Nasze sukcesy Plener malarski Festiwal Nauki Olimpiada przedszkolaków

Olimpiada przedszkolaków

Przedszkolne zawody sportowe odbywają się w naszej szkole cyklicznie. Pomysłodawcą i organizatorem tego przedsięwzięcia jest pani K. Kita - nauczycielka oddziału przedszkolnego, której pomagają nauczyciele wychowania fizycznego.

Celem zawodów jest propagowanie ruchu i aktywnego spędzania wolnego czasu a przez to zdrowego stylu życia, opanowanie podstawowych form ruchowych i ich kombinacji, wdrożenie do współpracy i współzawodnictwa zespołowego, upowszechnianie zasad "fair play" podczas rywalizacji sportowej a także integracja placówek przedszkolnych.

Do udziału w olimpiadzie zapraszane są dzieci 5-6 letnie z zaprzyjaźnionych przedszkoli i szkół. Drużyny rywalizują w konkurencjach sportowych i zręcznościowych. Wszyscy uczestnicy otrzymują pamiatkowe dyplomy a zwyciezcy medale i puchary. Olimpiada to dla dzieci wielkie przeżycie z zarazem wspaniała, emocjonująca zabawa. Sport uczy zdrowej rywalizacji aby teraz i w przyszłości dziaci potrafiły cieszyć sięz wygranejswojej i swoich kolegów a ewentualne porażki nie prowadziły do zniechęcenia.

K. Kita

Mali Olimpijczycy

20 maja 2015r. z Z.S. w Więcławicach St. odbyła się VI Olimpiada Sportowa Przedszkolaków. W imprezie uczestniczyły: drużyna z przedszkola „Kubusiowa Dolina” ze Zdzięsławic i drużyny z oddziałów przedszkolnych z Michałowic i Więcławic.

Maluchy rywalizowały w 8 konkurencjach sportowych, podczas których wykazały się dużą sprawnością fizyczną, siłą woli i wytrwałością. Najlepszym zespołem okazała się drużyna z oddziału przedszkolnego w Więcławicach w składzie: Julka Bednarczyk, Naimi Chguig-Koziński, Kacper Dąbkowski, Krystian Koziński, Bartek Szewczyk i Bartek Szyba. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale, puchary, dyplomy i upominki ufundowane przez sponsorów: Edytę i Stanisława Bednarczyk z Masłomiącej, Grzegorza Zasadę z Michałowic i firmę Euro-Trade z Krakowa.

Podczas imprezy połączono rywalizację sportową z dobrą zabawą a wszyscy uczestnicy i kibice zabrali ze sobą w sercach same pozytywne emocje i przeżycia.