Nawigacja

  • Zebranie z Rodzicami

    19.04.2018

         Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2017/2018 r. dnia 26.04.2018 r. tj. czwartek odbędzie się zebranie z Rodzicami wg następującego harmonogramu:


    1. Godz.16.30 - spotkania w klasach O a i O b -  oraz 4 – 6  szkoły podstawowej ,
    2.Godz. 17.15 – spotkanie w sali gimnastycznej z Dyrektorem oraz spotkanie inaugurujące działalność drużyny harcerskiej w naszej szkole
    3. Godz. 17. 35 - spotkania w klasach 1- 3, klasie 7 szkoły podstawowej oraz 2-3 gimnazjum

    Serdecznie zapraszamy

  • Komunikat

    17.04.2018

         Informujemy, że ze względu na egzaminy gimnazjalne w dniach 18-20.04.2018, sekretariat szkoły czynny jest w godzinach 7.00- 8.30, 13.00- 15.00.

     

  • Rekrutacja 2018/2019

    17.04.2018

         Szanowni Rodzice kandydatów do oddziału przedszkolnego oraz do klasy I szkoły podstawowej w Szkole Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Więcławicach Starych

    Zgodnie z z art. 158 pkt. 4 Ustawy Prawo Oświatowe (Dz.U. z 2017 r., poz.59, 949,2203 ), w widocznym miejscu w szkole tj. na tablicy ogłoszeń przy portierni w dn. 17.04.2018 zostały zamieszczone  listy osób zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego oraz do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Więcławicach Starych.

    Prosimy Rodziców kandydatów o pisemne potwierdzenie woli przyjęcia do dnia 24.04.2018 - wzór stosownego oświadczenia dostępny w sekretariacie szkoły oraz na portierni.

  • Dni wolne od zajęć dydaktycznych

    13.04.2018

         Przypominamy, że zgodnie z harmonogramem dni wolnych od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2017/2018, zatwierdzonym przez Radę Pedagogiczną, Radę Rodziców i Samorząd Uczniowski, dni  18-20.04.2018 ( środa, czwartek, piątek) są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. W tych dniach w szkole odbywa się egzamin gimnazjalny.

    Oddziały przedszkolne pracują wg harmonogramu.                                     
     

     W tych dniach zapewniamy naszym uczniom zajęcia opiekuńczo- wychowawcze w świetlicy, która jest czynna w godzinach 7.00- 17.00.

  • 01.03.2018

    Szanowni Państwo

    W dniach 1 marca 2018 do 5 kwietnia 2018 trwa pierwszy etap rekrutacji dzieci w wieku od 3 do 6 lat do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Więcławicach Starych. Rodzice kandydatów do oddziałów przedszkolnych składają wnioski wraz  z załącznikami.

    W dniach od 1 marca do 5 kwietnia prowadzimy rekrutację dla kandydatów do klasy I  Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Więcławicach Starych.  Zgłoszenia składają Rodzice kandydatów zamieszkałych w obwodzie szkoły natomiast wnioski składają Rodzice kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły.

    Druki dokumentów dostępne w sekretariacie szkoły w godzinach 7.30- 14.30.

     

    Niezbędne Dokumenty dostępne są także na stronie internetowej strony w zakładce Rekrutacja.

     

     

     

  • ORGANIZACJA WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO W GMINIE MICHAŁOWICE W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

    ORGANIZACJA WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO W GMINIE MICHAŁOWICE W ROKU SZKOLNYM 2018/2019
    01.03.2018

         W związku z budową przedszkola samorządowego w Michałowicach przyjmuje się, że do czasu uruchomienia placówki  tworzy się dodatkowe oddziały przedszkolne dla dzieci 3-5 letnich  w  Szkołach Podstawowych w Michałowicach, Raciborowicach i Więcławicach Starych.

    Ustala się następujące zasady organizacji wychowania przedszkolnego w oddziałach przedszkolnych:

    1. Oddziały przedszkolne będą pracować w godzinach od 7.00 do 17.00
    2. W godzinach od 8.00 do 13.00 wychowanie przedszkolne będzie bezpłatne, natomiast zajęcia wykraczające ponad ww. czas będą odpłatne w wysokości 1 zł za każdą rozpoczętą godzinę pobytu dziecka w oddziale przedszkolnym.
    3. Sale zostaną zlokalizowane w miarę możliwości w oddzieleniu od starszych uczniów, w częściach przeznaczonych i dostosowanych do potrzeb dzieci w wieku przedszkolnym. Zostaną stworzone swoiste enklawy dziecięce zapewniające dzieciom w miarę możliwości każdej szkoły właściwy klimat i warunki.
    4. Dzieci będą korzystały z oddzielnych szatni, przeznaczonych tylko dla oddziałów przedszkolnych, a w miarę możliwości także  z oddzielnych wejść do budynku.
    5. Toalety zostaną dostosowane do potrzeb najmłodszych dzieci, przy czym za każdym razem dziecko będzie korzystało z toalety pod opieką dorosłego opiekuna.
    6.  W przypadku pobytu dziecka w czasie do 5 godzin dziennie dziecko otrzyma śniadanie i obiad, w czasie powyżej 5 godzin- także podwieczorek. Wyżywienie w przedszkolu będzie odpłatne, zapewniane przez firmę cateringową.
    7. Dzieci młodsze będą miały możliwość leżakowania, w tym celu  zostaną zakupione nowe dodatkowe sprzęty, meble i wyposażenie  dostosowane do potrzeb dzieci w danym wieku.
    8. Do każdego oddziału przedszkolnego będą zatrudnieni nauczyciele z pełnymi kwalifikacjami w zakresie wychowania przedszkolnego w wymiarze potrzebnym do zapewnienia dzieciom opieki w czasie zadeklarowanym przez rodziców.
    9. Dodatkowo zostaną zatrudnione osoby na stanowiskach pomocy nauczyciela,  wspomagające pedagogów   w bieżącej opiece nad dziećmi, rozdawaniu posiłków, wyjściach do toalety etc.
    10.  Rekrutację do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2018/2019  prowadzą szkoły podstawowe: w Michałowicach, w Raciborowicach i Więcławicach Starych.  Dokumenty można pobrać na stronie internetowej danej szkoły lub w sekretariacie. Dokumenty należy złożyć w terminie od 1 marca do 5 kwietnia 2018r.
    11. Szczegółowych informacji o rekrutacji do oddziałów wychowania przedszkolnego udzielają sekretariaty szkół.

     

    UWAGA  

     Wójt Gminy Michałowice zaprasza rodziców,  opiekunów,  mieszkańców gminy na spotkanie  w sprawie budowy przedszkola oraz podjętych rozwiązań organizacyjnych w zakresie wychowania przedszkolnego. Spotkanie odbędzie się dnia  5 marca 2018r o godzinie 18.00 w Sali widowiskowej Biblioteki Publicznej w Michałowicach , Plac J Piłsudskiego 2, 32-091 Michałowice.

     

     

  • 21 MARCA POWITANIE WIOSNY

    21 MARCA  POWITANIE WIOSNY
    04.04.2018

    W rozpaczy Polska cała

    Wiosna o nas zapomniała!

    Może jej nie rozpoznacie,

    bo w białej przyszła szacie.   

     

     

    Dzieci z  klas O – III na szkolnym apelu uroczyście i wesoło powitały wiosnę. Od razu zrobiło się radośnie i kolorowo, ponieważ uczniowie każdej klasy przyszli ubrani na żółto i zielono. Uczniowie przygotowali kolorowe plakaty przedstawiające panią Wiosnę.

     

    Dzieci prezentowały również wymyślony przez siebie okrzyk dotyczący nowej pory roku,  każda grupa powitała Panią Wiosnę radosnym, pełnym energii okrzykiem. Mamy nadzieję, że wiosna była blisko, usłyszała nas i niedługo się zjawi.

                                                                                                                    Opiekun SU klas I – III – B. Wysocka

     

     

  • Wycieczka do Warszawy
    03.04.2018

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do Warszawy.

  • Konkurs palm

    03.04.2018

         Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się aktywnie w przygotowanie pięknych, tradycyjnych palm w ramach przedświątecznego Konkursu organizowanego w związku z  Niedzielą  Palmową przez Parafię p. w. św. Jakuba Apostoła w Więcławicach. Konkurs pt.  Wielkanocna palma skierowany był do szczególnie do naszych najmłodszych uczniów z oddziałów przedszkolnych i klas I - III.
    Celem konkursu było poznanie tradycji ludowych związanych z wielkanocną oraz pogłębianie więzi dzieci i ich rodziców podczas wspólnego wykonywania prac. Dzieci pod czujnym okiem wychowawców i chętnych rodziców dzielnie pracowali.
    Na konkurs wpłynęło 7 prac zbiorowych. Palmy wykonane przez oddziały przedszkolne: 0A, 0B i klasy: IA, IB, IIIA, IIIB szkoły podstawowej otrzymały pierwsze  miejsca, dyplomy i nagrody. Wszystkie prace można podziwiać w Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Więcławicach. Oprócz palm zbiorowych były też prace indywidualne. W kategorii prac indywidualnych zwycieżyli: Patryk Podsiadło, Weronika Zbroja, Katarzyna i Klaudia Podsiadło.


    Dziękujemy wszystkim za udział w naszym konkursie. Wychowawcom i Rodzicom za pomoc i kreatywność.
    Do zobaczenia w Niedzielę Palmową za rok!

     

    Szkolny koordynator: Justyna Tarnawska

     

  • Wycieczka do Warszawy

    03.04.2018

         14 marca 2018 r. trzynastoosobowa grupa piątoklasistów pod opieką p. A. Słowikowskiej i p. B. Dziarkowskiej uczestniczyła w wycieczce do Warszawy w ramach podsumowania programu edukacyjnego „mPotęga”. Uczestnicy programu wzięli udział w Pikniku Matematycznym w Centrum Nauki Kopernik, w którym rozwiązywali łamigłówki matematyczne i zwiedzali ekspozycje tego wyjątkowego miejsca. Uczniowie  zwiedzali przygotowane wystawy, poznając przy tym różne prawa fizyczne, matematyczne i chemiczne. Pobyt w Centrum Nauki Kopernik dostarczył  uczestnikom wycieczki dużą dawkę wiedzy i pozytywnych emocji. Był to mile spędzony czas w przestrzeni, która inspirowała uczniów do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi.

    Na Bulwarach Wiślanych największą atrakcją (w Dzień Liczby Pi) dla uczniów i nauczycieli był udział w próbie pobicia rekordu Guinnessa w ustawieniu najdłuższej linii osób prezentujących rozwinięcie dziesietne liczby π. W strefie rekordu każdy otrzymał tabliczkę z kolejną cyferką.   W tym niecodziennym wydarzeniu wzięło udział 627 osób, ale każdy był tak samo ważny, bo jedna cyferka mogła zaważyć na powodzeniu całego rekordu. Mimo niesprzyjającej aury, druga próba pobicia rekordu była udana. Na ostateczne potwierdzenie wpisu rekordu do Księgi Guinnessa poczekamy do 3 miesięcy.

    Relacja filmowa tego wydarzenia: Wideo

    W tym dniu uczniowie naszej szkoły zobaczyli wiele ciekawych miejsc w Warszawie, m. in.  Stadion Narodowy, Pałac Kultury i Nauki. Uczestniczyli również w seansie naukowym Planetarium „Niewidzialny Wszechświat”. Uczniowie mieli okazję przekonać się jak astronomowie szukają odpowiedzi na fundamentalne pytania dotyczące całego kosmosu. Przed filmem odbył się pokaz na żywo prowadzony przez prezenterów Nieba Kopernika.

    Dziękujemy Radzie Rodziców naszej szkoły za wsparcie naszego wyjazdu.

    Wycieczka do Warszawy dostarczyła uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń. To była wspaniała naukowa przygoda.

    Fotorelacja z wydarzenia: Rekord z Liczbą Pi

     

  • Projekt „Eksperci Programowania”

    Projekt „Eksperci Programowania”
    03.04.2018

          Od lutego 2018r. przy współpracy Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu  realizujemy w naszej szkole innowacyjny projekt – "Eksperci programowania”. Realizacja programu podzielona została na dwa etapy – pierwszy etap to warsztaty dla nauczycieli klas I-III, a kolejny to zajęcia z programowania i robotyki dla uczniów.

    Nauka programowania staje się stałym elementem programu nauczania w szkołach. W nowej podstawie programowej Ministerstwo Edukacji Narodowej wskazało jako szczególnie istotne wdrażanie w procesie edukacyjnym umiejętności logicznego i algorytmicznego myślenia, programowania, posługiwania się aplikacjami i korzystania z różnych źródeł informacji. Projekt Eksperci programowania” wychodzi naprzeciw potrzebom nauczycieli w zakresie zdobywania kompetencji i kwalifikacji do prowadzenia zajęć w tym zakresie.

     Uczniowie klas I-III  biorą udział w dodatkowych zajęciach, podczas trwania  których, uczą się podstaw programowania z użyciem programów Scratch, Scratch Jr . Zajęcia z użyciem maty edukacyjnej i klocków LEGO WeDo 2.0 pozwalają w formie zabawy rozwijać w uczniach kompetencje informatyczne, myślenie komutacyjne, zdolność do kreatywnego rozwiązywania problemów i myślenia algorytmicznego.

    Zapraszamy do galerii, gdzie można zobaczyć zdjęcia z prowadzonych zajęć.

    Więcej na temat projektu: http://eksperciprogramowania.edu.pl/

                                                                                                                                                  Nauczyciele klas I-III

     

     

  • Uwaga - Konkurs

    25.03.2018

    Zapraszamy wszystkich uczniów klas III- VII Sp
    do skonstruowania możliwych do zastosowania w codziennym życiu, ale też całkowicie fantastycznych WYNALAZKÓW
    .

     

    Cele KONKURSU:

    • wyróżnienie projektów innowacyjnych rozwiązań,
    • promocja kreatywności,
    • nauka współpracy i orientacji na rozwiązywanie problemów,
    • rozwijania twórczego myślenia uczniów

    PRACE KONKURSOWE:

    Do KONKURSU można zgłaszać projekty w kategorii

    • WYNALAZKI lub
    • inne ROZWIĄZANIA TECHNICZNE

    ZASADY UCZESTNICTWA 

    1. Prace zgłaszane do konkursu mogą być autorstwa jednej osoby, bądź grupy osób. 

    2. Technika wykonania prac jest dowolna. 

    3. Do każdej pracy powinna być dołączona karta zgłoszeniowa  zawierająca tytuł pracy, autora, oraz opis pracy w formacie A4.

    4. Prace konkursowe należy zgłaszać do 20 kwietnia 2018 roku.

    WARUNKI PRZYSTĄPIENIA DO KONKURSU 

    1. Kryteria pozwalające na udział w Konkursie

    a) oryginalność zgłoszonej pracy,

    b) walory estetyczne przedstawionego projektu.

    Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród następuje po zakończeniu Konkursu. Wszystkie prace konkursowe zostaną wyeksponowane podczas ŚWIĘTA PATRONA SZKOŁY.

     

    Organizatorzy:

    p.Anna Słowikowska

    p.Jolanta Styczeń

  • Konkurs rozstrzygnięty

    25.03.2018

         

    Konkurs  „KAPELUSZ PANI WIOSNY”

    Został rozstrzygnięty

     

     

    Pierwszego dnia wiosny został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Kapelusz Pani Wiosny”.

    Temat wiosenny bardzo spodobał się naszym uczniom, którzy wykonali piękne kapelusze. Wszystkie prace można oglądać i  podziwiać na korytarzu  edukacji wczesnoszkolnej.

    Laureaci konkursu:

    I MIEJSCE:

    Maja Bednarczyk, Maja Przeździk, Ania Styczeń,  Amelka Kociarz, Oliwia Kościńska, Amelia Lebica, Artur Kawula, Maja Cupiał,Karol Styczeń, Marlenka Dyduch,  Kaja Makselon, Antek Cholewa, Aleksandra Suder, Kacper Kołacz, Julia Bednarczyk, Patryk Kutek, Jan Milbałer,

    II  MIEJSCE:

    Martyna Janas, Michalina Cieślik, Marta Adamska, Natalia Chuchro, Amelia Juszczyk, Natalia Siudek, Milena Sadowska, Ania Bartuś, Milena Kociarz.

    Dyplom za udział:

    Patrycja Trzyna, Nikola Doniec

    Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

     

  • KIERMASZ WIELKANOCNY

    KIERMASZ WIELKANOCNY
  • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „Dyktando (nie tylko) dla Mistrzów”

    20.03.2018

     15 grudnia 2017 roku 20 uczniów klas I, II  i III brało udział w Ogólnopolskim Dyktandzie  (nie tylko ) dla Mistrzów.  Trzej uczniowie naszej szkoły zdobyli wyróżnienie:

    • Tomasz Kuraś  - miejsce 6,
    • Sebastian Kura – miejsce 11,
    • Jakub Nowak – miejsce 12.

                     Pozostali uczniowie otrzymali  dyplomy za uczestnictwo: Julia Bednarczyk, Kacper Dąbkowski, Oskar Kawula, Kamil Noga, Karol Spałek, Julia Kazek,  Amelia Noga, Patrycja Trzyna, Antoni Cholewa,  Bartuś Jakub,  Marlena Dyduch, Natalia Drobniak, Julia Gajoch,  Siemiński Łukasz, Dominik Sadowski,

                                        Należy podkreślić, że w konkursie brało udział ponad 4870 uczestników z całego kraju, w tym 606 z Małopolski. Gratulujemy naszym uczniom, którzy uplasowali się na tak wysokich pozycjach. 

     

                                                                           Koordynatorki:  B. Wysocka, E. Machnik i A. Mozdyniewicz

     

     

  • Świetlica
    19.03.2018

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Świetlica.

  • Ładne kwiatki

    15.03.2018

          To tytuł sztuki teatralnej, którą obejrzeli uczniowie klas I-III 12 marca w Teatrze Groteska.  W krainie kwiatów pojawił się potwór. Pe… – lepiej nie wymawiać jakie ma imię. Kwiaty najpierw wpadły w popłoch, a  po naradzie u Królowej Róży postanowiły stawić czoła wrogowi. To opowieść t o tym, jak rozkwita przyjaźń, rodzi się miłość i zwycięża odwaga. Bratek, Tulipan, Chryzantema, Kaktus i  Gerbera są  kwiatami nie tylko o odmiennym wyglądzie, ale także o różnym usposobieniu. Dzieci poznały ich pochodzenie, marzenia i tęsknoty.   Wszystkim podobały się pomysłowe kostiumy i przyjemne dla ucha piosenki.

                                                                                                                                                      Wychowawcy klas I-III

  • Od grosika do złotówki

    Od grosika do złotówki
    15.03.2018

         W drugim semestrze br. szklonego uczniowie klasy drugiej przystąpili do projektu „Od grosika do złotówki” Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Tematyka projektu koncentruje się wokół podstawowych pojęć dotyczących finansów i przedsiębiorczości (pieniądze, zarabianie, racjonalne wydawanie pieniędzy, oszczędzanie, inwestowanie). Dotyczy także szeroko pojętego bezpieczeństwa, trafnego przewidywania i sposobów unikania  ryzyka.

    Główne cele programu:

    • nabycie przez dzieci umiejętności gospodarowania pieniędzmi, ustalania priorytetów przy ich wydawaniu lub oszczędzaniu,
    • nabycie przez uczniów wiedzy o finansowych aspektach niebezpiecznych zdarzeń ze szczególnym uwzględnieniem ryzyka i bezpiecznych zachowań.

    Program wdrażany jest podczas obowiązkowych zajęć szkolnych. Ponieważ w zajęciach edukacyjnych klas drugich i trzecich szkoły podstawowej nie ma wyodrębnionych przedmiotów nauczania, nauczyciel dostosowuje czas zajęć do aktywności uczniów. Bloki tematyczne pozwalają nauczycielowi na włączenie ich w cykl kształcenia zintegrowanego.

    Urszula Stanisz

  • Ratujemy i Uczymy Ratować

    Ratujemy i Uczymy Ratować
    15.03.2018

         W II semestrze br. szkolnego zaprosiliśmy uczniów naszej szkoły, tym razem z klas pierwszych i z klasy drugiej, do udziału w Programie Edukacyjnym "Ratujemy i Uczymy Ratować" Fundacji WOŚP.  Pierwsze  szkolenie cieszyło się wielkim zainteresowaniem uczestników. Tematyka zajęć nie była obca dzieciom, które wykazały się dużą  wiedzą dotyczącą omawianych sytuacji. Wszyscy chętnie uczestniczyli w pozorowanych działaniach praktycznych.  
     

     Urszula Stanisz

     

strona:
liczba odwiedzin: 2617560