Miło nam poinformować, iż w tegorocznej edycji GMINNEGO KONKURSU WIEDZY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO : ,,THE GREATEST BRITONS OF ALL TIME”, który odbył sie w Raciborowicach, uczniowie naszej szkoły pod opieką pań: p. Ewy Gołąb (kl. 8 SP) oraz p. Eweliny Janas – (kl. 3 Gimnazjum), stanęli na podium w dwóch kategoriach.
Konkurs, który był przeznaczony dla uczniów klas 8 SP oraz 3 Gimnazjum ze Szkół w Michałowicach, Raciborowicach i Więcławicach Starych, miał na celu m. in. poznawanie wybranych elementów historii, kultury i tradycji Wielkiej Brytanii ze szczególnym uwzględnieniem słynnych Brytyjczyków oraz rozwijanie pozytywnej motywacji do nauki języka angielskiego i propagowanie jej w gminie Michałowice.
Konkurs składał się z dwóch kategorii: Testu wiedzy w języku angielskim z życia i dokonań ponad pięćdziesięciu wybranych słynnych Brytyjczyków w dziedzinach takich jak: historia, literatura, polityka, odkrycia naukowe, architektura, sztuka, muzyka, film, media, sport oraz prezentacji multimedialnej również w języku angielskim, dotyczącej wybranej przez uczniów słynnej postaci.
Oto wyniki uczniów naszej szkoły:
Test wiedzy:
I miejsce: Aleksandra Wójcikiewicz -kl. 3 Gimnazjum
II miejsce: Wiktoria Krawczyk -kl. 3 Gimnazjum
IV miejsce: Janusz Dyląg - kl. 8 SP
V miejsce: -Nataniel Leszczuch -kl. 8 SP
Prezentacja multimedialna:
I miejsce zdobył zespół uczniów z kl. 3 Gimnazjum (Aleksandra Wójcikiewicz, Wiktoria Krawczyk, Sebastian Franczak), który przedstawił dokonania Izaaka Newtona, a także zaprezentował doświadczenie potwierdzające jedną z III zasad dynamiki Newtona.
Warty podkreślenia jest fakt, że młodzież naszej szkoły posługiwała się wiedzą i słownictwem znacznie wykraczającym poza ramy obowiązującego programu nauczania z języka nagielskigo. Wszystkim uczniom gratujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu, która odbędzie się w Michałowicach.
Regulamin Mikołajkowego Meczu Synowie – Ojcowie
Formuła meczu:
Mikołajkowy mecz „Synowie – Ojcowie” zakłada rozegranie towarzyskiego meczu pomiędzy drużyną ojców i drużyną synów – uczniów Szkoły Podstawowej im. Świętej Królowej Jadwigi w Więcławicach Starych.
Cel meczu:
- Międzypokoleniowa integracja środowiska szkolnego: dzieci, rodziców i wychowawców,
- Popularyzacja aktywnego spędzania czasu przy realizacji rodzinnych pasji sportowych,
- Miłe spędzanie czasu w szkole,
- Dobra zabawa,
Organizatorzy:
Anna Markowska-Solarz, Anna Piłat-Augustyn, nauczyciele świetlicy.
Miejsce i termin:
Mikołajkowy mecz piłki halowej zostanie rozegrany 7 grudnia 2018 roku o godz. 1630 na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im. Świętej Królowej Jadwigi w Więcławicach Starych.
Uczestnicy:
Uczestnikami drużyn są ojcowie i ich synowie – uczniowie klas II-IV Szkoły Podstawowej im. Świętej Królowej Jadwigi.
Regulamin gry:
Mecz zostanie rozegrany pomiędzy:
- drużyna ojców
- drużyna synów
- zgodnie z obowiązującymi zasadami meczów piłki halowej.
- arbitrem meczu będzie Pan Leszek Majewski – nauczyciel W-F w Szkole Podstawowej.
Nagrody:
Za udział w towarzyskim mikołajkowym meczu „Synowie – Ojcowie” zostaną przyznane medale i dyplomy
Uwagi końcowe:
Rodzice wyrażają zgodę na udział w meczu oraz biorą pełną odpowiedzialność za dzieci i ich udział w meczu. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne nieszczęśliwe wypadki w czasie rozgrywek.
29.11.2018r. w Filii Biblioteki Publicznej w Więcławicach uczniowie klasy II b uczestniczyli w spotkaniu pod hasłem „Andrzejki w bibliotece”.
Wspólnie z paniami czytali książeczkę Wojciecha Widłaka „Syrop maga Abrakabry” z serii Czytam sobie. Była to zabawna historia o złym magu, który chciał zmniejszyć sułtana za pomocą magicznego syropu i zasiąść na tronie.
Żeby być prawdziwym czarodziejem i wyglądać jak on, potrzebna była odpowiednia czapka. Każdy z uczniów po otrzymaniu czapki maga, musiał rozwiązać działanie matematyczne i dzięki temu dowiedział się ile gwiazdek będzie mógł przykleić do swojej czapki. Im więcej gwiazdek tym więcej magii!
W czasie spotkania, dzieci poznały różne sposoby wróżenia. Andrzejkowe wróżby rozpoczęli od kręcenia kołem przyszłości. Po jego zakręceniu można było dowiedzieć się co czeka daną osobę w życiu.
„Świeca marszczy złoty nos. Z każdej strony kapie wosk…” to kolejna pełna wrażeń wróżba, która polegała na laniu wosku przez dziurkę od klucza. Ta zabawa sprawiła uczniom najwięcej radości.
Na zakończenie spotkania, dzieci poznały stary sposób wróżenia z kości. Jednych czekała podróż oraz sukcesy, a innych spełnienie marzeń oraz miłość.
Zabawy i śmiechu było wiele a wróżby na bliższą i dalszą przyszłość oczywiście wszyscy uczniowie potraktowali z „przymrużeniem oka”. Bardzo dziękujemy paniom: Marzenie Durbacz i Joannie Sznajder za zorganizowanie andrzejkowego spotkania.
Wych. klasy II b Elżbieta Machnik
Serdecznie zapraszam do udziału w szkolnym konkursie “Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa”.
REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa"
CEL: umożliwienie uczniom zaprezentowanie swojego talentu, popularyzowanie polskich tradycji świątecznych, rozwijanie zdolności plastycznych młodzieży oraz nauka rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Interpretacja tematu dowolna i zależna od osoby wykonującej pracę.
ORGANIZATOR: Ewa Moryś Duszyk
TERMIN oddawania prac:14. 12. 2018 rok
ZASADY UCZESTNICTWA:
1.Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I-III S.P. oraz chętnych uczniów z klas starszych
2.Uczestnicy konkursu wykonują jedną kartkę świąteczną w formacie A5 (po złożeniu), wykonane z papieru ręcznie, wybranymi przez siebie technikami plastycznymi - rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie, grafika itp. z ciekawie wypisanymi życzeniami (proszę nie podpisywać życzeń)
3.Prace uczestników oceniane będą przez Komisję, która w swojej ocenie będzie uwzględniać: - poziom artystyczny wykonanej pracy - oryginalność, pomysłowość, pracochłonność, estetyka wykonania - stopień nawiązania do tradycji - ciekawą treść życzeń
4.Komisja wybierze najciekawsze prace. Wszystkie zgłoszone kartki przechodzą na własność organizatora konkursu, ponieważ będą darowane na Święta Bożego Narodzenia dla wolontariuszy oraz pacjentów krakowskiego Hospicjum na ul.św.Łazarza. Zwycięskie prace dodatkowo umieszczone będą na stronie internetowej szkoły.
5. Decyzje jury są ostateczne.
6. Termin dostarczenia prac konkursowych przez uczestników: do 14.12.2018 roku do wychowawców klas lub do wychowawcy świetlicy.
Kartka konkursowa powinna być zapakowana w kopertę opisaną: Konkurs “Najładniejsza kartka bożonarodzeniowa”, w której powinna znajdować się także kartka z danymi - imię i nazwisko uczestnika, klasa.
7. Wszystkie prace zostaną nagrodzone słodyczami, a na zwycięzców czekają dyplomy i nagrody.
Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie,
Organizator konkursu: Ewa Moryś Duszyk
W związku ze zbliżającą się kolejną edycją akcji ,,GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA”, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce darów na rzecz bezdomnych zwierząt przebywających w schronisku.
W tym roku w nowej odsłonie
„GWIAZDKA DLA CHORYCH I STARSZYCH ZWIERZAKÓW”,
ponieważ to one najbardziej potrzebują pomocy.
PUNKTOWANE MARKI KARM:
Aminimda, Applaws, Acana, Arion, Belcando, Bozita, Brit, Carnilove, Concept for life, Dolina Noteci, Dog Chow, Eukanuba, Farmina, Feringa, Fitmin, Hill's, Happy Dog, Josera, Lukullus, Purina, Pro Plan, Purizon, Rinti, Royal Canin, Sanabelle, Smila, Sheba, Orijen, Taste of the Wild, Versele-Laga.
Poza konkursem można przynosić:
- karmy suche i mokre dla psów oraz kotów innych marek,
- koce, kołdry (z wyłączeniem kołder i poduszek puchowych), ręczniki, prześcieradła.
- smycze, obroże, kagańce,
- akcesoria dla zwierząt np. klikiery, zabawki dla psów i kotów
Dary można przynosić do 18 grudnia 2018 roku, do sali nr 5.
Mile widziany jest każdy, nawet najmniejszy gest. Razem możemy dla zwierząt zrobić bardzo wiele! One naprawdę tego potrzebują.
Organizatorzy: Agata Mozdyniewicz , uczniowie i uczennice klasy II a
To moja rodzina, mój dom i szkoła,
Lasy, góry, morze,
I wszystko dokoła.
Tu jestem bezpieczny,
Mogę śmiało w piłkę grać,
Kiedy zechcę mogę iść, usiąść i wstać.
To spokój, cisza i radość,
To koledzy i koleżanki i moje marzenia,
To wszystko co dobre i w dobro się zmienia.
Wpisując się w obchody 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczniowie z klas I-III zastanawiali się nad zagadnieniem ”Czym jest Niepodległość?”.
Poszukiwali odpowiedzi na pytanie poprzez rozmowy, burzę mózgów, skojarzenia. Układali wiersze i opowiadania. Wykonali prace plastyczne różnymi technikami, z których powstały gazetki okolicznościowe na korytarzu i w klasach. Dzieci uczyły się pieśni patriotycznych z opracowanych na tę okazję śpiewników. Uczestniczyły w warsztatach międzyklasowych, na których wykonały biało – czerwone rozetki. Poznały postacie kilku zasłużonych Polaków żyjących w tym stuleciu.
Uczniowie obejrzeli w kinie „Za Rogiem” najpopularniejsze bajki polskie. W zorganizowanym międzyklasowym czytaniu poznali wybrane legendy.
Zwieńczeniem realizacji problemu był Szkolny Konkurs Recytatorski „Moja Ojczyzna”, wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych oraz recytacja w języku migowym wiersza „Kto Ty jesteś?”.
Uczniowie przez cały tydzień nosili biało – czerwone rozetki, by podkreślić szacunek i przywiązanie do barw ojczystych.
Realizacja tego zagadnienia sprawiła, że każde dziecko w szczególny sposób poczuło się dumnym z tego, że jest Polakiem i poszerzyło swoją wiedzę, o tym czym jest Niepodległość i Patriotyzm.
Wychowawcy klas I-III
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas I-III
do udziału w konkursie
„BOŻONARODZENIOWA OZDOBA CHOINKOWA”.
REGULAMIN KONKURSU
1.Temat konkursu: „OZDOBA CHOINKOWA”
2. Cele konkursu:
– rozwijanie wyobraźni dziecięcej, wrażliwości estetycznej,
– pielęgnowanie tradycji rodzinnych i regionalnych związanych z okresem Świąt Bożego Narodzenia,
- przybliżenie i potrzymanie tradycji Świąt Bożego,
- zachęcenie dzieci do twórczości plastycznej, rozwijającej umiejętności manualne.
WARUNKI UCZESTNICTWA
Prace nie będą zwracane, wezmą udział w kiermaszu świątecznym organizowanym w naszej szkole. Kwotę ze sprzedaży ozdób przeznaczymy na zakup choinki, którą pięknie ozdobimy wybranymi dekoracjami i zawieziemy do krakowskiego hospicjum.
9. Na wykonawców najciekawszych prac czekają dyplomy, wyróżnienia oraz nagrody rzeczowe.
10. Oceny prac dokona jury powołane przez organizatora w oparciu o następujące kryteria:
- staranność wykonania,
- nawiązanie do tradycji świątecznej,
- kreatywność i różnorodność technik,
- wrażenie estetyczne.
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do udziału w wyżej wymienionym konkursie.
Organizatorzy: Jolanta Styczeń, Urszula Stanisz
16.11.2018 roku odbyła się kolejna już edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego ,,Moja Ojczyzna”. Konkurs był skierowany do uczniów klas I-III. Z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę repertuar konkursowy obejmował utwory literackie o tematyce patriotycznej ukazujący Polskę, Ojczyznę, patriotyzm, niepodległość. Ocenie podlegało: dobór repertuaru i jego opanowanie, wyrazistość i dykcja, interpretacja tekstu i ogólny wyraz artystyczny. Pani Dyrektor Monika Wołek rozpoczęła nasz konkurs powitaniem uczniów, jury, nauczycieli i przybyłych rodziców.
Jury w składzie: pan Dyrektor Centrum Kultury i Promocji Mirosław Warchołek, , pani Marzena Durbacz - przedstawiciel Biblioteki Publicznej w Michałowicach i pani Jolanta Kociarz – pedagog szkolny oceniało wykonawców w dwóch kategoriach klas I i klas II-III.
Po przesłuchaniu wszystkich 30 uczestników z uwagi na wysoki poziom wykonania utworów wyłoniono zwycięzców w każdej kategorii klasowej oraz przyznano 4 wyróżnienia.
W kategorii klas pierwszych nagrody otrzymali:
I miejsce
Julia Kuś kl. I a
II miejsce
Amelia Doniec kl. I a
Patryk Popławski kl. I b
Hanna Jamruszkiewicz kl. I b
III miejsce
Maja Przeździk kl. I A
W kategorii klas drugich nagrody otrzymali:
I miejsce
Jarosław Wołek kl. II a
Piotr Mazur i Szymon Niemiec kl. II a
II miejsce
Jakub Bartuś kl. II a
Dominik Sadowski kl. II a
III miejsce
Maja Cupiał kl. II b
W kategorii klas trzecich nagrody otrzymali:
I miejsce
Kacper Kogut kl. III
II miejsce
Mikołaj Dąbrowski kl. III
III miejsce
Amelia Juszczyk l. III
Szymon Sobieraj i Kaja Makselon kl. III
Wyróżnienia:
Milena Kociarz kl. II b
Alicja Kuchta kl. II b
Szymon Biale kl. II b
Karol Styczeń kl. II b
Laureaci otrzymali dyplomy uznania i nagrody ufundowane przez Centrum Kultury i Promocji w Michałowicach. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi oklaskami i słodkim upominkiem. Ta edycja konkursu w sposób szczególny zapisze się w kalendarzu wydarzeń szkolnych, ponieważ po zakończeniu występów dzieci , wszyscy uczniowie klas I-III zaprezentowali na scenie w języku migowym wiersz pt.”Kto ty jesteś?”. A później zaśpiewali kilka patriotycznych piosenek min. „Przybyli ułani pod okienko”, „Wojenko, wojenko” i „Piechotę”.
Pragniemy podziękować przybyłym gościom: pani Aleksandrze Antczak Dyrektor Centrum Obsługi Edukacji w Michałowicach i pani Judycie Koper uczącej języka migowego. Pani Anecie Cupiał dziękujemy za nagranie filmiku z recytacji w języku migowym.
Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim uczniom za udział i zapraszamy za rok.
organizator Elżbieta Machnik
DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. ŚW. KRÓLOWEJ JADWIGI
W WIĘCŁAWICACH STARYCH
OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKA PRACY (SPRZĄTACZKA)
1. Wymagania formalne
• minimum wykształcenie zawodowe
• niekaralność
• stan zdrowia pozwalający na wykonywanie w/w zawodu
2. Wymagania dodatkowe
• pracowitość, sumienność, rzetelność i dbałość, dyskrecja
• komunikatywność, - umiejętność pracy w zespole
• umiejętności organizacyjne
• punktualność
3. Warunki pracy i płacy:
• wymiar czasu pracy – 0,5 etatu
• zatrudnienie na czas określony, z możliwością przedłużenia umowy
• wynagrodzenie zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów oraz regulaminem wynagradzania w szkole
• miejsce pracy: Szkoła Podstawowa im. Św. Królowej Jadwigi w Więcławicach Starych ul. Św. Jakuba 94
• rozpoczęcie zatrudnienia : 21.11.2018
4. Wymagane dokumenty:
• podanie o pracę
• CV
• świadectwo ukończenia szkoły
• zaświadczenie BHP (jeśli jest aktualne)
• oświadczenie o niekaralności
• oświadczenie zawierające zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018r. o ochronie danych osobowych (DZ.U. Z 2018r. poz.1000) na potrzeby związane z ogłoszonym naborem)
5. Termin i miejsce składania dokumentów:
Dokumenty należy przesłać do 16.11.2018 r. na adres mailowy: sp_wieclawice@op.pl lub złożyć w sekretariacie szkoły. Decyduje data wpływu. O terminie rozmów kwalifikacyjnych, kandydaci spełniający wymagania zostaną poinformowani telefonicznie lub poprzez pocztę elektroniczną.
Informacja o wyniku naboru umieszczona zostanie na stronie Biuletynu Informacji Publicznej.
Oryginały wymaganych dokumentów należy przedstawić w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej.
Dyrektor Monika Wołek
Informujemy, że dzień 12 listopada 2018 jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych i wychowawczych.
Podstawa prawna: Ustawa_dot._12.11.18.pdf
W tym roku szkolnym IRO pragnie zaprosić uczniów z klas I-III szkoły podstawowej do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Dyktandzie (nie tylko ) dla Mistrzów.
Jego celem jest praktyczne wykorzystanie zasad ortograficznych i interpunkcyjnych w formie zabawy edukacyjnej. Dyktando ma zasięg ogólnopolski i zostanie przeprowadzone 14 grudnia 2018r.
Dyktando polega na rozwiązaniu przez uczniów dwóch części:
W klasie I-ej polecenia czyta nauczyciel.
Każdy uczestnik konkursu wnosi wpisowe na rzecz Komitetu Rodzicielskiego w wysokości 8,50 zł do 20 listopada 2018 r. co jest warunkiem uczestnictwa w tym dyktandzie.
Ponadto każdy uczeń, niezależnie od uzyskanego wyniku, otrzyma dyplom uznania, potwierdzający jego udział w ogólnopolskim Dyktandzie(nie tylko) dla Mistrzów. Zapraszamy uczniów klas I-III już po raz piąty do udziału w potyczkach ortograficznych!
Koordynator: Barbara Wysocka
Idą pierwszaki – dawne maluchy.
Jeden w drugiego to same zuchy.
Buzie umyte i ręce czyste.
Każdy na plecach dźwiga tornister.
Z bijącym sercem stają przed szkołą.
Jak im tu będzie? – Chyba wesoło!
Uczniowie klas pierwszych oficjalnie zostali pasowani na uczniów naszej szkoły 12 października.
Pierwszoklasiści przedstawili program artystyczny, który przygotowali wspólnie ze swoimi wychowawczyniami panią Jolanta Styczeń i panią Barbarą Wysocką. Przed uroczystym ślubowaniem uczniowie klasy ósmej przygotowali dla nich krótki program oraz życzenia. Aktu ślubowania dokonała pani dyrektor Monika Wołek, a wychowawcy wręczyli każdemu uczniowi pamiątkowy dyplom. Wszystkie dzieci otrzymały od starszych kolegów drobne upominki.
Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem, który dla swoich pociech przygotowali rodzice.
Wychowawczynie klas pierwszych
Zgodnie z przyjętym kalendarzem dna 08.11.2018 r. tj. czwartek odbędzie się zebranie z Rodzicami wg następującego harmonogramu:
Serdecznie zapraszamy
Informujemy, że zgodnie z harmonogramem dni wolnych od zajęć dydaktycznych, pozytywnie zaopiniowanym przez Radę Pedagogiczną, Radę Rodziców i Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi, dzień 2 listopada jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu odbywają zajęcia opiekuńczo- wychowawcze realizowane w świetlicy w godzinach 7.00- 17.00. Oddziały przedszkolne pracują zgodnie z planem.
Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie "Dbamy o nasze miasto – walczymy ze smogiem". Szczegóły konkursu:Smog-regulamin-1.pdf
Regulamin wewnątrzszkolnego konnkursu plastycznego ,,Patriotyczny kubek” na projekt nadruku na kubek z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Załącznik: Patriotyczny_kubek_zalacznik_1.docx
Zaproszenie: Zaproszenie_SERCE_KAPSULY_CZASU.pdf
Regulamin konkursu: Regulamin_Serce_Kapsuly_Czasu.pdf
22 października 2018 roku uczniowie klas I-III obejrzeli spektakl w Teatrze Groteska pt.”Kot w butach”. Była to powieść o Kocie w butach, któremu marzy się książęca korona dla swojego pana Julka – syna młynarza. Kot był wyjątkowy i wiedział jak osiągnąć cel, ale by go zrealizować musiał trochę nakłamać, a nawet kogoś zjeść… Młody młynarz dostaje w spadku Kota. Szybko orientuje się, że ów Kot gada, mało tego, całkiem z sensem gada. Kot jest wyjątkowy, chce dla swojego pana jak najlepiej, widzi w nim nawet materiał na księcia. Oczywiście ma już pewien plan, może trochę przebiegły. Lecz czegóż to się nie zrobi by osiągnąć tak szczytny cel, przecież zawsze lepiej jest być kotem księcia niż młynarza. Zawarta w bajce anegdota pokazuje jak sprytem i kombinatorstwem można osiągnąć fortunę i rękę pięknej księżniczki zarazem. Tylko czy właśnie o tym chciał powiedzieć autor? Bądźcie nieuczciwi, bo to się zawsze opłaca – chyba jednak nie. Sztuka, choć nie rezygnuje z ukazania kocich intryg i krętactw jako sposobów na zdobycie upragnionego celu, traktuje je w dosyć specyficzny sposób. Spryt Kota zostaje wprost nazwany oszustwem, a na pierwszy plan wysuwa się honor i prawdomówność Janka. Doskonały ruch sceniczny, dowcipne piosenki i humor – sprawiły, że dzieci miło spędziły poniedziałkowe przedpołudnie.
Wychowawcy klas I-III
„Wielkość narodu i jego postęp moralny
można poznać po tym, w jaki sposób
obchodzi się on ze swymi zwierzętami.”
Mahatma Gandhi
Drzwi kawiarenki poetyckiej zostały otwarte. Rozpoczęliśmy spotkania z poezją w nowym roku szkolnym. Dziś zajęliśmy się twórczością liryczną poświęconą wszystkim zwierzakom świata. Uczniowie czytali wiersze o psach, papugach, słoniach, tygrysach i innych stworzeniach ziemskich zwanych braćmi mniejszymi człowieka. W wieczorze poetyckim brali udział również rodzice naszych uczniów. Oni też pięknie recytowali utwory liryczne o naszych współbraciach. Dziękujemy im za to. Dziękujemy im też za wspaniałe wypieki, którymi częstowali się uczestnicy spotkania. Na koniec lirycznego wieczoru posłuchaliśmy pięknego koncertu. Nasz nauczyciel muzyki, pan Marcin Starowicz grał dla nas na saksofonie. To był magiczny i niezapomniany wieczór.
Danuta Karwan
Nasza szkoła kolejny raz bierze udział w Małopolskim Konkursie Odblaskowa Szkoła. Konkurs ma na celu inicjowanie różnorodnych działań, które pozwolą wyposażyć uczniów w elementy odblaskowe i będą promować ich noszenie. W ramach akcji „Odblaskowa Szkoła” przypominamy o ustawowym obowiązku noszenia elementów odblaskowych przez wszystkich pieszych poruszających się po zmierzchu poza terenem zabudowanym. Pamiętajmy, że noszenie takich elementów zwiększa naszą widoczność i poprawia bezpieczeństwo.
Apelujemy do Rodziców:
Zadbajcie, aby Wasze dzieci zawsze miały założone odblaski, zwłaszcza jeśli poruszają się po drodze o zmroku.