W odpowiedzi na wyzwania współczesnego rynku pracy coraz popularniejsza w szkole staje się praca metodą projektu STEAM, który wykorzystuje naukę, technologię, inżynierię, sztukę i matematykę do rozwijania u uczniów kompetencji kluczowych. Ważne w tym działaniu jest holistyczne i interdyscyplinarne podejście do edukacji. W bieżącym roku szkolnym Szkoła Podstawowa im. Św. Królowej Jadwigi w Więcławicach Starych we współpracy z Fundacji Katalyst Engineering przystąpiła do realizacji projektu Ogarnij Inżynierię - "Tajemnice zielonych dachów". W zamyśle, uczniowie klas czwartych wykorzystają wiedzę z matematyki, informatyki, przyrody, techniki , języka angielskiego do tego, aby przekonać się, jaka jest różnica między dachem zielonym a tym standardowym. Uczniowie poznają składniki pogody oraz narzędzia służące do ich pomiarów, a także poszerzą wiedzę o angielskie odpowiedniki ich nazw. Dzieci zbudują termometr, wiatromierz oraz przeprowadzą szereg doświadczeń. Póki co, przyszli inżynierowie na lekcjach informatyki zajmują się projektowaniem w 3D, by następnie przejść do niezwykle ekscytującego oczekiwania na wydruk. Co ważne, w projekcie uczniowie stają się kreatorami a nie tylko biernymi uczestnikami procesu edukacyjnego. Stawiają pytania, szukają rozwiązań i wykorzystują poznaną wiedzę w praktyce. Z niecierpliwością czekamy na modelowe domy z zielonymi dachami i nie omieszkamy się nimi pochwalić.