Nawigacja

  • ZAJĘCIA ,,MAJSTERKOWO” W CASTORAMIE

    23.11.2016

          22 listopada 2016 roku uczniowie klasy III a odwiedzili krakowską Castoramę przy ul. Pilotów 2.

    Celem wizyty były nieodpłatne zajęcia warsztatowe ,,Majsterkowo”. Pod okiem specjalistów dzieci doskonaliły swoje zdolności manualne. W czasie warsztatów wykonały samodzielnie montowane stojaki na kubki z drewnianych elementów. Dzieci świetnie poradziły sobie z montażem (skręcanie, klejenie, czyszczenie) otrzymując dyplom Majsterkowicza.

    Zajęcia odbywały się w bardzo miłej i twórczej atmosferze. Uczniowie mogli zobaczyć działającą na terenie sklepu stolarnię, dowiedziały się jak wygląda proces przetwarzania drewna od momentu posadzenia drzewa aż do sprzedaży drewnianej deski w sklepie. W czasie zajęć uczniowie przyswoili wiele umiejętności praktyczno-technicznych, a drobne upominki i własnoręcznie wykonane stojaki były uwieńczeniem pobytu.

    Wyjazd na warsztaty był zorganizowany przy dużym zaangażowaniu pani Doroty Podymkiewicz, za co serdecznie dziękujemy.

     Elżbieta Machnik

     

     

  • Szkolny konkurs plastyczny

    22.11.2016

    „Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa"

    CEL: umożliwienie uczniom zaprezentowanie swojego talentu, popularyzowanie polskich tradycji świątecznych, rozwijanie zdolności plastycznych dzieci oraz uczenie zdrowej rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Interpretacja tematu dowolna i zależna od osoby wykonującej pracę.

    TERMIN ODDANIA PRAC: 02. 12. 2016 rok

    ZASADY UCZESTNICTWA:
    1.Konkurs przeznaczony jest dla uczniów naszej szkoły z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas I-IV

    2.Uczestnicy konkursu wykonują jedną kartkę świąteczną w formacie A5 (po złożeniu), wykonaną z papieru ręcznie, wybranymi przez siebie technikami plastycznymi - rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie, grafika, techniki mieszane.

    4.Prace uczestników oceniane będą pod względem:
    - poziomu artystycznego wykonanej pracy; 
    - oryginalności, pomysłowości, wkładu pracy, estetyki wykonania; 
    - stopnia nawiązania do tradycji;

    - treści życzeń- życzenia mogą być napisane w formie listu- podpisane imię, nazwisko, klasa.

    5. Komisja wybierze 3 najładniejsze prace w dwóch kategoriach wiekowych klasy 0-II oraz klasy III-IV.  Wszystkie zgłoszone kartki zostaną umieszczone na wystawie szkolnej w dniach 05-22.12.2016 r. Tuż przed Bożym Narodzeniem prace będą przekazane dzieciom, które spędzają święta w szpitalu.

    6. Decyzje jury są ostateczne.

    Kartka konkursowa powinna być zapakowana w kopertę

    opisaną: „Konkurs na najładniejszą kartę bożonarodzeniową”, w której powinna znajdować się także kartka z danymi -imię i nazwisko uczestnika, klasa.

    Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

     

    ORGANIZATORZY:  Jolanta Styczeń,  Justyna Tarnawska, Monika Żmigrodzka-Kaleta

     

     
  • Punkt Wsparcia i Pomocy Rodzinie w Michałowicach

    18.11.2016

         Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Michałowicach informuje mieszkańców Gminy Michałowice, że Punkt Wsparcia i Pomocy Rodzinie w Michałowicach mieści się w centrum Michałowic pod adresem ul. Krakowska 152 (pawilon handlowo-biurowy „Dymek” II piętro – wejście klatką schodową od dolnego parkingu).

    W Punkcie można skorzystać z bezpłatnego wsparcia psychologicznego, prawnego i socjalnego. Specjaliści dyżurują we wskazane poniżej dni:

    PSYCHOLOG:   Anna Kowalska

    Godziny przyjęć:  poniedziałek: 13.30 – 18.00  

    PRAWNIK:         Rafał Chmiel

    Godziny przyjęć: pierwszy wtorek miesiąca 8.00 – 14.00 

    PRAWNIK:          Grzegorz Rajski

    Godziny przyjęć:  ostatnia środa miesiąca 16.00 – 18.00 

    STARSZY PRACOWNIK SOCJALNY:  Katarzyna Krawczyk

    Godziny przyjęć:   piątek 12.00 – 14.00

    Terminy spotkań ze specjalistami należy rezerwować po wcześniejszym uzgodnieniu ich z p. Katarzyną Krawczyk – pracownikiem socjalnym. Numery telefonów dostępne są na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Michałowicach  

    (12 388 87 70, 512 076 652)lub osobiście w siedzibie GOPS Michałowice pokój nr 6 (parter).

    W Punkcie Wsparcia i Pomocy Rodzinie w Michałowicach odbywają się również konsultacje dla dzieci i młodzieży i ich rodziców. Prowadzi je psycholog dziecięcy Mariola Kujańska. Dyżury będą odbywać się zgodnie z zaplanowanym harmonogramem dostępnym na stronie internetowej GZEAS Michałowice. W każdą środę i każdy piątek

    Wszyscy zainteresowani konsultacjami dla swoich dzieci w ramach Punktu Wsparcia i Pomocy Rodzinie proszeni są o wcześniejsze uzgodnienie terminu i miejsca spotkania pod nr tel. 12 388 75 40 wew. 21 p. p. Marzena Zduń-Kowalska. Szczegółowe informacje na stronie internetowej GZEAS Michałowice www.oswiata-michalowice.pl

    W tym samym miejscu swoją siedzibę ma także Punkt Konsultacyjny dla rodzin z problemem alkoholowym.  Terapeuta ds. uzależnień Ewa Bryniarska przyjmuje zainteresowanych we wtorki i czwartki  w godzinach 16.00 – 19.00.

     

     

  • Wycieczka przedmiotowa na Wydział Chemii UJ

    21.11.2016

         15 listopada uczniowie klasy pierwszej gimnazjum udali się na wycieczkę przedmiotową na Wydział Chemii UJ, gdzie uczestniczyli w pokazach doświadczeń ze skroplonymi gazami.

    Po krótkim wykładzie na temat historii skraplania gazów oraz zastosowaniach kriogeniki rozpoczęły się długo wyczekiwane doświadczenia przedstawiające niezwykłe właściwości substancji w niskich temperaturach, takie jak: zjawisko Leidenfrosta, powstawanie mgieł i piany, przemiany fazowe w metalach i niemetalach, zmiany właściwości zamrożonych substancji organicznych. Młodzież z uwagą oglądała: skraplanie gazu ziemnego, skraplanie i zestalanie argonu, rozdzielanie skroplonego powietrza na składniki. A na koniec wielkie bum! Aż uszy bolały, gdy prowadzący zademonstrował różnice w spalaniu samego wodoru i mieszaniny wodoru z tlenem. Chemia jest ciekawa.

                                                                                                                 Agnieszka Zaborowska

     

  • KONKURS PLASTYCZNY „Jesień w liściach zaklęta” ROZSTRZYGNIĘTY

    18.11.2016

        

     

         17 listopada 2016 r. rozstrzygnięty został szkolny konkurs plastyczny w którym wzięli udział uczniowie klas 0-III Szkoły Podstawowej w Więcławicach Starych.

    Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni plastycznej poprzez twórczą interpretację przyrody, uwrażliwianie dzieci na piękno przyrody jesienią, stworzenie możliwości wymiany doświadczeń artystycznych, umożliwienie uczniom zaprezentowania własnej twórczości.

    Na konkurs zgłoszonych zostało bardzo dużo prac i niezwykle trudno było wyłonić zwycięzców.

    Komisja w składzie: Monika Żmigodzka-Kaleta, Justyna Tarnawska, Jolanta Styczeń oceniała pomysłowość i estetykę wykonania prac. Na zwycięzców czekały  pamiątkowe dyplomy oraz atrakcyjne nagrody. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodki upominek.

    Do konkursu przystąpiło wielu uczniów. Wśród nich wybrano najciekawsze prace .

     

           Nagrodzone zostały następujące osoby:

    W kategorii- KOMPOZYCJA Z LIŚCI JESIENNYCH                                           

    I miejsce-    Karol Spałek kl. II a

          Zuzanna Napora kl. II a

    II miejsce – Aleksandra Latusek kl. 0 b

          Maja Dulewicz kl. III b

    III miejsce- Szymon Sobieraj kl. I

          Julia Baran kl. III a

    Wyróżnienia: Piotr Drobniak kl.0 a, Jakub Zdybał kl.IIb, Małgorzata Styczeń kl. III a, Amelia Kmita kl. III a

     

    W kategorii- ALBUM LIŚCI JESIENNYCH                        

    I miejsce- Oskar Kawula kl. II a

        Jakub Nowak kl. II b

    II miejsce- Juliusz Sadowski kl. II b

                      Natalia Drobniak kl. II b

    III miejsce- Julia Kazek kl. II b

                      Piotr Zabiegaj kl. II b

    Wyróżnienia : Izabela Janas kl. II b, Emilia Dyna kl. II b, Patrycja Trzyna kl. II

     

     

    Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom :)

    Organizatorzy: Jolanta Styczeń, Monika Żmigodzka-Kaleta

     

     

     

  • Zaduszki poetyckie

    18.11.2016

         Znów spotkaliśmy się w naszej  poetyckiej kawiarence. Ze wzruszeniem słuchaliśmy wierszy wybitnych i mniej znanych poetów, którzy lirycznie wyrażali swe refleksje o przemijaniu ludzkiego życia, rozpaczali po stracie bliskich. Uczniowie recytowali też napisane przez siebie wiersze. Był to więc ich poetycki debiut. Gratulujemy. W ten listopadowy wieczór, przy migocących płomieniach świec myśleliśmy o tych , którzy już odeszli. Smutny nastrój zniknął dopiero wtedy, gdy zaczęliśmy częstować się pysznymi ciastami, które upiekli rodzice naszych uczniów. Oni zawsze wiedzą , jak ratować smutne serce swych pociech , jak wywołać u nich uśmiech. Dziękujemy im za to.

    Danuta Karwan

  • Gwiazdka dla Zwierzaka

    18.11.2016

         Małymi kroczkami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. To wyjątkowy okres w roku, który przywraca radość i nadzieję, ale jednocześnie zmusza  do zadumy i refleksji. W tym okresie warto pomyśleć również o zwierzętach, które spotkał smutny los i o tym w jaki sposób my możemy im pomóc…

     

    Krakowskie Towarzystwo Opieki nad zwierzętami  z tej okazji po raz kolejny organizuje konkurs „Gwiazdka dla zwierzaka” który polega na zbiórce żywności dla psów i kotów tam przebywających. W tym roku do akcji dołączyła również nasza szkoła.


    Zbiórka żywności trwać będzie od 17 listopada do 16 grudnia 2016 r. Zbieramy: suchą karmę oraz konserwy dla psów i kotów. Dary przez cały ten okres można przynosić do sali numer 5 na ręce pani Agaty Mozdyniewicz lub uczennic  z klasy 3b. Konkursem objęta jest tylko żywność, lecz poza konkursem przynosić można również stare koce, ponieważ ich także, zwłaszcza zimą, brakuje zwierzakom.
    W chwili obecnej w schronisku przebywa około 300 psów i 280 kotów różnych ras i wielkości. Nawet drobny gest może mieć ogromne znaczenie - w poprzednich latach dzięki „Gwiazdce dla zwierzaka” udało się zebrać karmę, która stanowi zaopatrzenie na większą część roku.

     

     

  • Śniadanie w szkole

    14.11.2016

         W październiku w naszej szkole trwała akcja "Dlaczego każdy uczeń powinien jeść posiłek w szkole?" Wszyscy wychowawcy podczas lekcji rozmawiali z uczniami o zasadach zdrowego odżywiania i ogromnym znaczeniu regularnego spożywania posiłków.

         Zwieńczeniem tych działań był konkurs dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum. Podczas konkursowego pokazu w sali gimnastycznej, przedstawiciele każdej z klaszaprezentowali swój pomysł na "szkolne śniadanie". Pomysły były tak ciekawe i innowacyjne, a także wartościowe ze względu na walory zdrowotne, że zaskoczyły nie tylko młodzież, ale też dorosłych i jury konkursu.

         Na wyróżnienie zasłużyły wszystkie klasy, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Klasa IVb zajęła I miejsce w kategorii uczniów szkoły podstawowej, a klasa IIb zajęła I miejsce w kategorii uczniów gimnazjum.

     

  • Certyfikat "Szkoły Promującej Bezpieczeństwo"

    03.11.2016

         W dniu 29 września 2016 roku delegacja przedstawicieli naszej szkoły odebrała  prestiżowy Certyfikat  "Szkoły Promującej Bezpieczeństwo" za działania w ramach projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa.  Placówkę reprezentowali szkolni koordynatorzy i przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego – pani dyrektor Monika Wołek, pani Jolanta Kociarz oraz uczennica klasy 3 gimnazjum Iza Gębala.

         W tym roku wyróżniono 31 szkół, których przedstawiciele otrzymali Certyfikaty z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji oraz Małopolskiego Wicekuratora Oświaty za wzorową realizację założeń projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa.

     

     Więcej informacji:   http://www.kuratorium.krakow.pl/

     

     

     

  • Spotkanie z Rodzicami

    14.11.2016

         Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2016/2017 dnia 17.11.2016 r. tj. czwartek odbędzie się zebranie z Rodzicami wg następującego harmonogramu:

    1.Godz. 16.30 – spotkania w klasach I – III Szkoły Podstawowej oraz I – III Gimnazjum

    2. Godz.17.15 – spotkanie z Dyrektorem w sali gimnastycznej oraz prelekcja na temat zdrowego żywienia  - firma Twoje Zdrówko

    3. Godz. 17.40 – spotkania w klasach 0 a, 0 b oraz IV – VI Szkoły Podstawowej

     

  • Pomoc psychologiczna dla dzieci i młodzieży szkolnej

    11.10.2016

      Gminny Punkt Konsultacji Psychologicznych w Michałowicach  rusza od 12 października  2016.

       W Gminie Michałowice ponownie rusza Gminny Punkt Konsultacji Psychologicznych. Celem jego  działania jest wsparcie  rodziców/opiekunów i nauczycieli w przezwyciężaniu różnorakich trudności wychowawczych, w tym szczególnie w zakresie wczesnego  rozpoznawania kryzysu psychicznego u dzieci i młodzieży.

     

    Pomoc psychologiczną prowadzić będzie, podobnie jak poprzednio-  Mariola Kujańska – psycholog, mediator  z wieloletnim doświadczeniem, znana już w naszej gminie z warsztatów dla nauczycieli i rodziców prowadzonych w ramach projektu ”Nasze dzieci-nasza wspólna sprawa” realizowanego w 2015 r. przez Gminę Michałowice w ramach Rządowego Programu na lata 2014-2016 „Bezpieczna i przyjazna szkoła” oraz z prowadzenia Gminnego Punktu Konsultacji Psychologicznych w okresie  od kwietnia do czerwca 2016 .


    Rodzice/opiekunowie oraz nauczyciele zainteresowani uzyskaniem wsparcia  proszeni są o wcześniejsze uzgodnienie terminu spotkania  pod nr tel. 12 388 57 40 wew. 21 (pani Marzena Zduń-Kowalska).

    Konsultacje odbywać się będą w terminach podanych poniżej,  w Punkcie Wsparcia i Pomocy Rodzinie  w Michałowicach, ul. Krakowska 152, II piętro (pawilon handlowy Dymek).

     

    Ważne !! Konsultacje prowadzone są nieodpłatnie dla nauczycieli, mieszkańców, oraz rodziców dzieci uczęszczających do szkół na terenie  gminy Michałowice.

     

    Środki finansowe pochodzą z budżetu Gminy Michałowice oraz budżetu państwa i zostały pozyskane   w ramach  zadania publicznego pn. „Jak rozpoznać kryzys psychiczny u dziecka?- punkt konsultacji psychologicznych oraz serwis waznelekcje.pl jako źródła wsparcia i informacji” w ramach Rządowego programu na lata 2014-2016 „Bezpieczna i przyjazna szkoła”

     

     

    Terminarz dyżurów psychologa dziecięcego

    w ramach Gminnego Punktu Konsultacji Psychologicznych w Michałowicach:

     

    Miesiąc

    Data

    Godzina

    Październik

    12.10.2016 r.

    12.00 - 20.00

    19.10.2016 r.

    12.00 - 20.00

    21.10.2016 r.

    12.00 - 20.00

    26.10.2016 r.

    12.00 - 20.00

    Listopad

    2.11.2016 r.

    12.00 - 20.00

    4.11.2016 r.

    12.00 - 20.00

    9.11.2016 r.

    12.00 - 20.00

    16.11.2016 r.

    12.00 - 20.00

    18.11.2016 r.

    12.00 - 20.00

    23.11.2016 r.

    12.00 - 20.00

    25.11.2016 r.

    12.00 - 20.00

    30.11.2016 r.

    12.00 - 20.00

    Grudzień

    2.12.2016 r.

    12.00 - 20.00

    7.12.2016 r.

    12.00 - 20.00

    14.12.2016 r.

    12.00 - 20.00

    21.12.2016 r.

    12.00 - 20.00

     

     

    W przypadku pytań prosimy o kontakt :

    Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół w Michałowicach

    Plac J.Piłsudskiego 1, pok 24,  II piętro,

    e-mail: gzeas@michalowice.malopolska.pl

    tel. 12 388 57 40

    Osoby do kontaktu:

    Marzena Zduń-Kowalska – tel. wew. 21

    Aleksandra Antczak         – tel. wew. 40

     

  • Dzień wolny od zajęć dydaktycznych

    30.10.2016

    Szanowni Państwo

    Przypominamy, że zgodnie z harmonogramem dni wolnych od zajęc dydaktycznych w roku szkolnym 2016/2017, zatwierdzonym przez Radę Pedagogiczną, Radę Rodziców i Samorząd Uczniowski, dzień 31.10.2016 jest dniem wolnym od zajęc dydaktycznych. W tym dniu zapewniamy naszym uczniom zajęcia opiekuńczo- wychowawcze w świetlicy, która jest cznna w godzinach 7.00- 17.00.

    Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 5.10.2010 roku zmieniające rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego.

     

  • Odblaskowa szkoła 2016

    28.10.2016

        W ramach akcji "Odblaskowa szkoła" odbyło się u nas spotkanie z przedstawicielami Komendy Policji w Zielonkach, podczas którego uczniowie z klas 0-III szkoły podstawowej zapoznali się z zasadami bezpiecznego zachowania na drodze i dowiedzieli się dlaczego tak ważne są odblaski. Uczniowie naszego gimnazjum zaangażowali się natomiast w akcję "Jestem widoczny, jestem bezpieczny" w ramach, której rozdają uczniom, rodzicom, nauczycielom elementy odblaskowe. Pamiętajmy: jestem widoczny, jestem bezpieczny.

     

        

     

  • 21.10.2016

         W roku szkolnym 2015/16 nasza szkoła brała udział w projekcie "MALI uczniowie idą do szkoły – Projekt edukacyjny UNICEF"

    Więcej informacji o przeprowadzonych działaniach znajduje się w zakładce  Projekty/Klub Szkół UNICEF.

         

     

  • Dzień Edukacji Narodowej

    20.10.2016

         13 października 2016 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej.  W tym wyjątkowym dniu uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. Pierwszoklasiści ze szkoły podstawowej zostali pasowani na uczniów szkoły im. Św. Królowej Jadwigi, a gimnazjaliści z klasy pierwszej przyjęci do społeczności gimnazjum im. Władysława Jagiełły. Uroczystość uświetniła klasa szósta, która wraz z panią Ewą Gołąb przygotowała zabawne przedstawienie dla wszystkich nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół. Nad oprawą muzyczną czuwał pan Krzysztof Lepiarczyk, a całość koordynowały wychowawczynie klas pierwszych pani Monika Stępień i pani Urszula Stanisz.

     

     

  • REGULAMIN KONKURSU RECYTATORSKIEGO DLA KLAS 0-III ,,JAN BRZECHWA UCZY I BAWI”

    20.10.2016
    1. Cele konkursu:
      • rozwijanie zdolności recytatorskich,
      • zainteresowanie uczniów poezją Jana Brzechwy,
      • zachęcanie do występów na scenie,
      • prezentacja umiejętności uczniów,
      • uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze,
      •  rozwijanie umiejętności poprawnej wymowy, właściwej modulacji głosu, jego siły,
      • zachęcanie  uczniów do aktywnego uczestnictwa w życiu szkoły,

     

    1. Zasady uczestnictwa:
      • konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 0-III,
      • konkurs będzie miał formę prezentacji dowolnego utworu Jana Brzechwy,
      • każda klasa może zaprezentować maksymalnie trzy utwory,

     

    1. Przebieg konkursu

    Konkurs odbędzie się 25 listopada 2016 roku.

    1. Kryteria oceny                                                                                                                                                                                                    Komisja  dokona oceny wg następujących kryteriów:
      • dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie,
      • interpretacja tekstu,
      • kultura słowa,
      • ogólny wyraz artystyczny ( uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, strój).

     

    1. Nagrody dla laureatów

    Laureaci I, II, III miejsca otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Wyniki konkursu będą rozpatrywane w dwóch kategoriach wiekowych klasy 0-I i klasy  II-III. Pozostałym uczestnikom konkursu zostaną wręczone dyplomy- podziękowania.                                                                                

             Organizator konkursu: Elżbieta Machnik

     

     

  • Informacja

    13.10.2016
    Szanowni Państwo
    Zgodnie z przyjętym harmonogramem roku szkolnego 2016/2017 informujemy, iż dzień 14.10.2016 (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.  Zapewniamy uczniom zajęcia opiekuńczo  wychowawcze na świetlicy szkolnej w godz.7:00- 17:00.
     
  • SZLAKIEM KRAKOWSKICH LEGEND

    13.10.2016

         10 października 2016 roku uczniowie klas trzecich pod opieką swoich pań: E. Machnik i A. Mozdyniewicz  wybrali się na wycieczkę do Krakowa szlakiem legend.

    Najpierw z panem przewodnikiem udaliśmy się na Wzgórze Wawelskie. Zatrzymaliśmy się przy Smoczej Jamie. Wysłuchaliśmy legend i ciekawostek związanych z tym tajemniczym miejscem. Udało nam się zobaczyć smoka ziejącego ogniem. Zamek zrobił na nas duże wrażenie. Zwiedziliśmy Katedrę Wawelską– symbol wiary, dumy i świetności dawnych czasów.  To miejsce, gdzie odbywały się koronacje królów polskich,  tu spoczywają wielcy władcy Polski, wśród nich patronka naszej szkoły święta Jadwiga Królowa.  Pan przewodnik opowiadał nam ciekawe historie  związane z tym pięknym miejscem. Wszyscy mieli okazję zobaczyć słynny Dzwon Zygmunta i dotknąć jego serca. Z wieży Zygmuntowskiej podziwialiśmy panoramę miasta.

    W wawelskich kryptach odwiedziliśmy groby wielkich Polaków min. A. Mickiewicza i J. Słowackiego.  Zatrzymaliśmy się na chwilę przy grobie pary prezydenckiej. Po spacerze po dziedzińcu wawelskim i krótkim odpoczynku, udaliśmy się na Rynek Krakowski – największy średniowieczny plac Europy.  Często mijały nas dorożki konne, a nad głowami latały nam gołębie, które jak się dowiedzieliśmy, są zaklętymi rycerzami. Na Rynku wysłuchaliśmy hejnału z wieży Kościoła Mariackiego i kolejnych opowieści naszego przewodnika. Zakupiliśmy pamiątki i  przeszliśmy ulicą Floriańską pod Barbakan.  Przewodnik opowiedział nam  o  patronie Krakowa i obronie miasta w dawnych czasach.

    Naszą wyprawę szlakiem legend  zakończyliśmy na Placu Matejki. Wycieczka dała nam wiele radości  i duży zastrzyk wiedzy.

                                                                                                                                  E. Machnik,  A. Mozdyniewicz

     

     

     

  • 12.10.2016

    Moduł Przedszkolaki/ Powitanie jesieni został zmodyfikowany

  • DNI OTWARTYCH KOSZAR

    04.10.2016

         23 września 2016 roku uczniowie klas drugich i trzecich  wzięli udział w Dniu Otwartych Koszar 16 Batalionu  Powietrznodesantowego w Krakowie. Impreza rozpoczęła się uroczystym powitaniem wszystkich grup przez dowódcę batalionu ppłk  Artura Wiatrowskiego,  który życzył miłego pobytu w jednostce i wielu wrażeń.  Następnie odbył się pokaz musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Wojskowej z Krakowa, po czym każdej grupie przydzielony został żołnierz oprowadzający ją po kolejnych punktach pokazowych.

    Wśród nich znalazły się m. in. pokaz szkolenia i sprzętu spadochronowego, pokaz uzbrojenia  i indywidualnego wyposażenia żołnierzy, trening strzelecki z broni AEG pod czujnym okiem instruktora. Uczniowie mieli okazję udać się także w krótką trasę wojskowymi pojazdami,  usiąść w wozie strażackim oraz wojskowej karetce pogotowia. Niezwykłą frajdę sprawiło wspinanie po ściance wspinaczkowej, na której można było powalczyć z lękiem wysokości. Na koniec dzieci wzięły udział w ćwiczeniach musztry wojskowej. Uczniowie opuszczali koszary w barwach wojskowych wymalowanych na uradowanych twarzach.

         Wyjazd na Dni Otwartych Koszar pomógł nam zorganizować Pan Maciej Podymkiewicz, za co serdecznie dziękujemy.

                                                                                                                                   Wychowawcy klas IIa, b, IIIa, IIIb

     

strona:
liczba odwiedzin: 2654677