Dyrekcja Szkoły Nauczyciele Godziny dostępności Sekretariat Biblioteka Świetlica szkolna Pedagog szkolny Logopeda Informator - Rok szkolny 2023/2024 Ogłoszenia Doradztwo zawodowe

Świetlica szkolna

Świetlica szkolna w Szkole Podstawowej w Więcławicach Starych jest czynna od 7:00 do 17:00 z pominięciem godzin, w których są prowadzone zajęcia dydaktyczne. Mamy do dyspozycji główną salę świetlicy, sale lekcyjne, plac zabaw oraz salę gimnastyczną, w której w godzinach popołudniowych prowadzimy gry i zabawy ruchowe. Zajęcia w świetlicy szkolnej odbywają się zgodnie z planem tygodniowym, który jest dostosowany do wieku oraz możliwości i predyspozycji uczniów.

Celem naszych zajęć świetlicowych jest przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom przed i po lekcjach w bezpiecznym i przyjaznym otoczeniu, stworzenie warunków do wypoczynku po lekcjach, zjedzenia posiłku, odrobienia zadań domowych, a także rozwijanie talentów oraz wszechstronny rozwój zainteresowań uczniów.

Mamy różne grupy wiekowe, w związku z czym nasze zajęcia świetlicowe są dostosowane do uczniów i prowadzone ciekawymi formami i metodami pracy opiekuńczo - wychowawczej.

Organizujemy zajęcia ruchowe w budynku i na podwórku szkolnym, zajęcia plastyczno- techniczne, muzyczne, czytelnicze, przyrodnicze, gry planszowe i konstrukcyjne, zajęcia w kącikach zainteresowań oraz konkursy.

Staramy się organizować zajęcia świetlicowe w taki sposób, aby nasi uczniowie chętnie, radośnie i pożytecznie spędzali czas w świetlicy w gronie swoich rówieśników.

W Albumie fotograficznym znajdują się zdjęcia prezentujące pracę świetlicy szkolnej. Zapraszamy do obejrzenia.

GODZINY PRACY ŚWIETLICY SZKOLNEJ

W ROKU SZKOLNYM 2023/2024