Eksperci programowania

Od lutego 2018r. przy współpracy Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu  realizujemy w naszej szkole innowacyjny projekt – "Eksperci programowania”. Realizacja programu podzielona została na dwa etapy – pierwszy etap to warsztaty dla nauczycieli klas I-III, a kolejny to zajęcia z programowania i robotyki dla uczniów.

Nauka programowania staje się stałym elementem programu nauczania w szkołach. W nowej podstawie programowej Ministerstwo Edukacji Narodowej wskazało jako szczególnie istotne wdrażanie w procesie edukacyjnym umiejętności logicznego i algorytmicznego myślenia, programowania, posługiwania się aplikacjami i korzystania z różnych źródeł informacji. Projekt Eksperci programowania” wychodzi naprzeciw potrzebom nauczycieli w zakresie zdobywania kompetencji i kwalifikacji do prowadzenia zajęć w tym zakresie.

Uczniowie klas I-III  biorą udział w dodatkowych zajęciach, podczas trwania  których, uczą się podstaw programowania z użyciem programów Scratch, Scratch Jr . Zajęcia z użyciem maty edukacyjnej i klocków LEGO WeDo 2.0 pozwalają w formie zabawy rozwijać w uczniach kompetencje informatyczne, myślenie komutacyjne, zdolność do kreatywnego rozwiązywania problemów i myślenia algorytmicznego.

Zapraszamy do galerii, gdzie można zobaczyć zdjęcia z prowadzonych zajęć.

Więcej na temat projektu: http://eksperciprogramowania.edu.pl/

Nauczyciele klas I-III

Klasa III A: MOJ ROBOT