BIP SZKOŁY

Witamy na stronie Szkoły Podstawowej w Więcławicach Starych

Szanowni Państwo,

informujemy, iż zgodnie z Zarządzeniem nr 59/2023

Wójta Gminy Michałowice z dnia 27 kwietnia 2023 r.

nasza placówka będzie pełniła dyżur wakacyjny

od 1 sierpnia 2024 do 31 sierpnia 2024.

Aktualności

• 8 maja uczniowie klas pierwszych wzięli udział w spotkaniu ze strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej w Więcławicach Starych.

Uczniowie dowiedzieli się, że praca strażaka jest ciężka i trudna, czasami bardzo niebezpieczna. Praca strażaków polega nie tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas wypadków samochodowych oraz asyście podczas różnych akcji. Poznali ich zadania i obowiązki oraz dowiedzieli się, jakie predyspozycje powinien posiadać kandydat na strażaka. Uczniowie zobaczyli, jak wygląda strój strażaka gotowego do akcji, sprzęt ratowniczy i gaśniczy wykorzystywany do ratowania ludzkiego życia. Strażacy przypomnieli numery alarmowe, które należy znać.