie finansowanym przez MEN „Książki naszych marzeń”. Program umożliwił zakup książek do biblioteki szkolnej w celu promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijania ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych. Dzięki temu programowi mogliśmy zakupić lektury, którymi są autentycznie zainteresowani uczniowie naszej szkoły. Pozycje książkowe dobierane są w taki sposób, aby tytuły nie powtarzały się w ofercie biblioteki publicznej.

W ramach działań związanych z realizacją programu bibliotekarze przeprowadzili prelekcję dla rodziców na temat wpływu czytania na rozwój dzieci. Najważniejszym zadaniem jest dla nas głośne czytanie dzieciom z zerówek. Bibliotekarze proponują dzieciom najróżniejsze teksty, które wyrabiają nawyk uważnego słuchania. Pozostali uczniowie mają możliwość wysłuchania ulubionych utworów w czytelni, gdzie w wyznaczonych godzinach pracownicy czytają interesujące lektury. Dużą popularnością cieszą się zabawy plastyczne dotyczące przeczytanych tekstów. Dzieci bardzo chętnie biorą udział w zabawach teatralnych, podczas których mogą wczuwać się w role swoich ulubionych bohaterów literackich. Uczniom klas starszych proponowane są zajęcia w Klubie Recenzenta. Młodzież poleca swoim kolegom szczególnie ciekawe dla nich książki.

Wśród zakupionych książek największą popularnością cieszą się utwory zapisane dużą czcionką, która zachęca najmłodszych do samodzielnego czytania. O takie książki prosili uczniowie klas 0 – III, ale także ich rodzice, którzy śledzą postępy w czytaniu swoich pociech. Bibliotekarzy bardzo cieszy fakt, że dzieci przychodzą do szkolnej biblioteki z rodzicami i wspólnie wybierają książki.

Mamy 122 nowe woluminy – jest więc z czego wybierać odpowiednią lekturę. W ofercie mamy książki, które zainteresują szeroką grupę czytelników. To uczniowie w ogromnym stopniu zadecydowali, które książki zostaną zamówione do biblioteki szkolnej. Obok książek o przygodach żółwia Franklina, słonia Elmera, krecika, czy pana Brumm, stoją książki obyczajowe i fantastyczne dla starszych czytelników. Starsi uczniowie zapewne chętnie sięgną po książki z serii „Magiczne Drzewo”, przeczytają o przygodach Harrego Pottera czy poznają tajemniczą historię, w której biorą udział Carter i Sadie Kane’owie.  Jeśli jeszcze nie znacie tych bohaterów to tym bardziej zapraszamy do biblioteki, w której zamieszkały „Książki naszych marzeń”.

Sprawozdanie z realizacji projektu "Książki naszych marzeń"

Ksiazki_naszych_marzen SPRAWOZDANIE.pdf

Sprawozdanie_realizacja_paragrafu_8.4_Ksiazki_naszych_marzen.pdf