EDUKACJA INSPIRACJA

W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie naszej szkoły uczestniczą w projekcie EDUKACJA INSPIRACJA

Uczniowie wezmą udział w zajęciach, które pokażą jak stawić czoła realnym problemom z wykorzystaniem umiejętności matematycznych.  Na czas realizacji projektu zaplanowano zajęcia koła matematycznego, konkursy, ligę zadaniową, wycieczki oraz przygotowanie szkolnego pokoju zagadek. Przygotowując Escape Room udowodnimy, iż matematyka wcale nie musi być trudna, a rozwiązując problemy matematyczne można się bardzo dobrze bawić. Proponowane tematy- wyzwania matematyczne zostały obudowane różnymi aktywnościami uczniów, tak aby zajęcia miały niecodzienny i atrakcyjny charakter (sesja plakatowa, łamigłówki i zadania logiczne, gry planszowe).

Projekt zakłada wyposażenie uczniów w wiedzę i umiejętności nie tylko matematyczne ale również takie, które mają charakter uniwersalny i potrzebny w ich przyszłym życiu.

Podczas projektu będą organizowane sytuacje dotyczące kompetencji osobowych, interdyscyplinarnych obejmujące pełen zakres przygotowania ucznia do skutecznego i konstruktywnego udziału w życiu społecznym i zawodowym (współpraca w grupie, pełnienie różnych ról, zaangażowanie w przygotowanie uroczystości, wystąpień, twórcze rozwiązywanie problemów, skuteczne porozumiewanie się).