Harmonogram zajęć pozalekcyjnych Tańce i zabawy integracyjne dla uczniów klas I-III Programowanie Koło teatralne "Smile" Zajęcia szachowe Klub Logicznego Myślenia

Zajęcia szachowe

Zaczęliśmy grać w naszej szkole kilka lat temu. Gramy dalej...

Naszemu pierwszemu turniejowi patronował sam międzynarodowy mistrz w szachach Pan Dariusz Mikrut

Zajęcia szachowe uczą: przestrzennego myślenia, przewidywania, koncentracji, skupienia i wyciszenia, trenują pamięć, kształtują zmysł kombinacyjny, są także wspaniałą intelektualną zabawą, która wzbogaca dzieci o takie umiejętności jak: szybkość myślenia, spostrzegawczość, reakcję na ruchy i zachowanie przeciwnika, bystrość, konsekwencję podejmowanych decyzji. Współzawodnictwo w gronie rówieśników pozwala natomiast na wzrost poczucia sukcesu, wzmacnia poczucie własnej wartości, pozwala również aktywnie rozładować emocje i co bardzo istotne przeżyć pierwsze niepowodzenia i rozczarowania razem z innymi dziećmi w przyjaznej atmosferze wzajemnego zrozumienia.  Zajęcia szachowe ćwiczą także sprawność koordynacji ruchowo – wzrokowej, rozwijają sprawność manualną i zręczność.