Szkoła Odkrywców Talentów

W listopadzie 2014 roku Gimnazjum im. W. Jagiełły w Więcławicach Starych, a w grudniu również Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej dołączyły do grona szkół, które otrzymały zaszczytny tytuł „Szkoły Odkrywców Talentów”.

Tytuł stanowi wyróżnienie dla szkół, które w istotny sposób przyczyniają się do odkrywania, wspierania zainteresowań oraz uzdolnień dzieci i młodzieży. Tytuł może być przyznany szkołom, w których systematyczną pracę z uczniami uzdolnionymi prowadzą co najmniej trzej nauczyciele, mający konkretne osiągnięcia/dokonania w tym obszarze działalności pedagogicznej.

Szkoła, której nadany został tytuł Szkoły Odkrywców Talentów przygotowuje i przeprowadza systemowe działania na rzecz uczniów zdolnych oraz projekty związane z obchodami Dnia Talentów w taki sposób, aby promować jeden lub więcej rodzajów działalności uczniów: naukową, artystyczną, społeczną, sportową lub inną.

W naszej szkole nie brak zdolnych uczniów i zaangażowanych pedagogów, których współpraca przekłada się na sukces osobisty ucznia oraz sukces szkoły.

Odszukaj nas na mapie Szkół Odkrywców Talentów

28.11.2014    Szkolny Konkurs Recytatorski

W dniu 28.11.2014 w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski klas 0-III pod hasłem ,,Jesień w poezji dziecięcej”. Organizatorem konkursu była p. Elżbieta Machnik. Udział w konkursie umożliwił dzieciom obcowanie z pięknem i kulturą słowa oraz wzbogacanie wyobraźni dziecięcej.

W Aktualnościach z dnia 28.11.2044 roku znajduje sie pełna relacja z przeprowadzonego konkursu.

5. 01.2015    Świetlica szkolna również wspiera nasze talenty...

Konkurs plastyczny  był skierowany do uczniów Szkoły Podstawowej w Więcławicach Starych uczęszczających do świetlicy szkolnej. Miał na celu rozwijanie zdolności plastycznych i kreatywności uczniów oraz popularyzowanie polskich tradycji świątecznych.

W Aktualnościach z dnia 5.01.2015 roku zaprezentowano wyniki przeprowadzonego konkursu.

23. 01. 2015  Dzień Babci i Dziadka

Dnia 23 stycznia 2015  roku  w Zespole Szkół w Więcławicach Starych odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt.

Dla kochanych Gości przygotowano wspaniały program artystyczny. Przedszkolaki zaprezentowały Jasełka a klasy I, II i III wierszem, śpiewem i tańcem wyraziły swoją wdzięczność, której dopełnieniem były własnoręcznie wykonane upominki. Święto Babci i Dziadka było doskonałym pretekstem do zaprezentowania talentów aktorskich i tanecznych naszych najmłodszych uczniów. Zaprezentowała się również grupa taneczna ,,Flow”.

2.02.2015    Konkurs Pięknego Czytania

Dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej przygotowali do czytania fragmenty dłuższych utworów pisanych wierszem. Uczniowie wspaniale przygotowali się do konkursu. Wspólnie z nauczycielami i rodzicami wybrali ciekawe utwory, dzięki którym mogli zaprezentować swoje możliwości interpretacyjne.

2 lutego w bibliotece szkolnej, w otoczeniu książek i atmosferze życzliwości, uczniowie bardzo przejęci czytali przygotowane fragmenty tekstu. Z klas I – III aż 14 uczniów walczyło o tytuł Mistrza Czytania. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Ocenie podlegały: dykcja, interpretacja tekstu, a także zachowanie limitu czasu.

W Aktualnościach z dnia 6.02.2015 roku zaprezentowano wyniki przeprowadzonego konkursu.

10. 02.2015   Małopolskie Mistrzostwa w  Łamigłówkach Logicznych

Uczniowie naszego gimnazjum kolejny raz uczestniczyli w Mistrzostwach Małopolski w Łamigłówkach Logicznych. Zmagania uczniów wymagały spostrzegawczości i logicznego myślenia. Konkurencje zawierały wiele typów łamigłówek i zadań logicznych. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnościami matematycznymi i dobrą współpracą w grupie.

Przyjemnie było patrzeć na uczniów, którzy rywlizując promowali swoje matematyczno- logiczne talenty.

Uczestnicy imprezy, po zakończeniu zmagań konkursowych, wzięli udział w spotkaniach mających na celu popularyzację matematyki.

20.03.2015 Szkolna Gala Talentu

Wiosna to najpiękniejsza pora roku. Czekamy na Nią z utęsknieniem. Budzi się przyroda, wszyscy i wszystko zakochuje się w sobie. Panuje radość.

W tym dniu uczniowie gomnazjum zaprezentowali swoje talenty w trzech kategoriach:

- Gimnazjalny Przekląd Kabartów,

- Konkurs Recytatorski,

- Konkurs Piosenki.

W Aktualnościach z dnia 20.03.2015 roku znajduje się pełna relacja z Szkolnej Gali Talentu.

17. 04. 2015   Przegląd Teatralny klas 0-III

16 kwietnia 2015roku uczniowie z klas O-III mieli okazję zaprezentować swoje możliwości aktorskie na Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych. Tematyką tegorocznego przeglądu była Ekologia. Edukacja teatralna powinna być integralną częścią wychowania dzieci we współczesnym świecie. Pozwala ona wychować przyszłego aktywnego, wrażliwego odbiorcę sztuki, a także pomaga rozwijać inteligencję emocjonalną każdego dziecka.

W Aktualnościach z dnia 17.04.2015 roku znajduje się pełna relacja z przegladu teatralnego.

25.06.2015   Mistrzostwa Małych Mistrzów

23 czerwca 2015 roku odbyły się w naszej szkole Mistrzostwa Małych Mistrzów klas pierwszych. W sportowych zmaganiach wzięło udział 78 zawodników. Do mistrzostw przystąpiło pięć klas pierwszych: dwie klasy ze szkoły z Więcławic i trzy ze szkoły z Michałowic.

W Aktualnościach z dnia 25.06.2015 roku znajduje się pełna relacja z zawodów sportowych najmłodszych uczniów naszej szkoły.