Jak pracuje świetlica Plan pracy świetlicy Dokumenty REGULAMIN ŚWIETLICY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W WIĘCŁAWICACH STARYCH

REGULAMIN ŚWIETLICY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W WIĘCŁAWICACH STARYCH

1. Rodzice zapisujący dziecko do świetlicy zobowiązani są wypełnić i dostarczyć Kartę zapisu ucznia do świetlicy szkolnej najpóźniej do końca pierwszego tygodnia rozpoczynającego się roku szkolnego.

2. Do świetlicy uczęszczać mogą jedynie uczniowie zapisani.

3. Świetlica szkolna pracuje w godzinach od 7.00 do 17.00 z uwzględnieniem przerwy lekcyjnej, kiedy we wszystkich klasach odbywają się lekcje.

4. Dziecko zapisane do świetlicy uczęszczające na zajęcia dodatkowe w/ poza szkołą w trakcie trwania tych zajęć- od momentu wyjścia, aż do powrotu do świetlicy-znajduje się pod wyłączną opieką osoby prowadzącej zajęcia. Zapisanie dziecka na w/w zajęcia musi zostać zgłoszone wychowawcy świetlicy.

5. Wychowawcy świetlicy nie ponoszą odpowiedzialności za zabawki i przedmioty przynoszone przez uczniów. Zabrania się przynoszenia zabawek niebezpiecznych i cennych.

6. Dzieci ze świetlicy mogą być odbierane przez osoby upoważnione przez rodziców lub opiekunów prawnych po wcześniejszym wypełnieniu i dostarczeniu do świetlicy szkolnej druku upoważnienia, który jest dostępny do pobrania na stronie szkoły
w zakładce świetlica. Rodzice ponoszą odpowiedzialność prawną za bezpieczeństwo dziecka odebranego ze świetlicy przez upoważnioną przez nich osobę. Za dziecko odebrane przez upoważnioną osobę niepełnoletnią, mającą co najmniej 10 lat, wyłączną odpowiedzialność ponoszą rodzice.

7. Dzieci, które ukończyły 7 rok życia do momentu ukończenia klasy 4 mogą samodzielnie opuścić świetlicę po wypełnieniu
i złożeniu przez rodziców lub opiekunów prawnych pisemnej zgody na samodzielne wyjście dziecka ze szkoły, której druk znajduje się na stronie szkoły w zakładce świetlica.

8. Dziecko nie może samodzielnie opuścić świetlicy po informacji telefonicznej od rodzica/opiekuna prawnego. W tej kwestii obowiązuje wyłącznie pisemna zgoda/upoważnienie.

9. Istnieje możliwość udzielenia jednorazowej pisemnej zgody na samodzielne wyjście dziecka, które nie posiada takiej adnotacji w Karcie zapisu ucznia do świetlicy szkolnej. Zgoda ta pozostaje w dokumentacji świetlicy i musi posiadać adnotację o dacie
i godzinie wyjścia dziecka oraz podpis rodzica.

10. Wychowawca świetlicy ma prawo odmówić wydania dziecka rodzicowi lub osobie upoważnionej do odbioru będącej pod wpływem środków odurzających. W takim przypadku nauczyciel świetlicy może zatrzymać dziecko do wyjaśnienia sprawy.
O zaistniałym fakcie zostanie powiadomiony dyrektor szkoły.

11. Życzenie rodziców dotyczące zakazu odbierania dziecka przez jednego z rodziców musi być poświadczone przez orzeczenie sądowe.

12. W razie nieodebrania dziecka w godzinach pracy świetlicy nauczyciel ma obowiązek powiadomić o zaistniałej sytuacji Dyrektora szkoły oraz skontaktować się z policją, która przejmuje opiekę nad dzieckiem.

13. Rodzice są zobowiązani nanosić wszelkie zmiany w podanych przez nich informacjach dotyczących dziecka w formie pisemnej.