30 października 2017r. w naszej szkole odbędzie się Rodzinny Turniej Gier Planszowych. Do udziału zapraszamy Uczniów klas : III, IV, V i VI razem z Rodzicami (lub pełnoletnimi opiekunami np. Babcia, Dziadek).
ROZPOCZĘCIE - godzina 16:00
Aby wziąć udział w konkursie należy zapisać się do 25 października oraz przygotować grę planszową lub karcianą według własnego pomysłu. Zgłoszenia przyjmują p. A Słowikowska i p. J. Styczeń. Wkrótce przedstawimy regulamin oceny gier przygotowanych przez uczniów.
Harmonogram:
Dlaczego gry planszowe?
Wspomagają rozwój intelektualny dziecka, uczą poprzez zabawę, ich ogromną zaletą jest integracja w grupie, zacieśnianie więzi międzyludzkich. Uczą zasad komunikacji, zasad społecznych, uczą wygrywania, ale też - znacznie trudniejszej - sztuki przegrywania. Warto pamiętać, że umiejętności społeczne we współczesnym świecie są zwykle cenniejsze, niż „encyklopedyczna” wiedza, zarówno w procesie edukacji, jak też późniejszej karierze zawodowej.
Zachęcamy więc do indywidualnych treningów w gronie rodzinnym oraz udziału w szkolnych rozgrywkach.
ORGANIZATORZY
Moduł Informator szkolny/ Świetlica został zmodyfikowany. Zamieszczono informacje Jak pracuje szolna świetlica?
Uczniowie klas pierwszych przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.
13 października 2017 roku zapanowała świąteczna atmosfera w naszej szkole. Uczniowie klas pierwszych ubrani w świąteczny strój galowy, piękna dekoracja sali, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.
Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wyruszając "W Podróż do Niezwykłej Krainy Nauki". Po burzy oklasków, w odświętnych strojach, w granatowych biretach na głowach pierwszacy błysnęli talentem. Pięknie zaśpiewane piosenki, wyrecytowane wiersze, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole.
Po zakończonej części artystycznej koleżanki z VII klasy przygotowały dla pierwszaków sprawdzian, z którym poradzili sobie wyśmienicie.
W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani Dyrektor Monika Wołek dokonała symbolicznego pasowania na ucznia.
Pani Dyrektor w imieniu całej społeczności szkolnej życzyła uczniom sukcesów w nauce i zapewniła o pomocy i opiece w szkole i poza nią. Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie i zorganizowali "słodkie" przyjęcie.
Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.
Elżbieta Machnik, Agata Mozdyniewicz
18 października 2017 rozpoczęła swą działalność nasz szkolna ,poetycka kawiarenka. Cały wieczór poświęcony był twórczości Jana Brzechwy. Dzieci czytały wiersze, inscenizowały je gestem, modulacją głosu. Po prostu bawiły się poezją. W ten ekspresyjny sposób pokazały magiczną siłę utworów J. Brzechwy. Dziś zaszczycili nas swą obecnością rodzice wielu uczniów. Również pięknie przeczytali wybrane utwory tego znakomitego poety. Jak przystało na prawdziwą kawiarenkę częstowaliśmy się smakowitym ciastem przy dźwiękach muzyki i blasku świec, Bardzo dziękuję wszystkim przybyłym na to spotkanie, a zwłaszcza rodzicom, którzy swym uczestnictwem dali piękny przykład dzieciom. Pokazali, że warto spędzić czas w atmosferze poetyckich wzruszeń.
Danuta Karwan
Pod adresem http://szkoly.superkoderzy.pl/wieclawice-stare/ znajdziecie Państwo relacje, zdjęcia i aktualności z zajęć SUPERKODERÓW. Zapraszamy.
MOODNA PANI JESIEŃ
Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z klas 0-III do konkursu plastycznego o tematyce jesiennej.
Wykonaj suknię dla Pani Jesieni!
Regulamin
Cele konkursu:
- rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej dzieci,
- rozwijanie umiejętności wypowiadania się za pomocą różnych technik plastycznych.
- prezentacja i popularyzacja dziecięcej twórczości plastycznej
- rozbudzanie wrażliwości na piękno przyrody.
1. Adresaci konkursu:
Przedszkolaki i uczniowie klas I-III
2. Warunki uczestnictwa: Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy plastycznej, powiązanej z tematem konkursu.
3. Technika: dowolna (kolaż z wykorzystaniem materiałów przyrodniczych, rysunek, wydzieranka, itp.) , format prac A4, A3, forma płaska.
4. Kryteria oceny prac: oryginalność, walory artystyczne, pomysłowość, samodzielność.
5. Autorzy nagrodzonych prac otrzymają nagrody i dyplomy.
6. Termin składania prac: do 31.10.2017 r.
7. Rozstrzygnięcie konkursu 8 listopada 2017r.
8. Prace oceniane będą przez niezależne Jury.
9. Lista nagrodzonych osób oraz nagrodzone prace zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły.
Organizator konkursu: Jolanta Styczeń
Dzisiaj tzn. 03.10.2017r. zaczęliśmy nasza przygodę edukacyjną - SUPERKODERZY - dzieci na zajęciach poznają język komputerów i przekładają umiejętności na praktykę. Na naszych spotkaniach rozwijamy kreatywność, logiczne myślenie oraz współprace w zespole. Zajęcia prowadzi pan Krzysztof Lepiarczyk.
O Programie- #SuperKoderzy
#SuperKoderzy to ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange, którego kluczowym elementem jest nauka programowania. Adresowany jest do szkół podstawowych oraz uczniów w wieku 9-12 lat. W czasie trwania programu dzieci uczą się programowania, podstaw robotyki i poznają świat nowych technologii nie tylko na informatyce, ale również na lekcjach przyrody, historii, języka polskiego i muzyki.
Nauka programowania na lekcjach muzyki? Sprawdźcie to z nami!
Na pierwszych zajęciach poznamy SCRATCHA.
Ścieżka składa się z czterech lekcji wprowadzających do kodowania w języku Scratch. Poznajemy w nich interfejs Scratcha, piszemy krótkie skrypty, by… wyruszyć w dalszą podróż z programowaniem.
Uzyskany grant na sprzęt IT potrzebny do nauki programowania pozwolił nam doposażyć nasza pracownie komputerową.
29 września uczniowie klasy II gimnazjum pod opieką p. M. Stępień i p. A. Słowikowskaiej uczestniczyli w Małopolskiej Nocy Naukowców. Uczniowie wybrali się na naukową przygodę do Instytutu Fizyki Jądrowej PAN. W czasie pokazu eksperymentów "Magia czy Fizyka" uczniowie szukali odpowiedzi na wiele pytań, np. : Jak wielkiej siły potrzeba, by zgnieść dużą butlę? Kiedy ogień nie parzy? Czym jest sublimacja? Następnie wyposażeni w mapę terenu Instytutu rozwiązywali z ogromnym zaangażowaniem zadania gry terenowej. Ciekawość w poznawaniu świata uczniowie rozbudzali również uczestnicząc w prezentacji dokonań i osiągnięć oddziałów Instytutu w namiotach "Pod chmurką". Najbardziej podobał się Namiot Konstruktora – miejsce, w którym każdy mógł zbudować proste modele urządzeń (takich jak: spektroskop, poduszkowiec, peryskop, kalejdoskop), które później można było zabrać do domu.
To było wyjątkowe wydarzenie. Szkoda, że kolejna taka noc dopiero za rok. Będziemy tam...
W piątek 29 września w naszej szkole wielki egzamin z tabliczki mnożenia. W tym dniu od 7:50 do 14:00 pracują patrole i komisje egzaminacyjne. Aby zdać egzamin i uzyskać CERTYFIKAT i tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia należy w czasie 3 minut odpowiedzieć na 6 pytań egzaminatora. Zapraszamy do zabawy Uczniów, Rodziców, Nauczycieli oraz wszystkich odwiedzających w tym dniu naszą szkołę.
ORGANIZATORZY
Nasza szkoła uczestniczy w akcji VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej w dniu 29 września 2017 r. pod hasłem:
Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami są młodsi uczniowie. Tworzą oni specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni są w losy i przepytują starszych kolegów oraz dorosłych.
Program:
25-28.09.2017. Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia - w domu, w szkole.
29.09.2017. Egzaminy z tabliczki mnożenia: indywidualne, grupowe
Zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w akcji w gronie rodzinnym!
Więcej informacji: www.wmtday.org.
20 września uczniowie klasy 2 udali się do Opery Krakowskiej na spektakl pt. „Muzyka i Magia”. Była to fantastyczna podróż w magiczną krainę muzyki i baśni. Dzieci spotkały tu Czarodzieja – Muzomagiusa, który muzyką wyczarował na scenie Królewnę Śnieżkę, Czerwonego Kapturka, Kopciuszka i wielu innych bohaterów opowieści dla dzieci. Za jego sprawą soliści i orkiestra Opery Krakowskiej przywołali muzyczną burzę, wiatr i ocean. Bo jak mówi jedna z piosenek spektaklu - "Jest wiele teatrów na świecie bardziej i mniej poważnych, lecz najwspanialszym dla dzieci jest teatr wyobraźni"!
Zdecydowanie polecamy!
Urszula Stanisz, Justyna Tarnawska
Od 25.09.2017 r. w naszej szkole będzie realizowany projekt „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”. Projekt ma na celu zapewnienie dostępu do doradztwa edukacyjno-zawodowego dla wszystkich zainteresowanych uczniów klas II i III gimnazjum oraz klasy VII szkoły podstawowej. Wszystkie informacje oraz regulamin znajdą Państwo w zakładce Projekty UE na stronie :
http://oswiata-michalowice.pl/projekty-ue/
Od września do grudnia w naszej szkole realizowany będzie program grantowy mPotęga dofinansowany przez Fundację mBanku.
POTĘGA MATEMATYKI
Program zakłada popularyzację matematyki wśród uczniów oraz rodziców poprzez stosowanie różnych form i nowoczesnych metod pracy z wykorzystaniem narzędzi TIK.
Zajęcia zostaną ujęte w trzech blokach tematycznych:
Realizując projekt udowodnimy, iż matematyka wcale nie musi być trudna, a rozwiązując problemy matematyczne można się bardzo dobrze bawić. Potwierdzimy również, że świat jest matematyczny, a jego odkrywanie to wspaniała przygoda.
Szanowni Państwo
Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2017/2018 r. dnia 14.09.2017 r. tj czwartek odbędzie się zebranie z Rodzicami wg następującego harmonogramu:
1. Godz.16.30 - spotkania w klasach 1 - 3 szkoły podstawowej , w klasie 7 szkoły podstawowej oraz II – III gimnazjum
2. Godz. 17.30 – spotkanie z Dyrektorem w sali gimnastycznej
3. Godz. 17. 45 – spotkania w klasach 0a i 0b. oraz 4-6 Szkoły Podstawowej
Serdecznie zapraszamy
W dniach 19.08 -26.08.2017 roku 15 uczniów naszej szkoły przebywało na kolonii letniej w Kościelisku. Wyjazd zorganizowało TPD Oddział Michałowice. Łącznie z naszej gminy wyjechało 31 uczniów pod opieką pań M. Miś i E. Machnik.
Dzieci zamieszkały w ,,Pałacu Tatrzańskim” w centrum Kościeliska. Podczas tygodniowego pobytu miały możliwość skorzystać z basenów geotermalnych na ,,Termach Chochołowskich” i z kąpieliska na Szymoszkowej. Piękna pogoda zachęcała do spacerów po okolicy i wyjść w góry. Uczestnicy kolonii zdobyli Kasprowy Wierch wychodząc z Kuźnic przez Murowaniec. Choć droga na szczyt nie była łatwa to jego zdobycie było wielkim przeżyciem a widoki zapierały dech w piersiach. Z Kasprowego Wierchu zjechaliśmy kolejką linową do Kuźnic a najbardziej wytrwali zeszli z panią przewodnik pieszo. Piękną wycieczką okazała się droga przez Kalatówki do Doliny Kondratowej. Udało nam się również wyjść na Gubałówkę szlakiem papieskim i zjechać wyciągiem krzesełkowym z Polany Szymoszkowej.
Odbyły się zajęcia z malowania na szkle, turnieje gier zespołowych oraz spotkanie z przewodnikami górskimi, którzy opowiadając o swoich pasjach związanych z górami, pokazali zdjęcia ze swoich wypraw w formacie 3D. Starsze dzieci wybrały się z opiekunami na kręgle a młodsze do kina na film pt. ,,Gang Wiewióra II”. Wieczorami wszyscy uczestniczyli w zabawach taneczno-wokalnych, uczyli się śpiewać góralskich piosenek. Nie zabrakło zabaw na świeżym powietrzu i oczywiście meczu piłki nożnej na pobliskim Orliku.
Przed wyjazdem do domów dzieci zakupiły pamiątki na słynnych Krupówkach i posmakowały oscypków. Stworzona przez kadrę pedagogiczną atmosfera kolonii, pozwoliła dzieciom aktywnie i miło spędzić czas. Dzieci powróciły do domu pełne wrażeń, wspaniałych wspomnień i zapewne już myślą o kolejnych wakacjach.
Elżbieta Machnik
Szanowni Rodzice
Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi dożywiania w naszej szkole przekazanymi przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Michałowicach.
Zamieszczamy najważniejsze informację dotyczące funkcjonowania stołówki w roku szkolnym 2017/2018.
Regulamin_Stolowki_Wieclawice_Stare.pdf
Karta_zgloszenia_ucznia_na_obiady.pdf
Plan uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 w dniu 4 września 2017 r.
- godz. 8.00 - spotkanie przed szkołą, formowanie szyku z pocztami sztandarowymi, przejście do kościoła,
- godz. 8.15 - Msza św. w Sanktuarium św. Jakuba w Więcławicach Starych,
- ok. godz. 9.00 - uroczysta inauguracja roku szkolnego - spotkanie w sali gimnastycznej, a następnie spotkanie z wychowawcami klas.
W tym dniu świetlica szkolna pracuje w godzinach 7.00 -17.00.