W dniach od 13 czerwca - 17 czerwca uczniowie klas Ia, IIa, IIb przebywali na zielonej szkole w Rudkach. Czas mijał bardzo szybko, bo każdy dzień wypełniony był ciekawymi wycieczkami i spacerami m. in. na Górę Święty Krzyż. Podczas wypraw krajoznawczych podziwiali piękne krajobrazy i słuchali przewodnika, który opowiadał o niezwykłej historii Gór Świętokrzyskich.
Uczestniczyli w multimedialnej projekcji prowadzonej przez pana dyrektora Domu Wczasów Dziecięcych w Gołoborzu Piotra Sepioło, przedstawiającej historię Gór Świętokrzyskich oraz florę i faunę żyjącą na tych terenach.
Uczniowie z dużym zaangażowaniem słuchali wykładu, który był urozmaicony w legendy dotyczące tego regionu.
Dużą atrakcją było ognisko, połączone z pasowaniem na czarownicę i zbója Gór Świętokrzyskich oraz warsztaty archeologiczne. Podczas pobytu w Rudkach uczniowie uczestniczyli w zajęciach sportowych na hali, na boisku oraz warsztatach artystycznych. Nie zabrakło dyskoteki, wspólnych zabaw, rozmów i kibicowania naszej drużynie w meczu piłki nożnej Polska - Belgia.
Czas pobytu na zielonej szkole minął szybko, dzieci wróciły zadowolone.
Jednym słowem były to wspaniałe chwile szkoda, że tak szybko minęły.
wychowawcy B. Wysocka, E. Machnik, A. Mozdyniewicz
Dostawa sprzętu, materiałów i pomocy dydaktycznych do Szkoły Podstawowej w Więcławicach Starych w ramach programu „Laboratoria przyszłości”
Zapytanie_ofertowe_ZO.W.2.2022.pdf
Zal._Nr_1_Formularz_ofertowy(1).docx
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Więcławicach Starych ogłasza nabór na stanowisko pracy: ASYSTENT UCZNIA ZE SPECJALNYMI POTRZEBAMI EDUKACYJNYMI
Przekazujemy informację dotyczącą zakupu obiadów przedszkolnych w sierpniu.
Szanowni Państwo,
Zgodnie z Zarządzeniem nr 402/2022 Wójta Gminy Michałowice z dnia 27 kwietnia 2022 r. przerwa w funkcjonowaniu oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi w Więcławicach Starych w roku szkolnym 2021/2022 ustalona jest w terminie od 01.07.2022 – 31.07.2022 r.
W tym czasie dyżur pełnią oddziały przedszkolne w Szkole Podstawowej w Michałowicach oraz Raciborowicach.
Nasza placówka pełni dyżur od 01.08.2022 do 31.08.2022 r.
Rodzice chętni do skorzystania z wakacyjnego dyżuru w oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Więcławicach Starych w sierpniu 2022 r. proszeni są o wypełnienie deklaracji oraz dostarczenie jej do sekretariatu do dnia 24.06.2022 r.
W tygodniu poprzedzającym rozpoczęcie dyżuru (25.07.2022 – 29.07.2022) należy złożyć:
- oświadczenie woli dotyczące uczęszczania dziecka do Oddziału Przedszkolnego w okresie dyżuru wakacyjnego,
- upoważnienie osób do odbioru.
Załączniki:
deklaracja-dyzur_wakacyjny.pdf
W ramach międzyprzedmiotowego projektu edukacyjnego „Dlaczego w Pińczowie dnieje?” wybraliśmy się na wycieczkę, aby poznać piękno Ponidzia. Odwiedziliśmy muzeum zegarów w Jędrzejowie. Czy wiecie, że dawniej powszechnie były używane zegary słoneczne? Pewnie, że tak. A, czy wiecie, że są także zegary księżycowe? Jak się domyślacie odmierzają czas nocą. Potem pojechaliśmy do Pińczowa, a tam zwiedziliśmy muzeum regionalne, synagogę i Dom Ariański. Panoramę miasta podziwialiśmy ze wzgórza św. Anny. Ostatnim punktem programu był Ogród na Rozstajach. Widzieliśmy gorejący krzew Mojżesza – gatunek zagrożony wyginięciem, znajdujący się w czerwonej księdze roślin. Jego kwiaty pachniały niesamowicie mocno, jednak należy pamiętać, że można ulec poparzeniu, więc nie powinno się ich intensywnie wąchać.
Uczniowie klas 5 z Wychowawcami.
Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej. Niewątpliwie jednym z nich jest dzień pierwszego czerwca. Przecież to święto wszystkich dzieci na całym świecie. W klasach I – III ten dzień obfitował w wiele atrakcji. Zapraszamy na fotorelację.
Wychowawcy klas I -III
31.05. w naszej szkole odbył się konkurs z wiedzy o krajach i kulturze niemieckiego obszaru językowego. W konkursie wzięło udział dwudziestu siedmiu uczniów z klas siódmych i ósmych. Zwycięzcą okazał się Grzegorz Duszyk z klasy 8a. Miejsce na podium zajęło również trzynaście osób z czego pięcioro uczniów ex aequo na drugim miejscu, a ośmioro z nich uzyskało trzeci wyniki w konkursie. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Uroczyste przekazanie dyplomów oraz nagród odbędzie się podczas zakończenia roku szkolnego.
Podczas XIX Festiwalu Piosenki dla dzieci i młodzieży w Raciborowicach, aż dziewięcioro uczniów naszej szkoły zaprezentowało swoje talenty wokalne.
Przez jury Festiwalu szczególnie docenieni zostali:
w kategori klas młodszych:
Róża Zajączkowska - 2 miejsce,
Nadia Szczęśniak i Aleksandra Popławska - 3 miejsce
Nikola Szczęśniak - Wyróżnienie
w kategori klas starszych:
Laura Kuźniar - 3 miejsce
Julia Kuś - Wyróżnienie
Gratulujemy wspaniałych wykonań i cieszymy się z Waszych sukcesów!
W dniach 23 - 28 maja 2022 roku uczniowie klas III a, III b, IV a, VII a wraz z wychowawcami wyjechali na Zieloną Szkołę nad morze do Jastrzębiej Góry. Uczniowie aktywnie spędzali czas podczas wspólnych wycieczek, spacerów oraz zabaw na plaży. Zwiedzili Gdańsk, Gdynię, Jastarnię, Hel, latarnię morską w Rozewiu. Byli też w Fokarium.
Organizatorzy starali się, aby dzieciom niczego nie brakowało i zapewniali fachową pomoc w każdej sferze swej działalności. Wyjazd uczniów był również idealną okazją do nauki samodzielności i odpowiedzialności. Systematycznie wdrażano zasady kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz zasady savoir – vivre przy stole. Zielona Szkoła okazała się też bardzo dobrym sposobem na integrację.
Mimo że wróciliśmy już znad morza, to w naszych głowach jeszcze długo pozostaną wspomnienia z wyjazdu.
W dniach 16-20.05.2022r uczniowie klas 1b i 1c byli na Zielonej Szkole w Domu Wczasów dziecięcych "Góral" w Rajczy. Wspaniały ośrodek i ciekawa okolica zachwyciły wszystkich uczestników. Dzięki ciekawym warsztatom, zajęciom, atrakcjom i wycieczkom nie było czasu na nudę. Rejs statkiem po Jeziorze Żywieckim i wyjazd kolejką na Górę Żar to jedne z wielu atrakcji, które wspominamy do dzisiaj.
18 maja 2022 roku uczniowie klasy 4b odwiedzili bajkowy świat Pana Kleksa w Katowicach. Był to czas pełen niezapomnianych wrażeń i nowych doświadczeń. Uczniowie na 4 godziny przenieśli się wraz z Panem Kleksem do świata bajek. Popłynęli statkiem do Bajdocji, nurkowali w oceanie w poszukiwaniu atramentu, pokonali tor przeszkód w krainie "psich smuteczków", leczyli chore przedmioty, odbyli podróż w kosmos, poszukiwali zaginionego guzika od czapki Doktora Paj-Chi-Wo.
Na koniec spędzili aktywnie czas ucząc się podczas zabaw interaktywnych. Emocje sięgały zenitu! Na pewno był to wyjad, który ubogacił dzieci w nową wiedzę, ale też czas świetnej zabawy i integracji klasy.
Ewa Moryś Duszyk, Jolanta Kociarz
Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci tym, co dzieje się w Ukrainie. Bombardowanie miast i wsi, mordowanie ludności cywilnej. Wszystko to stanowi niewyobrażalną tragedię dla ukraińskiego narodu. Naszą ojczyznę także dotknął kiedyś wojenny koszmar. Dzisiejsze spotkanie z poezją poświęciliśmy pamięci bohaterom, którzy życiem swym zapłacili za wolność ojczyzny. Dzieci recytowały utwory poetyckie takich mistrzów jak K.K. Baczyński, T. Różewicz, K.I. Gałczyński, W. Broniewski. Na koniec spotkania w poetyckiej kawiarence posłuchaliśmy śpiewu pięknych piosenek w wykonaniu naszego absolwenta Damiana Kłuska. Natomiast Grzegorz Duszyk uczeń klasy 8 a zachwycił nas grą na klarnecie. Dziękujemy naszym artystom za muzyczno- wokalną ucztę. Dzisiejsze spotkanie jest ostatnim spotkaniem w tym roku szkolnym. Zobaczymy się we wrześniu. Wszystkim przesyłam ogromne podziękowania za magiczne, poetyckie spotkania w roku szkolnym 2021/2022.
Danuta Karwan
10 maja uczniowie klas 2a, 2b i 4a byli na wycieczce w Zakopanem.
Celem naszej wycieczki było przejście Doliną Kościeliską i dojście do schroniska na Hali Ornak. Dolina Kościeliska to jeden z najpiękniejszych szlaków w Tatrach, który odwiedza liczne grono turystów każdego roku. Ma około 9 km długości. U wejścia do Doliny Kościeliskiej pani przewodnik zapoznała wszystkich z zasadami obowiązującymi na terenie TPN oraz na górskich szlakach. W trakcie przejścia uczniowie usłyszeli dużo ciekawych informacji o różnych miejscach w Dolinie Kościeliskiej: m.in. o zbójnickiej kapliczce. Wysłuchali również informacji na temat wydobycia rudy żelaza w dolinie i przemysłu hutniczego pod Tatrami.
Schronisko Turystyczne na Hali Ornak było okazją do odpoczynku i posiłku.
Trasa wycieczki była malownicza, dopisywała piękna słoneczna pogoda. Dzieciom udało się zaobserwować na polanach krokusy. Wyjazd w góry dostarczył wszystkim mnóstwo wrażeń, radości i zdrowego wysiłku.
E. Machnik. A. Mozdyniewicz, M. Łabuda
10 maja 2022 roku udaliśmy się do województwa świętokrzyskiego, aby zwiedzić przepiękne i bardzo interesujące miejsca, które na długo pozostaną nam w pamięci.
Najpierw dotarliśmy do ruin zamku królewskiego w Chęcinach. O historii zamku i miasta ciekawie opowiedział nam lokalny przewodnik. Na zamku poznaliśmy różne rodzaje uzbrojenia, zwiedziliśmy skarbiec oraz weszliśmy na wieżę, z której podziwialiśmy przepiękny widok Gór Świętokrzyskich.
Następnie udaliśmy się do Zagnańska. Będąc w tej okolicy nie mogliśmy nie zawitać do najsłynniejszego polskiego dębu. Choć trwają ustalenia, czy to potężne drzewo liczy sobie 700, czy 1000 lat, niezależnie od wieku, Bartek wciąż prezentuje się imponująco.
Kolejnym punktem programu był przejazd do Kielc, do Rezerwatu Kadzielnia. Stamtąd udaliśmy się do miejsca wyjątkowego - kamieniołomu w Zachełmiu. Poznaliśmy jedno z najbardziej znanych stanowisk geologicznych w Górach Świętokrzyskich. Zostały tam odkryte ślady najstarszego kręgowca poruszającego się na czterech kończynach – tetrapoda, pochodzące sprzed 395 milionów lat, kiedy to tereny obecnego kamieniołomu pokrywało ciepłe morze. Kamieniołom w Zachełmiu został rozsławiony w 2010 roku, kiedy to opublikowano artykuł w prestiżowym magazynie ,,Nature” dotyczący tego sensacyjnego odkrycia paleontologicznego.
Ostatnim punktem programu naszej wycieczki był przejazd do malowniczo położonych na brzegach Nidy Krzyżanowic Dolnych. Poznaliśmy tam gościnnych i miłych gospodarzy, oferujących odpoczynek przy ognisku z kiełbaskami, talerzu gorącej zupy, domowym kompocie oraz w otoczeniu przepięknych widoków pól, lasów i stawów. Gospodarstwo znajduje się na skraju Rezerwatu Przyrody Garb Krzyżanowicki. Postanowiliśmy zatem udać się na długi relaksujący spacer, szczególnie, że pogoda w tym dniu bardzo dopisywała. Podczas wędrówki dowiedzieliśmy się od pani przewodnik, że w miejscu tym chroni się naturalne złoża gipsu i porastające Garb Krzyżanowicki murawy, które to mogliśmy podziwiać.
Wróciliśmy szczęśliwi, pełni ciekawych, niezapomnianych wrażeń.
Opiekunowie wycieczki:
Ewelina Janas, Joanna Zakrzewska
Konkurs dla klas 6. 7. i 8. z wiedzy o krajach i kulturze niemieckiego obszaru językowego. Interesujesz się geografią, kulturą na temat innych państw? Znasz lub chcesz poznać różne ciekawostki o naszych sąsiednich krajach? Ten konkurs jest dla Ciebie! Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 27.05. przez p. Lenkiewicz. Więcej szczegółów w regulaminie!
Postępowanie dotyczące wyboru oferty - Dostawa sprzętu, materiałów i pomocy dydaktycznych do Szkoły Podstawowej w Więcławicach Starych w ramach programu „Laboratoria przyszłości” zostało unieważnione.
29 kwietnia, z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia przypominająca to historyczne wydarzenie.
Uczniowie klas trzecich, w uroczystej gali, recytowali wiersze i śpiewali piosenki związane z powstaniem tego ważnego dokumentu.
Akademię rozpoczął i zakończył występ szkolnego chóru składając muzyczne życzenia dla naszego kraju i jego mieszkańców.
Irena Grymek, Urszula Stanisz
DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. ŚW. KRÓLOWEJ JADWIGI
W WIĘCŁAWICACH STARYCH
OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO PRACY (WOŹNA/WOŹNY)
Szczegóły w załączniku: Ogloszeniepraca.pdf